Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Skolasztika, mint anyakönyvezt...

Skolasztika, mint anyakönyveztethető lánynév?! Csak szerintem kiábrándító?

Figyelt kérdés

2014. okt. 31. 11:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
69%
Es? Millio olyan nev van, ami nem tetszik masoknak. Te ne adod azt a gyerekednek. Tovabbra is tartom, hogy a mai magyarositott igpdegen nevek sokkal rosszabbak. Hameg mar pont a Kunigundat hoztad fel, emlithetted volna IV. Bela lanyat, aki szinten Kunigunda volt, bar te nyilvan Kingakent ismered - ha ismered,
2014. okt. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
55%

Erről a Hófehér című magyar rajzfilm jut eszembe, melyben a három udvarhölgy neve Epidémia, Klausztrofóbia és Arrogancia.

Sajnos a Skolasztika név nem sokban különbözik ezektől, sőt még rondábban is hangzik. Viszont a jelentése legalább annyira gáz. Ha el is tekintünk a vallási értelmétől, akkor is az értelmező szótár szerint „terméketlen okoskodás, minden gyakorlati vonatkozást nélkülöző tudomány” jelentéssel is bír. Gratulálok. Bár aki ezt a nevet adja a lányának, attól ez nem állhat távol. :)

2014. okt. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
28%

Már a hetvenes években kiadott utónévkönyvben is benne van.

Miért kell mindig ezeken a neveken rugózni? Oké, nem tetszik, és? Nekem meg a Bianka nem tetszik, mégse pattogok rajta.

2014. okt. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%

Mivan? A skolasztika az latinul scole=iskola.

Iskolának akarod hívni a lányodat?!

Másrészt az az ókori iskola típusnak a scolasztika.Én nagyon nem ajánlanám...

2014. nov. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
* iskola típúst hívták scolasztikának
2014. nov. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!