Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz, hogy csak akkor tudom...

Igaz, hogy csak akkor tudom megigényelni a TGYÁS-t, ha már megkaptam az egyszeri anyasági támogatást, és az erre vonatkozó igazolást be tudom mutatni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
A kettő független egymástól. Mindkettőt igényelni kell, de egyiknek sem feltétele a másik. Az anyasági alanyi jogon mindenkinek jár, ha megvan négy pecsét a kiskönyvben. A tgyás meg jövedelem függvényében jár.
2010. jan. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, de a munkahelyemen ezt mondták, jól fel is idegesítettek vele. És rá kell iratni az anyakönyvi kivonatra, hogy megkaptam az anyasági támogatást (??????). Meg mindenből az eredetit kérik, nem jó nekik a fénymásolat. Mondtam, hogy biztos hogy nem adom ki a kezemből hetekre a baba TAJ kártyáját meg a többi iratot. Egyre inkább úgy látom,hogy jobban járok, ha magam intézem el.
2010. jan. 28. 17:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles odaadni nekik az eredetit, hivatkozz nyugodtan az adatvédelmi törvényre, ha nagyon kukacosak. Kérhetik az eredetit, le is másolhatják, de nem vehetik el, annak nálad kell maradnia. Rávezethetik az anyakönyvi kivonatra, nálunk is szó volt róla, de végül azt mondták, nem muszáj. Mondd meg nekik, ha nem tudják mi van, olvassák el a vonatkozó jogszabályokat, és ha ez nem megy, akkor majd te elintézed. Amúgy te is elintézheted (sőt a párod is, csak vinnie kell a személyidet, lakcím és taj kártyádat). Sokkal egyszerűbb, és ott legalább ismerik a szabályokat!
2010. jan. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja és a MÁK honlapján le tudod tölteni az igénylőlapot, mutasd meg nekik, azon fehéren-feketén le van írva, hogy melyikhez mire van szükség. Ha ezt se fogadják el, akkor csináld inkább magad, mert a munkahelyeden nem értenek hozzá:(
2010. jan. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a baj, hogy egyedül nevelem a kicsit, és emiatt nagyon nehezen megyek bárhova is, bonyolult megoldani a babafelügyeletet. A tgyás pedig nem a MÁK-hoz, hanem az OEP-hez tartozik, és az ő honlapjukon képtelenség kiigazodni, ezért gondoltam, hogy ráhagyom a munkahelyre.
2010. jan. 28. 17:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia végig velem beszéltél:) Szóval ezen az oldalon ott van az összes TGYÁS-al kapcsolatos nyomtatvány, böngészd át, esetleg segíthet. És kitartás, a bürokrácia csodái ellenére is:)

[link]

2010. jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocs innen nem nyitja meg, írd a keresőbe a thgys szót, és mindent kiad.
2010. jan. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Na jól megszivattalak, bocsi. Tényleg katasztrófa az oep honlap, úgyhogy kikerestem neked az igénylőlapot, és kell hozzá az oephez benyújtani:

ezt az igénylőt,

a kórházi igazolásodat (hosszú pecsét, kerek pecsét és 10-es kódszám kell szerepeljen rajta)

és a szül akvi kiv másolata (de vidd magaddal az eredetit is. Ha a babával mész, előre fognak venni.

[link]

2010. jan. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja és a TAJ kártya, abból is másolatot kértek, de vinni kellett az eredetit.
2010. jan. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ezt a sok kutakodást, pont ilyen nyomtatványt kerestem, de nem találtam. Ma beszéltem az OEP-pel, és elmondták, mik kellenek. Persze töredéke annak, amit a munkahely kért, és már rég intézhettem volna.
2010. jan. 29. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!