Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg lehet menteni a házasságot...

Meg lehet menteni a házasságot, ahol nincs semmi segítség és így a szülők soha nincsennek kettesben?

Figyelt kérdés

Borzasztóan megromlott a kapcsolatunk. Állandóan hol a gyerekek miatt veszekszünk, mert állandóan van valami hiszti, hol a pénz miatt, mert nehezen folyik be a fizetése, alig tud fizetni a munkahelye.

Délelőtt elmegy, hajnalban jön 6x egy héten. Eltávolodtunk egymástól, szinte már gyűlöljük egymást. Én hulla fáradt vagyok, mindent én csinálok, még a banki ügyeket is. Fáradt vagyok. Nagyszülők nincsennek, legalábbis nem érdeklődnek az unokák iránt, tegnap írtam nekik, megsértődtek, elküldtek az anyámba, hogy hogy képzelem, hogy utasítgassam őket, hogy unokázzanak-pedig pusztán segítséget kértem, leírtam így a tényeket. Após és az új fiatal nője teljesen elzárkóznak, pedig közel laknak, gazdagok. Én anyukám ritkán átjön 70 éves és nyáron vidéken lakik.

Napi szintű a vita, veszekedés. Mitévő legyek? Kettesbe még beszélgetni sem tudunk, folyton hangzavar van nálunk. Tiszta őrület.

3 gyerekünk van, legnagyobb 4,5éves.

Elválnátok vagy hogyan tovább?

Fizetett segítségre nincs pénzünk, alkalmanként a 3 gyerekre 4-5 e ft lenne.


2013. júl. 10. 13:09
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen más rokon? Muszáj pedig megbeszélnetek a dolgokat és kettesben lenni,mert erre rámegy a házasságotok.
2013. júl. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Nem szabad rögtön a legrosszabbra gondolni. Nyilvánvaló, hogy ha meg akarod menteni a házasságodat, akkor szereted a férjed. Remélem, ő is téged.

Én is hasonló helyzetben vagyok: 3 gyerek, sokat dlolgozó férj, édesapám felesége 10 évvel fiatalabb nála, tőlünk 220 km-re, édesanyám segít néha, de

2013. júl. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
87%

nálunk is ugyanez a helyzet, annyi hogy mi nem utáljuk egymást.

nem tudok tanácsot adni, csak írtam, hogy tudd, nem vagy egyedül ezzel a problémával, írj ha gondolod.

2013. júl. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
100%

de jó..nem én vagyok egyedül legalább

pluszba az én férjem még bulizni is eljár.

napok óta a válást fontolgatom.

nincs értelme nálunk.

2013. júl. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem az ember nem a nagyszülőknek szül, hanem magának. És nem hiszem, hogy bárki más okolható a házasságotok válsága miatt. Ezek csak kifogások, hogy a valódi problémákról ne kelljen beszélgetni. Pedig csak úgy menthető meg a dolog.
2013. júl. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 A kérdező kommentje:
Ha lenne rokon, akkor nem lennék elkeseredve. Nem látom, hogy akár egyetlenegy napon is el tudjunk menni egyet sétálni a gyerekek nélkül. Felkelünk, együtt kimegyünk sétálni, játszótérre a gyerekekkel, majd legtöbbször onnan megy dolgozni, és hajnalban jön.
2013. júl. 10. 13:21
 7/67 anonim ***** válasza:
75%

1. Nálunk soha nem volt senki külsö segitség, csak mi a négy gyerekkel. Eszünkbe sem jutott volna, hogy emiatt ötnkremehet a házasságunk.


2. Ha kettesben akartunk beszélgetni, akkor megvártuk, mire a gyerekekagyba kerültek és utána senni akadálya sem volt a beszélgetésnek.


3. A probléma szerintem nem az, hogy nincs segitség, hanem hogy megbeszélés helyett veszekedtek egymással.


4. Ha ennyire túlterhelt vagy, akkor nem tudom, miért vállatatok három gyereket ilyen kis korkülönbséggel.

2013. júl. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
87%
Sokat én sem tudok segíteni, bocsi, csak csatlakozom, a "nem vagy egyedül" csoporthoz. Nálunk azért nem ennyire gáz a helyzet, csak egy gyerekünk van, és nem gyűlöljük egymást, de nagyon megsínylette a kapcsolatunk a gyerekvállalást. Senkire nem tudjuk rábízni, nekünk sincs rokonunk a közelben. De mivel csak egy gyerek, így amikor alszik, lehetőségünk van beszélni, ha még van energiánk. Nektek is muszáj lesz kitalálni, hogyan tudtok kettesben lenni, mert sajnos nincs más megoldás erre, csak a nagyon sok beszélgetés...
2013. júl. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az hogy hívtok egy bébiszittert elmentek valahova kettesben az bele kell hogy férjen.Az a baj,hogy hagytátok,elromolnia dolgokat,gyorsan egymás után 3 gyerek egymással nem is töltötök időt,és gondolom még anyagi problémák is,sok kapcsolat ezért megy tönkre.
2013. júl. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:

Azért ne essünk a ló túlvégére. Nem a nagyszülőknek szül az ember, de 4,5 év alatt 2x voltak itt fél órát azt azért túlzásnak tartom.....

A játszótéren és itt a környék anyukáinak folyamatosan van segítsége, rendszeresen a nagyszülőkkel látom a gyerekeket.

Nem elvárom, csak furcsállom, hogy ennyire nem érdeklődnek. Bár még az sem, hisz a saját gyerekeitől is szabadult após, amint lehetett. A legrosszabb esetben a férjem haza sem tudna költözni, mert az új néni hallani sem akar róla.

De most nem is ez a téma, hanem segítsetek, hogy hogyan lehetne változtatni ezen. Nem kifogásokat keresek, hisz akkor nem tettem volna fel a kérdést.

2013. júl. 10. 13:24
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!