Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én vagyok a "gonosz mostoha"?...

Én vagyok a "gonosz mostoha"? Bővebben.

Figyelt kérdés

1,5 éve vagyunk együtt a párommal. Nekem van egy 3 éves fiam, neki egy 11 éves. Két hetente hétvégén elhozza, plussz, nagyobb szünetekben hetekig nálunk van.

Mi úgy élünk, hogy nekem is van egy 1,5 szobás lakásom, a párom meg a szüleivel él, egy 2 szintes ház felső emeletén. Hétköznap nálam alszik, hétvégén általában kimegyünk hozzájuk. Lényegében 2 helyen lakunk. Ha itt a fia, akkor mi egyéb okokból "száműzve" vagyunk. Nálunk nem lehetünk, mert nincs Net és kábeltTV, így unatkozna a Tamáska.A fiam mindig játszana a Tamáskával,de a korkülönbség miatt ugye ez nem megvalósítható. És különben is, szegényt ne nyagassa senki, ha itt van Tamáska,minden legyen úgy ahogy neki tetszik. A páromnál van kábelTV, de csak a hálóban, így mikor Tamáska itt van addig nézheti, amíg el nem álmosodik.(Ez kb. éjfél-1:00 óra.) Mi csak utánna tudunk aludni, vagy esetleg egyéb dolgot csinálni.Mert hát persze Tamáskát nem lehet este 10-kor csak úgy aludni küldeni. Ha itt van, még esély sincs egy rövid "kettesben"programhoz, mert a Tamáska mit szól hozzá. Ja, majd elfelejtettem. Erre a hosszúra nyúló éjszakákra a párom szerint az a megoldás, hogy ha nála is vagyunk, én aludjak a fiam mellett a kisszobában, hogy Tamáska tudjon nyugodtan tévézni.

Na ilyen okokból van az, hogy mikor itt van a fia, nekem ráadásul másnap dolgoznom kell, inkább otthon alszok. Ha ittvan hetekig, akkor addig külön vagyok a párommal.

Nagyon örülök, hogy a pasim jó apa akar lenni, de irritál az, mikor egy ekkora gyerekkel úgy bánik, mint egy pelenkással. Igazából csípem a kölyköt, de hiába kérem az apját, hogy találjon megoldást, szerinte fogadjam el, hogy ha itt van a fia, akkor minden róla kell, hogy szóljon.

1,5 év után, 30 évesen, összetartó igazi családot szeretnék, nem egy ilyen külön-élős viszonyt. Lehet,és kell is szeretnie a fiát, de már elég nagy ahhoz, hogy elfogadja azt, hogy az apjának új kapcsolata van, ahol neki is van helye, de tudni kell alkalmazkodnia. És nem a kölyökre haragszom, hanem a párom teremti ezt a kellemetlen helyzetet, azzal, hogy teljesen szétválaszt minket, ha itt a Tamáska. Pedig hosszú távra tervezzük a kapcsolatunkat, de így soha nem leszünk igazán egy család.

Ja,és még valami. Ezeket mind elmondtam a kedvesemnek, és erre közölte velem, ha majd a Tamáska kamasz lesz és csajozik, ne aggódjak, majd annyit nem fog jönni hozzánk, és akkor majd nem kell annyit külön aludnunk.

Szerintem erre nem ez a megoldás.

Véleményeket kérek, jó lenne olyanoktól, ahol van "másik" gyerek is.


2010. jan. 27. 09:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk eleinte ugyanez volt, mondjuk a gyerek akkor 3 éves volt.

Nagyon nehezen kb 1,5 év alatt sikerült megértetnem a párommal, hogy azzal, hogy "kinyalja" a gyerek fenekét és mindent megenged nem önmagáért fogja a fia szeretni.

A párod óriási hibát követ el azzal, hogy amikor vele van a fia mindent megenged neki, a fia később csak egy két lábon járó pénztárcának fogja tekinteni. Legalábbis nagyon valószínű.

Értesd meg a pároddal, hogy nem azzal szeretni a fiát, ha abban a két napban mindent megenged neki, mert azzal csak elrontja, az élet nem ilyen.

Sok sikert!

2010. jan. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Van amiben igazad van, van amit talán meg lehet érteni az apa részéről. Kezdem azzal, amit szerintem lehetne tolerálni: Mivel ti igazából nem éltek együtt teljes egészében, hiszen ahogy írod, két helyen laktok és mindkettőtöknek megvan a saját teritóriuma, ezért talán nem is olyan katasztrófa, hogy amikor ott a fia, akkor ti a te lakásodban alszotok, nyilván az apuka ilyenkor nagyon szeretne a fiával lenni. Gondolj bele, milyen lenne ha te is kéthetente lehetnél a gyerekeddel. Akkor biztos te se akarnál mással foglalkozni. Mondjuk amikor hosszabb szünet van és több időt is veletek van, akkor már ez így nyilván nincs rendben.

