Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen nagyszülőknek a gyereked...

Ilyen nagyszülőknek a gyereked mennyi idős korában engednéd, hogy elvigyék?

Figyelt kérdés

Nagymama: 75 éves, időskori elbutulás már sajnos nagyon látszik, tudja is magáról, hogy már nem olyan mint régen, fizikailag teljesen ép.

Nagypapa: 70 éves, ép szellemileg és fizikailag is, még dolgozik, autót vezet, csakhát ugye szemmel kell tartania a feleségét mert az néha a parkolón át eltéveszti a lépcsőházat...

Szerencsére még kicsi a lányunk, de már állandóan mondják, hogy mikor vihetik már el, engem meg már most kiver a víz hacsak rágondolok :(


2014. okt. 31. 13:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem bizol bennuk akkor nem hagynam ott.. atvinnem vagy szerveznek kozos programot, de nem mernem otthagyni. Nalunk a dedi 77 eves, fitt minden szempontbol, unokaocseim is 'ott nonek fel', tehat sokat van gyerekekkel, siman ra merem bizni a 2honaposomat. Ha nem lenne benne rutinja akkor csak tobb eves kpraban mernem ott hagyni..
2014. okt. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Én már nem bíznám rájuk...sajnálom...
2014. okt. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Kb. nálunk is ugyanez a helyzet, 81 évesek a dédik de a dédipapa nagyon fitt, autót vezet, netezik, biciklizik, jön-megy (dédimamánál is az elbutulás jelei mutatkoznak). Annyi a különbség, hogy ők pár lépésre laknak tőlünk. A 3 évesem szokott már néha nálunk lenni, mesét néznek, kakaót isznak, elvannak. Az egyévesemet viszont még semmiképpen sem bíznám rájuk, talán majd 2-2,5 évesen mehet ő is a dédiékhez, ha akkor is még ilyen fitt lesz a dédipapa és nem igényel még több figyelmet a nagymamám.
2014. okt. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Kizárt, hogy rájukbíznám a gyerekemet egyedül, kortól függetlenül.
2014. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
12-13.
2014. okt. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
Azt kell átgondolni illetve megértetni velük,hogy ha valami baj történne a kicsivel náluk pl elesik és szétnyillik az álla vagy szemöldöke stb akkor mihez kezdenek?A papa gondolom lekezelné és elvinné az orvoshoz.De a mamát otthon lehet még addig hagyni?Mert a pakliba függetlenül attól hogy hány éves vigyázz rá,mindig benne van hogy esetleg történik valami.Ha a közeletekben laknak pár percre akkor talán ott merném hagyni,de ha messze akkor nem.
2014. okt. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Én csak úgy engedném, hogy papa nálunk lehet vele, vagy leviheti játszótérre/cukrászdába, ha a mama jól van még annyira, hogy egyedül legyen otthon. Szerintem túl sok lenne amúgy a papának hogy mamára meg a gyerekre is figyeljen.
2014. okt. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem is értem, hogyan lenne nekik türelmük egy gyerekhez. Nem tudom mennyi idős a badád, de egy 2-3 évessel folyamatosan pattogni kell. Napont százszor leülni/guggolni mellé, felállni, ide-oda menni. Egy játékot 2 perc alatt megun. Ehhez iszonyat nagy türelem kell, ők meg vagy 40 éve babáztak utoljára...


És emellett ott van az is, hogy ha baj van. Mit csinálnak? Felhívnak téged?! 5 perc míg elmagyarázzák a bajt, ja nem, 10 perc mert még üvölt is a gyerek és alig érted őket... Egyből a kórházat kell hívni, ha olyan a baj.


Nem bántásból, de ha nincs benne rutinjuk, nem hagynám ott a gyerekem. Ezt nekik is be kellene látniuk. Nyilván 1-2 órás dolog belefér, de nem hosszabb időre.

2014. okt. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Ennyi idősen nem engedném el velük,nagyon idősek nálunk a nagymamák 46 éveke a nagypapák 49-53 évesek velük már csecsemőként elengedtem.
2014. okt. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is így gondolom, ahogy ti, hogy rájuk már nem lehet majd rábízni a kislányomat, majd max. majd 8-10 évesen (8 hónapos most, úgyhogy nem is tudom, hogy ez meg fog-e valósulni valaha). Az a rossz, hogy imádják az unokájukat és annyira tervezik, hogy viszik majd mindenfelé, de csak velük biztos nem fogom elengedni. Szomszéd kerületben laknak, 20 perc autóval kb., tehát ahhoz már sok, hogy ha történik valami, akkor csak úgy ott-teremjünk :( és szerintem is egy hetvenegynéhány éves ember már nem tud úgy rohanni egy picúr után. Csak ezt jó nehéz lesz megértetni velük, de azért remélem, hogy majd ők is belátják...
2014. okt. 31. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!