Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek kell szóljak először,...

Kinek kell szóljak először, és mi az illendő? Több kérdésem is lenne.

Figyelt kérdés
Kedves Kismamák, Anyukák. Ha kiderül, hogy jön a baba, kinek kell szóljak először a munkahelyen? Én egy gyárban dolgozok,külsős alkalmazottként. Ha a külsős cég kirendeltjének szólok az elég? Ő jön minden hónapban fogadó órára. Raktárhoz tartozok, tehát ott van egy műszakvezetőm, plusz a raktári főnök, nekik is illik szólni? Eléggé pörgős meló, szaladgálós sietős stresszes hajolós guggolós emelgetős munka :D Persze nem folyamatosan, és nem 20 kilókat, de azért kell pl raklapokat emelgetni is. Ezzel lehetek veszélyeztetett terhes? Ha igen, ilyenkor 100% táppénz jár? És utána jön a szülési szabadság? Köszönöm a válaszokat.
2014. nov. 1. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerződéses vagy?
2014. nov. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A közvetlen főnöködnek kell szólni elsőnek.

Ha úgy érzed, hogy bírod, akkor dolgozhatsz, nem kötelező táppénzre menni.


Mennyi jár? A táppénz kiszámítása elég komplikált. Nézzük azt a verziót, ha a várandós a táppénz igénylésének évét megelőző két teljes évben (ha 2014-ben igényli, akkor 2012. január 1-től) ugyanott dolgozott, mint ahol a táppénz igénylésekor. Ebben az esetben a táppénz alapját a két előző év nettó jövedelme adja. (Annak számolják a naptári napok szerinti átlagát, majd 60%-át, kórházi táppénz igazolással csak 50%-át.)


Amennyiben folyamatos volt ugyan a munkaviszony, de a jövendő édesanya az igényléskor máshol dolgozik, mint 2 évvel korábbi évben, január 1-sején, akkor a táppénz igénylési napjától visszafele számolják a 180 biztosított naptári napot, és ennek a 180 napnak a nettó összjövedelme adja a táppénz alapját.


Ha nincs meg a 180 naptári nap munkaviszony, akkor a táppénz összege a minimálbér szerint alakul.


Tehát függ attól, hogy mióta alkalmaznak, illetve, hogy meddig. Ugyanis ha lejár a szerződésed, megszűnik a táppénz is.

2014. nov. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Határozatlan idejű szerződésem van. Csak külsős cég alkalmazottja. 2012. május óta itt dolgozok, de 2013 márciusától kb augusztusig, elküldtek jó pár embert, köztük engem is, de akkor is kaptunk hol egy egy hetes hol két hetes szerződést. Ez ment ezekben a hónapokban. Aztán októberig mentünk folyamatosan, akkor is határozott idővel és októberben véglegesítettek vissza.
2014. nov. 1. 09:43
 4/7 anonim ***** válasza:
én annak jelezném és írásban, aki alkalmaz, aki serződött velem, aki nem rúghat ki terhesen...
2014. nov. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Először is, fontos, hogy legyen bizonyítékod a babáról, vagyis nőgyógyász által kiadott papír, hogy élő a terhesség (kb. 6. héten már látszódik).

Szólnod kell a közvetlen főnöködnek, mert ő tud neked könnyített munkavégzés biztosítani, hogy te pl. ne emelgess, vagy megértőbbek a rosszullétek miatt.

Szólnod kell a foglalkoztató cég emberének, mert a papírjaidat ők intézik (táppénz, betegszabi, tgyás, gyed), az ő alkalmazottjuk vagy.

Nálunk sok ilyen bedolgozós volt, van, én is úgy kezdtem, amíg át nem vett határozatlan szerződéssel az anyacég. A munkával kapcsolatban a közvetlen főnök az illetékes, a papírokkal pedig a munkaerő-kölcsönző cég.

2014. nov. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2014. nov. 1. 10:26
 7/7 anonim ***** válasza:
én ezel a szólásal várnék 12-14 hétig .és ha tudok és birom dolgoznék még utána is .
2014. nov. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!