A problémát amúgy abban látom, hogy az apuka úgy gonolja, neki a gyereket nem kell nevelnie, majd az anyja legyen a szigorú, ő meg a jófej, akinél mindent lehet. Én ezt sosem tartottam helyesnek. Az apánál is kéne hogy legyenek bizonyos szabályok, amiket be kell tartani. Ilyen a lefekvés. Nyilván hétvégén, amikor másnap nem kell korán kelni, lehet engedékenyebbnek lenni, de én amúgy el sem tudom képzelni, mit néz a tévében éjszaka egy gyerek. Hiszen nem is neki való műsorok mennek. És azt is eléggé sajnálatosnak tartom, hogy egy ilyen korú gyerek csak a tévével meg a nettel tudja magát elfoglalni. Ma már nem divat olvasni? Nekem 11 éves koromban apukám órák hosszat olvasott fel esténként, imádtam hallgatni. Nem pont meséket ilyenkor már, de mindenféle jó könyvet. Meg persze saját magamnak is olvastam. Meg festettem, rajzoltam még este, játszottam ezt-azt. És ez nem az őskorban volt, 23 éves vagyok még csak, szóval nem olyan régen voltam én gyerek. Persze hogy néztem én is tévét, de maximum tízig. Oké, net akkor még nem volt, vagyis nekünk nem volt, de ez mindegy. Annyi más dolgot is lehet csinálni, amivel viszont nem zavar másokat. Mert azért azt kicsit én is erősnek tartom, hogy két felnőtt embernek egy 11 éves gyerekhez kell alkalmazkodni olyan téren, hogy aludni nem tudnak tőle még éjfélkor sem.

És abban is igazad van, hogy ha ti hosszú távra tervezitek a kapcsolatot, akkor lassan már úgy kéne viselkednetek, mitha egy család lennétek, vagyis azzá kéne válnotok, és ebben a családban a 11 éves gyereknek is meg kéne találni a helyét. Az elég tré duma, hogy várj addig, amíg a gyerek majd kamasz lesz és már eljárkál ide-oda. Addig is kell normális élet.

Szerintem egyrészt az lenne jó megoldás, ha a csak apa-fia programok mellett szerveznétek közös programokat is, főleg olyan dolgokat, amikhez nem kell se net, se tévé, mert egy 11 éves gyereknek illene ezek nélkül is elfoglalni magát. Sőt igazából mindenkinek illene. Másrészt pedig a párodnak először is veled kéne megbeszélni, hogy mik azok az otthoni szabályok, amiket mindenkinek be kell tartani, mi az, amihez mindketten ragaszkodtok, aztán pedig a párodnak ezeket meg kéne beszélnie a fiával. Hogy amikor ő nálatok van, akkor a ti szabályaitok vonatkoznak rá is. De persze ezt csak úgy tudod megoldani, ha a párod is benne van a dologban. Te egyedül meg se kíséreld a fiút rászoktatni a szabályok betartására, egyrészt mert ha csak te akarod és az apja meg nem, akkor az nem is szabály, csak a te kérésed, másrészt pedig, ha te olyat kérsz tőle, amit nem akar, az apja viszont engedné, akkor csak téged fog megutálni, azzal meg nem használsz senkinek. Itt az apjának kéne felelősségteljes szülő módján vislekednie. Mert szerintem sok ilyen "hétvégi" apuka nem szülőként viselkedik, hanem olyan, mint egy felnőtt játszótárs.

2010. jan. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nagyon jól rátapintottál bizonyos problémákra. Igen, való igaz, hogy "jó fej" apuka akar lenni, mindenféle szabályok nélkül. És igen...ezen pont múltkor vitáztunk össze, hogy egyrészről pelenkásként kezeli, másrészről, mindenféle undorító filmeket enged nézni neki, a Netes ártalmakról nem is szóval. Természetesen erre a párom korrekt válasza.: Hiába tiltaná el, a haverjainál nézné akkor meg.
2010. jan. 27. 10:09
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Elég borzasztó lehet ez a helyzet a számodra!Az én férjemnek is van az előző kapcsolatából egy 10 éves lánya és van egy közös 15 hónapos kislányunk is.Ha én a te "cipődben" járnék már régen kiborultam volna!Egy kicsit (finoman szólva) túlzásokba esik a párod!Nem hiszem hogy megkell neki mindent engedni.Egy 10 éves gyereknek nincs semmi keresni valója még éjfélben fennt lenni.Nem tudom hogy mit akar ezzel az engedékenységgel elérni,meg rátok is lehetne tekintettel!!Én elmondanám neki hogy mi nem tetszik és hogy mit szeretnék.Ha hosszútávra tervezel vele akkor ez így nagyon nem jó!Bár ez cak az én véleményem.Addigis türelmet kívánok és kitartást! :)
2010. jan. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

nagyon jókat írtak előttem.

