Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem gáz ha a fiú gyerek...

Nem gáz ha a fiú gyerek mindenképpen az apja nevét kapja? Nem túl ó módi?

Figyelt kérdés
A párom mindenképp azt szeretné hogy az ő nevét vigye tovább a fiunk!Meg hogy a fiúnak az apja nevét kell kapnia, ha törik, ha szakad!Mert hogy az ő családjukban ez a divat!Második nevet nem akar!Nem öreges a neve, ( Tamás), de minden 3. embert Tamásnak hívják! Ha lányunk lenne a pocakban akkor talált rá egy szép modern nevet, de a fiú névvel hajthatatlan!Más is volt ebben a cipőben?
2010. jan. 30. 00:15
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Igen, én.:(

És ráadásul nem is szeretem azt a nevet(Imre), de hajthatatlan volt. Még az ükükükapja ism Imre volt.Ha lány lett volna, akkor nekünk is nagyon szép név lett volna. Ez van,ma már 2 éves a gyerek, illik rá a név, de jobban szerettem volna Ricsinek elnevezni.

2010. jan. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

Pfff...


Ti szegények. Én sose nevezném el a gyerekemet magamról vagy az apjáról. Már, ha lenne gyerekem. Ők nem mi vagyunk kettes számú kiadásban. Ezt mindig olyan hülyeségnek tartottam.


Imádkozz, hogy lány legyen.:)

2010. jan. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Szerintem nem!Én most 18 hetes kismama vagyok és ha kiderül,hogy kisfiú akkor én szeretném ha az apukája nevét kapná(Roland)!Nekem nagyon tetszik!Szerintem nincs ezzel semmi gond,hogy az apja után kapja a nevét!

2010. jan. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm is az apjáról kapta a nevét, de ő utálja, hogy ez így van...
2010. jan. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Amore ***** válasza:

Szia! Én is ugyanebbe a helyzetben vagyok mint te! Ráadásul az én párom János és kifejezetten nem vagyok oda a régi nevekért! A hátamon is feláll a ször attol a gondolattol hogy majd Jancsikázzák a fiamat! De még nem tudjuk hogy fiu vagy lány lesz!

18 hetes kismama

2010. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi a párommal egyáltalán nem akartuk,h. bármelyikünk nevét kapja a pici, de a családból mindenki támadott minket,h. de hát miért nem...az olyan szép és jó dolog.

Nem hagytuk magunkat, de ez más, mert a párommal egyetértettünk.

Szerintem próbáljátok meg higgadtan megbeszélni,h. neked nem tetszik ez a szokás és mondd meg, melyik fiú nevek tetszenek neked. Hátha kompromisszumot tudtok kötni!

(Esetleg ha fiú lesz, legyen a 2. neve Tamás.)

2010. jan. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!