Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nézik le és szólják meg...

Miért nézik le és szólják meg a sportoló (élsportolni vágyó) gyerekek szüleit sok szülő. Elveszik a gyerekkorát szöveggel?

Figyelt kérdés
Ez olyan elkeserítő. Többször tapasztaltam ezt a hozzáállást, vagy éppen visszahallottam. De nem csak velünk történt meg, hanem globálisan érzem ezt a problémát. Mi senkit nem szólunk meg, nem dicsekszünk (pedig néha őszintén jól esne, de inkább NEM). De most nagyon szíven ütött. Kislányom 12 éves. Pici kora óta víz közelében van (mi is úszók-triatlonosok voltunk, de neki nem erőltettük, lehetőséget természetesen kapott) 6 évesen már komoly példaképei és céljai voltak. Imádja ezt a sportot. Jelenleg belekerült egy olyan program, ahol hatalmas kapuk nyílhatnak meg előtte. Elmondhatatlanul boldog, viszont ez azzal jár, hogy heti 8-9 edzés, tehát ebben van reggel 6 suli előtt. Egy féltételünk volt, a tanulmányi átlaga ne romoljon. Boldog kiegyensúlyozott lány, vannak barátai, jól tanul. Egy dolog nem fér az idejébe, a számítógépes és hasonló játékok, amit nem bánok. Egy nagyszerű közegben van, ahol nem randalíroznak, nem csavarognak. Én természetesen örülök hogy a lányom boldogan csinálja amit csinál, de nagyon bánt mások megszólása, miszerint én elveszem a gyerekkorát, beleerőltetem ebbe -abba (ami soha nem volt igaz). Ha alkalomadtán nem tudtam elvinni a sportuszodába, nagy volt a sírás, annyira szereti. Ha a magam oldaláról nézem, nekem se könnyű minden nap 4 -kor kelni, lányomat vinni,majd suliba vinni, aztán dolgozni menni és utána újra iskola és uszoda majd ezután jön az otthoni dolgok. De nem panaszkodok, viszont, hogy mások megszólnak kicsit nehezít az amúgy is kissé fáradt lelkemen. De már jobb, hogy kiírtam magamból!
2014. febr. 11. 15:50
 1/10 A kérdező kommentje:
Annyi kimaradt, hogy tegnap barátnőm hívott telefonon, hogy az iskola előtti traccspartiban mi voltunk a téma körülbelül 5-6 szülőnek. Ez az utolsó csepp a kérdés kiírásához.
2014. febr. 11. 15:51
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

nem kell az ilyen emberekkel törődni, te és a környezeted is tudja, hogy a lányod szereti amit csinál, nem kényszerítitek rá, és ez a fontos.

Pár év múlva meg majd megeszi a fene, a lusta, buta, dagadt gyerekével egyetemben, hidd el

2014. febr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ők nem tudják, hogy a gyereked ezt ennyire szereti, azt hiszik muszáj mennie, mert ti akarjátok, erőltetitek. ezért szólnak meg miatta. Ja, és közben rosszindulatúak is, az ilyennek még elmagyarázni sem lehet.
2014. febr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én nem szólom meg, mindenki azt tesz amit akar, ami boldoggá teszi. Nem feltétlen lesz buta, lusta, dagadt gyereke sem, ezt sem állítom.Abban viszont biztos vagyok, ha véletlen, adja a JóIsten, hogy úgy legyen, de sikerülne a világbajnokság a lányomnak(amire annyira készülnek, persze ez távol van, de ez a céljuk) még többen megszólnak, mindenféle kreált kitalációval, amivel mi tönkretettük a gyerekünk gyerekkorát. Annyiban biztos vagyok, hogy körülbelül annyira teszem tönkre a gyerekkorát, mint az, aki beülteti a gép elé. Mivel jobb ez utóbbi? Semmivel! És persze igyekeznék nem odafigyelni, megállja a helyét az az állítás, amit nem tudok-nem fáj. De ezt most tudom. És őszintén ez a sokadik már. Sokat kaptam egy időben, amikor a lányom büszkén vitte az érmeit a suliba megmutatni a tanárnéninek. Azóta leszoktattam erről.
2014. febr. 11. 15:59
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Egy gyereknek szüksége van arra, hogy játsszon, otthon és a pajtásaival is.

