Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha mindenre fogényok lenne a...

Ha mindenre fogényok lenne a gyereked, mit szeretnél belőle, hogyan alakítanád az útját?

Figyelt kérdés

pl ügyelni kell az általános jegyeire, utána?

középsuli, gimi? hogyan támogatnád a nyelvtanulását?magántanár?tanfolyam? külföld?

fősuli? mellette legyen szakmája esetleg?

ezek mellett milyen "hobby"ra tanítanád? lovaglás?sakk?hangszerek?


és mit szeretnél mi legyen ha nagy lesz, mi a legjobb?

orvos?ügyvéd? vagy vállalkozó apa mellett esetleg?


2014. szept. 16. 10:53
 1/10 A kérdező kommentje:
ahogy észre vettem sok fiatal igényli még az irányítást, van hogy pályaválasztásnál teljesenhatározatlanok, ill nem látni előtte semmi ambíciót(pl vegyész akar lenni, de kémiából majdˇ meghúzzák mindig...)
2014. szept. 16. 10:55
 2/10 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy mindenre nyitott legyen valaki.
2014. szept. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idos?
2014. szept. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyelvtanulásra biztatnám leginkább. Jó lenne,ha pénzügyi területen sikeres lehetne:)
2014. szept. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

még babázok, csak az apjából indultam ki...

még most sem tudja mit akar, belevág mindenbe..gondoltam, mert nem volt apja aki segítené, "ambicionálná"

2014. szept. 16. 11:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Először is nem gondolkodnék ennyire előre. Biztosítanám a lehetőséget, hogy minél több dologgal találkozzon (sport, hangszer, nyelv), ismerkedjen. Szerintem sincs olyan, hogy valakit minden érdekel, mindenben jó. Figyelném mi érdekli, miben jó, ebben terelgetném, de nem dönteném el helyette, hogy mi legyen a foglalkozása, ez nem az dolgom. Az én feladatom segíteni, motiválni.
2014. szept. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp rábíznám a döntést, és közben arra ösztönözném, hogy megélhetésnek olyasvalamit válasszon, amiből tényleg meg lehet élni, hobbinak pedig azt, amiben legnagyobb örömét leli.


Nyelvtanulásban én nem hiszek a pici kori nyelvtanulásban, hacsak nem kétnyelvű családról vagy anyanyelvi környezetről beszélünk, viszont 10-14 éves kortól intenzív nyelvanulás, legalábbi heti 6 óra, jó tanárral, és később legalább egy év külföld.


A hangszerek és a tánc nekem kimaradtak az életemből, pedig ezek olyan dolgok, amik egyszerre örömet okoznak és ugyanakkor nagyon fejlesztő hatásúak, ráadásul egy új világot nyitnak meg a gyerek előtt. Biztos, hogy nagyon örülnék neki, ha a lányomnak megtetszene mondjuk a néptánc vagy a fuvola.


Mi legyen ha nagy lesz? Felőlem lehet nyugodtan műkörömépítő vagy bútorasztalos, csak jól csinálja és szeresse. És mindenekelőtt kiegyensúlyozott, egészséges, "kerek" emberke legyen belőle.

2014. szept. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Vigyázz azzal, hogy milyen elvárásokat támasztasz. Ha már ennyire korán valamilyen irányba erőltetni akarod, épp ellentétes hatást érsz el. Az érdeklődő, nyitott emberkezdeményből egy bezárkózott, depresszióra hajlamos felnőttet lehet ezzel a módszerrel nevelni.
2014. szept. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocs hogy beleszólok de szerintem a férjéről (is) szól a kérdés, nem elsősorban a kisbabáról.
2014. szept. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

igen, gondolom, hogy nem erőltetek rá semmit amit nem akar, meg stb, hogy kibontakozhasson


csak szeretném tudni hogyan tudnék maximálisan segíteni neki, mert különben ő is ott fog állni, hogy itt kérdezget, hogy szerintetek ezt tanuljam, vagy azt, ezt vállaljam el vagy azt, szóval a nagy határozatlanságával.


meg sok gyereket betesznek az apja mellé..

ha megkérdeznék egy orvost, nagyvalószínűséggel az apja is az..

magyarán nagyon messze soha nem esik az alma a fájától..

2014. szept. 16. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!