Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem merem elfogadni anyós...

Nem merem elfogadni anyós anyagi segítségét, mert nem tudom bitosítani a láthatást (külföld). Más elfogadná?

Figyelt kérdés

egyedülállóan nevelem

a csóróság magas szintjén

apja nem fizet gyerektartást

viszont anyós csupa szív lélek, mint a mesékben, viszont jelezte ők nemtudnak jönni Mo-ra (nem is tudnám elszállásolni őket)de menjek,lakhatok náluk, kereshetek munkát stb.


az exnek jeleztem hogy nincs pénzem utazni,de meg egy pár hónapost nem is tennék ki vagy 10 órás utazásnak, meg átszállásnak , meg egyebek, de mindenre találnak valami választ, hogy eljönnek értem, most meg pénzt akar küldeni az anyós, holott ők is úgy állnak ahogy, de aggódnak, segíteni akarnak a kicsi végett.

de bennem akkor ott van még hogy "pócoljak fel" mindent a gyerekágyneműtől kezdve, meg írassak előre vényeket, meg minyavaja, még azt sem tudom náluk milyen a padló(nemrég költöztek)a gyerek mostanság tanul kúszni.

szóval ha mondok nekik 100 okot miért nem megyek, mondanak 100 választ, de amúgy 1000 másik okom is van még pl egy két apróságot illene vinnem ajándékként, hát arra sincs pénzem; STB.


de mivel mai nappal kb százezres adóságból "élek" tartozom össze vissza, szóval nagyon kellene a pénz, de akkor meg olyan "haszonlesőnek" érezném magam, hogy a baba tabu, de pénzt meg küldjék..


2014. nov. 13. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Tényleg picike még a baba, nem is az utazáshoz, hanem a nagy változáshoz. Nem is neki lenne nehéz, hanem inkább neked, megszokni egy más környezetet, bevezetni ott is a napi rutint. Ha meg kicsit nagyobb, akkor meg neki lenne nehéz a környezetváltozás, mert addigra mar hozzászokott az itthoni dolgokhoz. De megis hogy gondoltak, te elmész dolgozni, ok meg addig vigyáznak a kicsire? Azért ez elég hirtelen ötlet, nem is ismeri őket a baba, otthagyni rajuk igy, hat nem tudom, mi van ha beteg lesz, stb? Elhiszem hogy rendesek, segíteni akarnak, de nem hiszem hogy belegondoltak ebbe mi lesz ha tényleg ott leszel.

En azt mondanám nekik, most még nagyon pici a baba, nem tudsz menni a fenti okokra hivatkozva, varjak meg amíg nagyobb lesz, akkor lehet rola szó. Ezzel tudatod velük, hogy szeretnéd csak nem mostanában.

2014. nov. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

bitos te is anya vagy :) mert nagyon jól látod!


és még ez mellett, azt én értem hogy szinte csak itthon divat a gyerek 1 éves koráig vele maradni és nem dolgozni, de ezt is mondják, kimegyek, vigyáznak a kicsire, munkába állhatok (hagyjam a kicsit másra, aki még soha életében nem volt nélkülem, de még egy órára sem..?és legyek nyugodt a munkahelyen, amikor azt sem tudom felveszik e ha sír, nem adnak e neki tiltott dogokat, nem ültetik, e, stb .)Igen, nagyon sokmindenbe nem gondolnak bele. de ezzel is segítenének, hogy pénzhez jussak.

és nem szeretnének kimaradni a babakorból.

Anyós mondott olyat, a millió megoldási javalatai között, hogy hogyan menjünk ki és éljünk ott, hogy majd én átgondolom. jelenleg ennyi időt nyertem, meg sikerült jeleznem, hogy dec-ben se várjanak.


de igen később meg a gyereknek lez új minden, idegen mindenki..és az is lehet, hogy itthon elhelyekedek..

mert megint akkor egy 1-2 évessel szintén bevállalható 10 órás út?


de mindenestre most csak a pénz oldala aggaszt.

ez nem olyan mintha a babától vonnám meg, ha nem élek vele?(alig vannak játékai, ruhái, lehet fa sem lesz karácsonykor, de azt valahogy ki fogom szenvedni pedig.)

2014. nov. 13. 23:11
 3/7 anonim ***** válasza:
hátha nagyon kéne pénz fogad el ,és én vagy keresnék állást magyarországon gyorsan vagy kimenék az anyusékhoz lakni ,és dolgozni.amig agyerek kicsi még utazni is könyebb mert jó esetben végig alusza az utat.
2014. nov. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

persze én is dolgoznék így gyerek mellett, de még 6 hónapos. nekem még olyan mintha most született volna, minden nap együtt kelünk, fekszünk, próbálgatjuk az első falatokat, tanul kúszni és szóval én nem tunám másra bízni, eddig még olyan sem volt soha, hogy más vigyázzon rá, hogy elintézzek valamit.

nem tudom mikor van itt az ideje az "elválasztásnak"vagy mikor lehet teljes napokra anya nélkül hagyni(a szoptatást már nem is említem..)

2014. nov. 14. 16:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Aki szerint kicsi a változáshoz, a szerint a nyomorhoz nem az? Ha lehet választani, akkor nem kérdés szerintem.
2014. dec. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

kint turkálót sem tudok ruháknak(egyfolytában kinő mindent)itt csereberélünk ismerősökkel

kint a tápszer árak is magasabbak, bébikaják, stb

itthon főz nekem mama, bnők is hoznak néha kaját, kint nem várhatom el, hogy eltartsanak szíveségből

itt a jófogáson próbálok eladni dolgokat, kint nem kereskednek így, de amúgy is, faluban élnek, autó kellene szerintem még egy orvoshoz is, vezetni nem tudok biztonságosan

maximálisan mindenben függő lennék, az sem lenne, aki kölcsönad


egyedül fognám magam, lesz ami lesz, gyerekkel felelősség, pláne nulla forinttal kimenni..

2014. dec. 1. 10:05
 7/7 A kérdező kommentje:

magyarán itthon könnyebb nyomorogni, mint kint..

Mo erre rá van készülve..

2014. dec. 1. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!