Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan hogy valaki észreves...

Van olyan hogy valaki észreveszi saját magán hogy depressziós vagy ez hülyeség?

Figyelt kérdés
elég nyomott vagyok egy kis ideje (3 éve) és azon kezdtem el gondolkodni hogy mivel voltam korábban depressziós és kezeltek is vele "Tündérhegyen" majd kilábaltam belőle de úgy érzem megint süllyed alattam a hajó és nincs mibe és vagy kibe kapaszkodnom. ha voltatok már így hogy magatoknak álítattok fel diagnózis és utána mentetek orvoshoz lécci írjátok meg.

2013. aug. 24. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha volt már ilyened akkor könnyen felismerheted a tünetedet. Téged már kezeltek vele, ha ez most ugyanolyan mint akkor, valószínűleg tényleg depresszió. Ártani pedig nem árt ha orvos mész vele, maximum kiderül hogy vaklárma, de legalább megnyugszol. :)
2013. aug. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi csak az a nagy helyzet hogy nem igazán akarok elmenni mert félek tőle hogy megint "az" lesz ami akkor volt és az nem volt valami jó.... nem tom érthető e...de azért köszi
2013. aug. 24. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Diagnózisra rengeteg ember képes, önterápiára nem.


Orvoshoz (értsd: pszichiáterhez) nem mennék depresszióval, gyógyszerezni fog, felelőtlenül.


Viselkedésterápia valamilyen jó nevű pszichológusnál, az oké. Igen-igen nagy eséllyel életvezetési tanácsokra van szükséged, és meg kell tanulnod helyesen értelmezni magad és a környezeted viszonyát, ehhez le kell bontani magadban rengeteg hibásan működödő gondolkodási sémát, de erre igazából csak szakemberrel együtt vagy képes.

2013. aug. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a legtöbben azért mennek el pszichiáterhez, mert valami konkrét gyanújuk van, hogy dep, vagy pánikbetegség, fóbia, ilyesmi.

Egyébként én, amikor ebben a betegségben szenvedtem, hónapokig azt gondoltam, hogy "lehet, hogy depressziós vagyok", de azt gondoltam, hogy ez biztos csak valami kifogás és hogy valójában csak egy elcseszett gyenge senki vagyok, aki nem képes élni a mindennapi normális életet sem és ha elmennék egy dokihoz, ő is pontosan ezt vágná a fejemhez, meg hát ehhez hasonló dolgokat gondoltam, és ez majdnem 1 éven keresztül ment így, mire végül elmentem.... Kaptam gyógyszer, azóta minden rendben van!

2013. aug. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mégsincs rendben, különben nem írnál most erről. De mindegy, te tudod, én azért gyógyszert be nem vennék a depressziómra, nincs egyértelműen bizonyítva, hogy használ, és hát, nem akarom szétkúrni az idegrendszeremet se, mert sok káros mellékhatása van (ez viszont igazolva van).
2013. aug. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!