annyival egészíteném ki, hogy én hétvégére biztos csinálnék tuti programokat, ahol együtt lehet a család, tamáskástul, túrázni, kirándulni, és akkor tamáska is úgy elfáradna, hogy nem tévézne hajnal 1-ig, hanem szépen kialudná magát, és másnap reggel meg ennék az asztalnál a palacsintát és arról beszélnének, milyen frankó nap is volt a tegnapi! de ehhez szabályok kellenek, korlátok, de úgy, hogy közben mindenki jól érezze magát.

2010. jan. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én a Te helyedben, nem mennék, maradnék a saját lakásomban a saját gyerekemmel. Pár hétvége, és ha a párodnak fontosak vagytok, ugyis elgondolkodna rajta.

Nálunk ugyanez van, csak a férjem nagy különbséget tesz az én gyerekem, és az ő gyereke között. Nálunk ez a probléma. És én ebbe már beleuntam.

Én ha ujrakezdhetném....hát nem igy csinálnám. (bocsi, de most lelkileg kivagyok)

2010. jan. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Legutolsó hozzászoló! (11:12)

Szerencsére ez a nagy megkülönböztetés a 2 gyerek közt, nem jellemző. Azt hiszem, ezt nem is tűrném el. Sajnállak, és szomorú, hogy egy kapcsolatot így megronthat ez a gyerekprobléma.

Kicsit tartok a Tamáska kamaszkorától is, attól a bizonyos "szemtelen korszaktól". Na nem azért mert meg fogok hunyászkodni, hanem akkor fognak csak előjönni az igazi problémák. Ha addig ez nem rendeződik.

2010. jan. 27. 12:01
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én ugyanígy voltam csak nekem annyiból volt rosszabb hogy nekem nem volt hova mennem és nem volt közös gyerekünk!Neki volt 2 egy 8 éves lány és egy 3 éves fiú!Apuka azt hitte a pénz a minden szó szerint értsd amit most írok mert mindig így volt!Minden hétvége péntek délutántol vasárnap estig a nevem kuss volt csak csicskáskodhattam!Minden héten 20-30.000 zsebpénz plussz a játékok állatkert mozi vidámpark mikor hogy de itthon sose ültünk!Na a szünetektől meg már féltem!Ha mertem szolni hogy ennyire ne majmold őket mert rosszul fog elsülni ugy szájba vágott hogy elöntött a vér merthogy semmi közöm hozzá!Ja nekem ez idő alatt egy bugyi nem jutott merthogy a gyerekek!De hálistennek 5 év után a kislányból nagylány lett és bekavart apukának és ez miatt anyuka nem engedte őket merthogy én voltam a rossz meg ilyenek!Akkor még egy jó 2 évig a fejemhez vágta a párom hogy miattam nem láthatja a gyerekeit!Igen szégyellem de amikor a gyerekei előtt megvert evvel nagyon megalázott és akkor zokogva ordítottam hogy ide nem jöhetnek többet mert akkor vagy csak ilyen ha nincsenek itt minden rendben!Na ezt a nagylány visszamondta anyucinak!Az eset után 2 évre teherbe estem most van egy gyönyörű 3 éves gyerekünk most várom a másodikat!és mostmár az apjuk nem kiváncsi rájuk!Nem azért mert én vagyok a rossz hanem a gyerekei gizdáztak ugyanis kiderült hogy anyuci biztatta őket hogy rám soha ne hallgassanak mert én egy senki vagyok meghogy tegyék tönkre a kapcsolatot mert akkor én aput otthagyom és akkor visszamegy hozzájuk!Mint írtam ez a rémálom mert nekem ez az volt 5 évig tartott!Most vagyunk együtt 10 éve és 5 éve egy hangos szo nincs közöttünk!

2010. jan. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a gyerekek sem akarnak azota se jönni mert most meg itta gyerekünk és tudják hogy már nem lenne ugy mint régen!
2010. jan. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hú ez durva utolsó. Én ezt nem tudtam volna végigcsinálni, azaz én tuti leléptem volna.
2010. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!