Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Külföldi anyós/após kapcsolat?

Frigg kérdése:

Külföldi anyós/após kapcsolat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A párom (férjem), külföldi. Június közepén költöztem ki én is hozzájuk. A szülei nagyon rendesek, egy házban élünk velük. Anyósom is nagyon tündéri, az elejétől fogva kedvelt, és én is őt.

Annyi a "problémám" (nem is igazán probléma ez), hogy én kicsit még "félénk" vagyok vele, velük. Mármint ugye más nyelvet beszélünk, és az angolom nem felsőfokú, de ilyen mindennapi dolgokban, társalgási szinten nagyon jól megállom a helyem. Viszont ez így egy kicsit feszélyez még engem, ha ketten vagyunk nemigen tudom, miről beszélgessünk. Mármint folyton azon aggódok, hátha rosszul mondok valamit, vagy esetleg nem ért meg.

Van esetleg más olyan is, akinek anyós/após/férj külföldi? Ha igen, mik a tapasztalatok, vagy hogy jöttetek ki, ha volt hasonló helyzet?

Szeretném valahogy feloldani magamban ezt a kis feszkót, mert nem szeretném, ha azt gondolná hogy nem akarok vele beszélgetni.

A párom 25, én 23 éves vagyok.



2013. aug. 26. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozol? Mert akkor naponta érnek olyan nyelvi helyzetek, amikkel nehezebb megbirkózni. Egyébként néhány hónap alatt belejön az ember, addig elég fárasztó is használni az angolt, mert angolul gondolkodni.

Ha nem dolgozol, akkor is iratkozz be valamilyen angolórára, biztos találsz külföldieknek kitalált társalgási órákat. Ott egyáltalán nem probléma, ha nem értenek meg, vagy ha rosszul mondasz valamit.

2013. aug. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj beszélni, és ne a hibákkal foglalkozz. Úgy is látja rajtad, hogy igyekszel, ráadásul tanulni is így fogsz.

Egy kitűnő lehetőség, hogy jobban elsajátítsd a nyelvet.

2013. aug. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Még nem dolgozok, sajnos időbe telik itt, míg megkapom a munkavállalási engedélyt. De mielőbb szeretnék találni valamit, hogy én is hozzá tudjak járulni a háztartáshoz, pénzzel is.

Amúgy párom barátaival, boltban, tehát ilyen mindennapi helyeken nem izgulok annyira, csak itthon. De amúgy kedvesek és türelmesek velem, szóval csak én vagyok ilyen félénk-defektes velük. :) :D

Hát igen, az idő lehet az, ami a legtöbbet segíthet.

2013. aug. 26. 21:09
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem ne foglalkozz azzal, hogy helyesen beszélsz-e! nem ez a lényeg:) az én párom is külföldi, plussz a szülei nem beszélnek angolul semmit, megy a fordítgatás párom részéről, amikor meg nélküle vagyunk a kézzel-lábbal mutogatás, de szerintem vicces:)
2013. aug. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én férjem is külföldi, németül beszélgtünk:) kicsit döcög, de tanulok még hozzá:) merj beszélni nyugodtan, de az se baj ha egy kicsit kuka vagy, ne aggódj, meg fogja érteni!:) egyébként megtudhatom, hol vagy?:)
2013. aug. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Áh, köszönöm a bátorítást :))) Biztos idővel könnyebb lesz, amikor már igazán összeszoktunk.

Amúgy amerikaiak :)

2013. aug. 26. 21:31
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
7honapja voltam Gorogorszagban mikor megismertem a parom es kb ra ket hetre az anyukajat..irultam-pirultam en is mert egy olyan igazi "parasztasszony" a szo jo ertelmeben. Sokmindent maskepp is mondott mivel a faluban ahol el kicsit maskepp beszelnek meg regies kifejezeseket hasznal:) de azota eltelt 4 ev a gotog nyelvtudasom eleg jo de nem tokeletes viszont ot meg modt sem rrtem sokszor:) de o sosem szolt meg a kezdeti nyogve nyelos rosszul ragozos idoszak9mban se.. nagyon megszerettem. Mar csak telefonon beszelunk mert nem elunk ott de a mai napig kicsit izgulok ha beszelgetunk:)
2013. aug. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Olyan jó ezeket a sztorikat olvasni :) Hú, akkor Te nehezebb helyzetben vagy, mármint a görög elég nehéz nyelvnek tűnik nekem, legalábbis biztos hogy nehezebb, mint az angol! :O


Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 27. 13:03
 9/9 anonim ***** válasza:

szia ! idősebb nő vagyok és menyem van...azt javaslom mesélj neki a szüleidről,gyerekkorordról,sztorizzál

ezt szeretik az idős hölgyek..mint én is !!

találj valami apropót,hogyan volt ez,vagy az nálunk..régen

jót nevettek például azon/ te nem emlékezhetsz / hogy a 70-es években 15-18 évet vártunk,hogy vonalas telefonunk legyen,vagy befizettük egy autó árát előre Zsiguli és 3 év mulva kaptuk meg,vagy a 2 éves kispolszkit 650 3cm uj árban adtam el..mindenki..igy volt vele

kérdezgesd a szüleidet esetleg,vagy mesélj a trabant autóról,ami papirból volt és 80km/óra volt a végsebessége


a legfontosabb a nyelvgyakorlás és a mosoly..nem lesz gond

2013. aug. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!