Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 21-25 ciklusnap közötti...

21-25 ciklusnap közötti laboreredmények, aki ért hozzá, meglesné?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy senki nem orvos, de van, akinek ez mond valamit? Próbálkozunk babával, lehetek ilyen értékek mellett várandós? Nem baba miatt készült a labor, de mutat valami babára utalót ez a néhány érték?


prolaktin 264 mIU/L

ösztradiol 881 pmol/L

progeszteron 46 nmol/L


2014. okt. 30. 12:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


(A ref.tartományt nem jelölted.)

Én csak annyit tudok erre mondani, hogy az endokrinológusom (Mensmentisben) más hormonokat is szokott kérni, de az igaz,hogy a ciklus 21-23. napja között a prolaktin és a progeszteronnak van jelentősége, de én úgy időzítem, hogy a cukor/inzulin terheléses vizsgálat is aznap legyen, illetve a pajzsmirigy hormonok. Tehát mindent egy vérvétellel letudom. (Kontrollhoz kell.) Tehát nálam a hormonpanel így néz ki:

TSH, FT4, (FT3), progeszteron, prolactin, LH, FSH, ösztradiol, testosteron, illetve a terheléses vizsgálat (0-60-120'-nél).

Babásodáshoz ezek is fontosak. Sőt az LH/FSH arány is számít!

Nem akartalak elbizonytalanítani, csak leírtam az én tapasztalatomat.


Sok sikert kívánok a mielőbbi babásodáshoz! :)

2014. nov. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!