Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermek rablás vagy nem? Mit...

Gyermek rablás vagy nem? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Megprobalom az elejerol elkezdeni. A volt parkapcsolatombol szuletett egy kisfiam aki most ket eves. Sajnos magan okok miatt ki kellett koltoznom Ausztriaba. 2014 januar ota van az apjanal a fiam, azota folyik a birosagi elhelyezesi perunk. Most az utolso targyalast varjuk, ott tartunk, hogy kijonnek hozzam Ausztriaba kornyezet tanulmanyozasra es dont a biro. Mivel nincs se utlevele se igazolvanya, mikor nalam van egy kozeli magyar varosban berelek egy kis lakast, itt vagyunk, ki se tudom vinni magunkhoz, pedig itt a parom es a testvere is. Az ex direkt nem engedi , hogy csinaltassunk utlevelet.A lenyeg, hogy elhoztzam a kisfiamat hetvegere. Vasarnap ugy volt, hogy vissza viszem, de sajnos kozbe jott valami, szoltam is az exemnek, hogy sajnos csak kedden tudod vinni a picit. Erre az volt a reakcioja, hogy ne vigyem vissza, nem kell mostmar, kiiratja a bolcsibol es vissza mondja a csaladi potlekot is, meglatja, hogy boldogulok mikor nem tudok vissza jonni Ausztriaba, nem tudom sehova vinni a fiam es kivancsi lesz, hogyan leszek otthon (marmint Au-ban) mikor jonnenek kornyezet tanulmanyra. Mondtam, hogy oke, akkor marad itt, csak irja ala az utlevelet. Erre azt mondta, hogy azert se, megvarja a targyalasok veget, addig meg boldoguljak. A kerdes, hogy mi lehet a legrosszabb, ha kivinnem magamhoz Ausztriaba? Ha jonnek kornyezet tanulmanyra rajonnenek , hogy ott van, a magyar birosag is megtudna , hogy utlevel nelkul kivittem, az exem pedig mindent megmozgatna, hogy alam tegyen. Mit tennetek? Mi lehet a legrosszab? Jarhat ezert buntetes? Segitsetek. Egy tanacstalan anyuka. :(

2014. nov. 24. 20:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
15%

Személyit én annak idején 7.-es, 8.-os koromban kaptam, ezen változtattak? Lehet kérni már kisbabáknak is személyit, de ahhoz mindkét szülő kell.

A kötekedőkkel ne foglalkozz kérdező. Aki nem élte át ezt, az el se tudja képzelni, micsoda szívfájdalom, mikor kénytelen agy elszakadni a gyermekedtől azért, hogy neki (is) építhets egy szebb jövőt. Inkább úgy kéne értelmezni a dolgot, hogy milyen feláldozó vagy, aki lépett, hogy megteremthesse a megfelelő körülményeket. Az meg, hogy mindkét szülőt úgy írod le, hogy fegyverként használja a gyereket meg honnan szedted. Egyedül az apuka használja annak. Sajnálom szegény gyereket, hogy ilyen az apukája.

Nagyon drukkolok neked kérdező, nagyon megdolgoztál azért, hogy együtt lehess a gyermekeddel, dícséretes.

2014. nov. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

11-es, újszülött kortól kötelező a személyi igazolvány! Ez tuti. És elég az egyik szülő. Az útlevélhez kell talán mind a kettő.

Kérdező. Fogadj egy ügyvédet. Itt még egy alap kötelességről is mindenki mást mond, nemhogy gyerekelhelyezési ügyről.

2014. nov. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Személyihez biztosan nem kell két szülő, csak az útlevélhez! Utazáshoz elég a személyi is.


Viszont külföldön nekünk sokszor útlevelet kérnek ügyintézéshez, pl. iskolai beíratáshoz, lakcím bejelentkezéshez.

2014. nov. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Az valóban igaz, hogy kaphat a gyerkőc személyit és elég az igényléshez egy szülő, De ez csak a gyermekkel együtt élő szülő lehet. A lakcímazonosságot nézik az okmanyirodában.

Semmiképpen nem szabad amúgy kivinni a kicsit iratok nélkül! Olyan nemzetközi pert akaszthat a nyakadba, hogy majd az osztrák rendőrök verik rátok az ajtót. Az ügyvéd pedig egy nagyon fontos tényező! Én megjártam a magam útját, ki is tudtam hozni külföldre a gyerekemet, de ügyvéd nélkül nem ment volna.

2014. nov. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Személyi igazolványhoz, csak egy szülő kell!


Ez 100%, jogász vagyok a közigazgatásban dolgozom. Szóval itt erősen sántít ez a történet.


Én is a gyereket sajnálom ebben a történetben.

2014. nov. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

Atyaég, agyatlan szülők cibálnak ide-oda egy pici gyereket. Ha az exednél van a gyerek, akkor tessék békén hagyni őket, amíg az ügy le nem zárul. Nem hiányzik egy gyereknek, h hétvégente ide-oda húzgálják, mint a rongyot. Ti ezt nem látjátok be? Aki látni akarja, utazzon az a gyerekhez, ne rángassa szegényt magához hétvégére. Jó, hogy nem engedi az exed, h kividd a fiát a ki tudja milyen új pasidhoz.



Amúgy el bírom képzelni a köv kérdésedet: "Végre nálam van a gyerek Ausztriában, de az új pasinak nem kell a gyerek, elhagyott, nincs pénzünk, küldjetek ételt"

2014. nov. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Mi Magyarországon élünk, de egy osztrák határnál fekvő kis faluba. Két utcányira van kb.a határ, így nagyon sokat járunk át a 10 hónapos fiammal is. Neki nincs útleve, mivel EU-s állampolgár elég neki egy személyigazolvány. Amikor azt csináltattam neki, elég volt az én aláírásom, az apáé nem kellett. Jah és az okmányirodában azonnal kaptok ideiglenes iratot, amivel már viheted is a gyereket. A végleges igazolvány két héten belül jött meg.
2014. nov. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
agyatlanság egy ilyen ügybe ügyvéd nélkül belefogni. Fogadj ügyvédet, a gyereket meg vidd haza.
2014. nov. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
30%
12. válaszoló:nem kötelező újszülött kortól a személyi!A kislányom 2012 szeptemberében született,és csak 2013 márciusában csináltattuk meg a személyit.Senki nem szólt egy rossz szót sem.
2014. nov. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
54%
19-es, nem azt mondtam, hogy bünti jár érte, hanem azt, hogy kötelező. Van rá jogszabály. EU-s TB kártyát csináltattam a nyaralás miatt, kérték az akkor egy éves gyerekem személyijét. Nem volt kérdés, hogy van-e neki. Kérdeztem az ügyintézőt, hogy tényleg kötelező? A válasz igen volt.
2014. nov. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!