Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek, vagy hallottatok...

Ismertek, vagy hallottatok már olyan felnőttekről vagy gyerekekről, akiknek borzalmas, vagy kiábrándító, esetleg nevetséges neve van?

Figyelt kérdés

Fodrászomnak van egy ismerőse, és fodrászom mesélte, hogy a lányát Szárának nevezte el. Ugye Szara-így kell írni, meg anyakönyveztetni (állítólag). És a családnév meg Madár.

Most hogy néz már ki?


Madár Szara


De ismerek még Álmos Napsugarat, Fonnyadt Eperkét, valamint Halál Álmost is.

Hogyan lehet már az embereknek ilyen nevet adni, pláne amikor még a vezetéknév is rátesz egy lapáttal?


Szomszédunk is Ajándék-nak nevezte el a kislányát (nemrég született), mert az milyen aranyos név egy újszülöttnek. Ez oké, de az újszülött fel is nő egyszer....


Egyesek miért nem gondolnak arra, hogy a vezetéknévvel együtt röhejes vagy gáz név jön ki?


Vagy aki olyan nevet ad a gyerekének, ami cseppet sem különleges, inkább nevetséges. Volt Orália ismerősöm, ő Orsolyára változtatta 18 évesen a nevét. (meg is értem)....

Vagy itt látom kérdésekbe hogy milyen nevet akarnak adni a gyereknek : Hadúr, Barbarella, Atlanta stb...



Van ilyen nevű ismerősötök, vagy hasonló történetetek?


Miért kell ilyen neveket adni, pláne ha még a vezetéknév is "stimmel" hozzá?


19/L


2012. aug. 29. 14:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 A kérdező kommentje:
Mármint a fodrászom ismerőse nevezte el így a lányát.
2012. aug. 29. 14:50
 2/70 A kérdező kommentje:
Vagy ha a vezetéknév még normális akkor is, pl Horváth Hadúr....
2012. aug. 29. 14:52
 3/70 anonim ***** válasza:
72%

mamánék utcájában az egyik család neve Fancsali


ehhez adták az okos szülők az Oldamúr nevet


Fancsali Oldamúr

2012. aug. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
75%

ja meg van ismerősöm akinek Lelkes a vezetékneve, de mivel lány lett, ezért nem kaphatta meg a Lelkes Ivó nevet, pedig az apja azt akarta -.-


illetve van még 2 ismerősöm : Kur Vanda, Kur Odetta...


azért ezek is ott vannak xDDD

2012. aug. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
53%
Sirin nevu lanyrol olvastam egyszer, hat nem tudom
2012. aug. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
54%

Van a tágabb ismerősi körömben:

- Vad Virág

- Fehér Farkas

- Vörös Rózsa


Hihetetlen, annak ellenére hogy a Vad Virág nevű ismerősömet kicikizték a neve miatt, a lányának is a Virág nevet adta, és mivel apuka nem vette a nevére, így a gyerek is Vad Virág lett.

2012. aug. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
85%

Találkoztam egy családdal akik a Földi vezetéknévhez az ikreiknek az Eper és a Mogyoró nevet akarták adni, mert az milyen aranyos. Fogalmam sincs hogy jut ilyen eszükbe egyáltalán, szerintem sokan nem gondolnak bele a jelentésébe, a múltkor pont volt egy kérdés, amiben egy lány a barátnőjét akarta lebeszélni arról hogy Oráliának nevezze a gyereket. A nő állította hogy szép nőies név, és épeszű ember nem a szopásra gondol ha meghallja.

Van aki meg szerintem poénosnak és aranyosnak találja a Cserepes Virág és hasonló neveket, bár hogy miért az rejtély.

2012. aug. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
55%
Szegény Búza Barna szobrász B*zi-ként kezdte, nem csoda, hogy nevet váltott.
2012. aug. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
80%
Egy ismerősöm lánya majdnem Nyári Olimpia lett, szerencsére a család észbekapott.
2012. aug. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
47%

Közvetlen ismeretség nincs, de hallottam már Szabó Archibald-ról és Nagy Napóleonról.

A szülők valamiért azt gondolják, a gyerek így tudja majd megkülönböztetni magát a többiektől, pedig ennek nem sok teteje van, tényleg felnő az a szegény kicsi egyszer, és magyarázkodhat lépten-nyomon.

2012. aug. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!