Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyermekes anyukák! Kellett...

Kisgyermekes anyukák! Kellett már pszichológus segítségét kérnetek (saját magatoknak)?

Figyelt kérdés
Mi volt a probléma és mikor jutottál el arra a pontra, hogy szakértőhöz fordulsz? Tudott segíteni, érdemes volt elmenni?
2014. nov. 19. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:
A szülés feldolgozásához kértem szaksegítséget. 1 évvel a szülés után döntöttem így. Hogy érdemes volt-e még nem tudom, de már jobban érzem magam, ezért megbánni nem fogom, de a folyamat nem egy pillanat műve.
2014. nov. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én magam is pszichológus vagyok, és a babázás alatt töltögettem a kötelező önismereti óráimat. Volt olyan nehéz időszak (a férjem a phd-ját védte meg éppen, ehhez éjszaka cikkeket írt, nappal dolgozott, plusz hetente kétszer ügyeletes volt, anyumnak-apumnak és anyósoméknak is nehéz időszakuk volt a munkahelyükön, ráadásul döntés előtt álltunk afelől, hogy hol helyezkedjünk el, közben én szakvizsgáztam - és a 7 hónapos lányunkkal voltam otthon - szóval húzós 3 hónap volt) az életünkben, amikor kifejezetten jól jött a pszichológusom segítsége, és számtalan kérdést, nehézséget sikerült megoldanom az ő segítségével. Én nagyon hasznosnak találtam. :)
2014. nov. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon jó lenne, de egyrészt pénzem sincs rá, másrészt már kétszer is csalódtam ezekben a szakemberekben.


Idegösszeomlás szélén állok, sokszor már olyat mondok a gyerekemnek, hogy minek születtél meg, dögölj meg, akkor legalább csend lesz és nyugalmam :(((

Tudom, egy állat vagyok :((

2014. nov. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem is gondoltam, hogy ilyen hamar érkeznek válaszok és ráadásul még egy pszichológus is lesz a válaszadók között... :) Köszönöm!

Nekem másfél éves a fiam és egyre inkább úgy érzem, hogy (sajnos) szükségem lenne valaki (úgy gondolom talán egy pszichológus) segítségre! Viszont még soha nem voltam ilyen helyzetben (kivéve mikor egyszer, gyermekkoromban pánikbetegség miatt, beutaltak egy pszichiáter szakrendelésére, de nagyon kínos volt az egész) nem tudom, hogy hogyan induljak neki az egésznek! Jó persze,gondolom amit zárójelesen megjegyeztem az egészen más!

2014. nov. 19. 23:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Én most gyerek és munka mellett visszavágyom arra az időszakra, amikor otthon voltam gyeden, most maga a paradicsomnak tűnik visszagondolva. Munka mellett végképp semmire sincs idő. Napi 8,5 óra+utazás elvesz a napodból. Nekem ez kb. 10 óra naponta. Kapkodás az egész délután, ovi, haza, házimunkák, gyerek, játék, vacsi, fürdés, mese, alvás. És akkor én hol vagyok? Én egy hullafáradt nulla vagyok jelenleg az életemben, leamortizálva, sokszor nem is szeretek a türörbe nézni, olyan meggyötört az arcom a fáradtságtól. Úgyhogy szerintem értékeljétek át a helyzeteteket, ez csak rosszabb lesz. Bár attól is függ, hogy kinek mi a problémája. Párom munkája végett vagy egésznap, vagy délután 5-től nincs otthon, rám hárul minden. Ezek után az egyedülálló anyák előtt minden tiszteletem. Én épp a múltkor voltam egy dokinál, bár a kisfiam, hogy nem szereti az ovit, ezért kerestem fel, de inkább engem "töltött fel". Csak hát így is soknak érzem, ami az én vállalmon van, hát ez van. Munka után 5-6-tól este 9-10-ig nem lehet megváltani a világot.

Én magánrendelésen voltam, egy ismerős ajánlotta, máshogy én is nehezen indultam volna el. Hát havi 1-2 alkalom jó lenne rendszeresen.

2014. nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!