Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg testvéremnek,...

Hogy mondjam meg testvéremnek, hogy ha betegek a gyerekei ne jöjjenek?

Figyelt kérdés
Szüleimnél élünk gyermekemmel. Én értem, hogy testvérem segítségre vágyik, de most is eljöttek úgy, hogy betegek a gyerekei. Most meg már az enyém is. Anyumnak testvérem a kedvence ill. az ő egyik gyermeke. Ha szóvá teszem tuti lemorog még ő is.
2014. nov. 2. 12:06
1 2
 1/13 anonim válasza:
40%

-Betegek a gyerekek?

-Igen, egy kicsit azok.

-Gyertek akkor jövő szombaton.

2014. nov. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Így hogy nem külön laktok, azért nehéz megtiltani, hogy ne menjen a szüleihez, mert ti is ott vagytok.

Annyit tehetsz, hogy addig bementek a szobába, és megmondod, hogy bocsi, de betegek a gyerekek.

2014. nov. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

És az őket zavarja hogy a tiéd esetleg beteg? mármint ha az övéi nem betegek, de a tiéd az?

Mondjuk kis taknyosságra nem látok kizáró okot, mert ha bementek egy közértbe ennél több bacival találkoztok, de ha nagyon belemásztak valamibe akkor inkább valóban otthon a helyük.

De az első válaszoló amit írt párbeszédet az tök jó! :))))

2014. nov. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
5%
Minden kertelés nélkül megmondhatod. Ennyi esze egyébként minden szülőnek kellene, hogy legyen. beteg gyereknek sem jó ha mozgatják és ő is fertőzhet és őt is megfertőzhetik ráadásban.
2014. nov. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a betegségtől is függ. Meg attól, hogy miért akarja a beteg gyerekeket elvinni a mamához. Ha éppen azért, mert nem akar szabadnapot kivenni a munkahelyéről és így a gyerekek nem mehetnek bölcsibe-oviba-iskolába és a mama már nem dolgozik és szivesen vállalja őket, hogy segítsen a gyerekének, hogy ne kelljen szabit kivennie, akkor nem kérheted, hogy ne vigye a gyerekeket. Azonkívűl meg ha te laksz a kedves anyukádnál, akkor meg pláne nem mondhatod meg, hogy a testvéred mikor menjen látogatóba. Ha a gyerekiddel kilépsz a házból, bárhol összeszedhetnek bármit. Akkor nem is engeded ki őket. Vagy ha teszem azt, neked is két gyereked van, meg tesódnak is és zsinorba betegek lesznek egymás után, aztán meg mondjuk a felnőttek is, akkor akár több hónapig nem találkoztok, csak azért, mert betegek vagytok-mondjuk elkaptatok egy csúnya köhögést. Nem lázas betegségre gondoltam.
2014. nov. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

én megbeszélném a testvéremmel, szerintem családban meg lehet ezt veszekedés nélkül is oldani.

valóban nem kérheted a tesódtól, hogy ne menjen a szüleihez.

szóval mond el neki, hogy nem jó ez így, hogy a tied is elkapja, vagy szóljon neked is mikor mennek ha betegek és akkor ti elmentek addig otthonról vagy inkább anyukátokat hívja át ilyenkor.

2014. nov. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem neked még nem ovodás a gyereked azért mondod ezt.


Képzeld én külföldön élek és itt a betegség ott kezdödik, hogy a gyerek levert, lázas, nem igazán van jókedve. Itt nem tartozik a betegség közé az orrfújás, kisebb köhögés stb... Ez az amin minden gyereknek túl kell esnie, hogy az immunrendszere erösödjön, mert a virusok ellen csak az az ellenszer van ha átesik rajta. Arra gondolj, hogy az a betegség ami most van neki, az már többet nem lesz. Ugyan ez a virus már többet nem fogja lebetegíteni, mert a szervezete ellenszert termel neki.


A testvéredet az nem zavarja, hogy ti ott laktok anyádékon, és ö nem lakhat ott? Ha jönnek ti menjetek el otthonról, mert szerintem egy testvérpárnak ugyan annyi joga van a szüleit meglátogatni mint a másiknak.

2014. nov. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Faxa lenne, habeleszolnal, hogy a testverd mikor menjen a szuleit meglatogatni. Tessek elkoltozni es mar meg isvan oldva a problema.m
2014. nov. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem mondhatod, hogy ne menjen, mert nektek sem törvényszerű ott lakni...Gondolom, anyagi okai vannak, de én akkor is próbálnék valahogy külön menni!
2014. nov. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Amíg a szüleidé a ház, ők döntenek kit engednek be. Nem tilthatod meg, hogy meglátogassák az unokák a nagyszülőket. Amikor pedig a tied beteg, akkor is jönnek, nem?
2014. nov. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!