Ha viszont minden idejét kitölti a sport és a tanulás, akkor nincs gyerekkora.

Kiskorában egyetlen gyerek se akar élsportoló lenni, csak ha a szülei erre predesztinálják. Nagyon sok idejét elveszi az edzés, nem beszélve az anyagi vonzatától.

Ettől függetlenül nem szólok meg senkit, aki élsportolót akar a gyerekéből nevelni. Ez is lehet életcél.

2014. febr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tudják elképzelni, hogy a gyerek szabad akaratából csinálja ezt. Egyébként meg sajnos elég gyakori, hogy tényleg a szülők erőltetik. A kezdeti lelkesedés után, amikor már heti 5 edzés van, és tétje van mindennek, fárasztó, akkor nem akar már menni a gyerek, csak a szülő tolja. Én bevallom, több olyannal találkoztam, aki erőltette. Gondolom, ők is.
2014. febr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Voltak és vannak pajtásai, akikkel hol itt, hol játszótéren, hol náluk játszottak és a mai napig összejárnak. Nem akarok élsportolót nevelni belőle. Kicsi korába belejárt a vízbe, 4 évesen cibált, hogy meg akar tanulni úszni, heti kétszer volt oktatása. Természetesen ismeri a nagy sportolókat (van akit személyesen volt szerencséje egész kicsi korában, van akit sportközvetítésekből).5 évesen már minden nap menni akart az uszodába. 6 évesen nyerte kikönyörögte az első kis óvodás versenyeket.Semmit nem erőltettünk, minden ment a saját kis ütemében. De már ekkor kijelentette olimpiai bajnok akar lenni (persze, én orvos akartam lenni ekkora koromban, tudom nem mérvadó). Viszont a mai napi látszik mennyire komolyan gondolja. NEM ÉN AKAROK ÉLSPORTOLÓT NEVELNI A GYEREKBŐL! Támogatom, vele együtt örülök. Ez az én dolgom. Ha holnap azt mondja, nekem ebből ennyi elég volt, azt is támogatnám.
2014. febr. 11. 17:10
 8/10 A kérdező kommentje:
Őszintén megmondom a heti 8 edzést sokkal jobban érzem én fárasztónak, mint ő. Nyilván nem mondom neki, de sokszor nehéz vele nekiindulnom. Őt még nem engedem egyedül tömegközlekedni. Sok időt is elvisz.
2014. febr. 11. 17:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Ok, én értem. De nincs ráírva a gyerekre. Szerintem ha ennyire zavar, hogy mások mit gondolnak, nyugodtan beszélgess el velük. De amúgy számít?
2014. febr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%

Mivel a válaszodból tisztán látszik, hogy a gyereketek SZERETI a sportot, ÉS NEM ERŐSZAKOLJÁTOK RÁ, szerintem teljesen jó nálatok a felállás. És a többi szülőnek nincsen joga "belétek szólni". Sok sikert neki a továbbiakra! :)))


Ha arról lenne szó, hogy gyereketek utálná, ÉS ti erőltetnétek, akkor lehetne arról beszélni, hogy el lenne véve a gyerekkora. Sajnos láttam a másik oldalt, amikor a szülők taposták a gyereket, hogy márpedig sportolnia kell, ha tetszik, ha nem...


Szerintem ez a "szülőpletyi", amiről szóltál, egy nagyon rossz, és helytelen beidegződés eredménye. És nagyon helytelenül viselkedtek.

2020. ápr. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!