Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől lehet az, hogy szoptatás...

Mitől lehet az, hogy szoptatás alatt sokan híznak? Állítólag a szoptatás sok energiát igényel, mégis azt látom sokaknál, hogy inkább híznak. Én se tudok fogyni egy dekát se, nem fogyókúrázom, de odafigyelek a táplálkozásomra.

Figyelt kérdés

2014. okt. 20. 09:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én sem fogytam, sőt. Én a mozgáshiány miatt érzem, hogy nem fogytam. 6-7 hónapig kizárólag szoptattam és egy éves koráig szopizott a babám, mégsem fogytam, amíg rendszeresen, heti 4x sportolni nem kezdtem. A hajhullás is elkerült, és minden szokásos dolog, amit a szoptatásról olvastam.
2014. okt. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hogy mitől van, azt sajnos nem tudom, de én is tapasztaltam, hogy hiába figyeltem oda nagyon arra, hogy mit eszek, maximum csak a súlyomat tudtam tartani szoptatás alatt, nem fogytam. Édesanyám is ezt tapasztalta annak idején. Talán olyan a hormonrendszerünk, hogy nem enged veszteni a súlyunkból szoptatás alatt. (Amint abbahagytam, ugyanolyan étrend mellett lefogytam.) Persze mi sem fogyókúráztunk csak nem ettünk sok finomított szénhidrátot, nem zabáltunk, stb.
2014. okt. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Azok híznak, akik több kalóriát fogyasztanak el, mint amennyit felhasználnak. Mint például én. Valahányszor elaludt a baba, gyorsan ettem valamit, mintha azt hinném, aznap már nem tudom letenni a kezemből. Ráadásul nem csak sárgarépát rágcsáltam.

Írd össze, miket eszel és mennyit, aztán elő a kalóriatáblázattal. Ha egy hetet jegyzetelsz, kiszámíthatod a napi kalóriaátlagot és rögtön látni fogod, miért nem fogysz. Számolni ráérsz amikor időd van, vagy a férjedet is megkérheted, neked csak a mérést és jegyzetelést kell pontosan csinálnod. Sokan már ettől kevesebbet esznek, mert visszatartja őket a "két korty narancslé a nyitott hűtőajtónál" típusú nassolástól.

2014. okt. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én vagyok a ritka kivétel. 7 kg fogytam a szoptatás alatt. Egyáltalán nem volt rá szükségem! ! 44 kg vagyok miatta. :( :(
2014. okt. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem feltetlenul a tul sok kaloriatol hizik valaki. En cukorbeteg es glutenerzekeny vagyok. A tejtermekeket nem birta a tejtermekeket igy csak zoldseg gyumolcs es hus volt AZ etrendemben es itt is szamoltam mennyit eszek a diabetesz miatt meg is hiztam. A test raktaroz, hogy tudd taplalni a babas es Te is joltaplalt legyel.
2014. okt. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is elkezdtem hízni, mert alvás híján evéssel pótoltam kizárólag az energiát. Ráadásul nagy étvágyú a babám. Szerencsére gyorsan észbe kaptam és elkezdtem figyelni. Ezzel szinten tudtam tartani a súlyomat.
2014. okt. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem híztam, mert azért igyekeztem odafigyelni, de az alváshiány miatt folyton éhes vagyok. Odafigyeléssel annyit érek el, hogy nem hízok, így a terhességből maradt 3 kilótól nem tudok megszabadulni, 9 hónap alatt egy kiló ment le csak :-(
2014. okt. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálam uaz van, mint nálad 7-es. Nekem sokat ébred a baba éjjel és egyedül vagyok rá. Sztem kell az idegrendszernek a + kilo.
2014. okt. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem panaszkodom, mert 2 kilótól kéne megszabadulnom, az nem olyan sok, de 3,5 hónapos a babám és furcsállom, hogy ennyire rám ragadtak. Nem nasizok és szerintem kalóriában se sokat viszek be, 1500-1800 körül. Odafigyelek a minőségre, bár nem mozgok semmit az tény, bár szerintem a két gyerkőc ellátása majdcsak beillik egy kis sportnak :)
2014. okt. 20. 11:46
 10/13 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, nekem 1-2 kiló maradt fent. Úgy vagyok vele, hogy nem érdekel, majd ha jár a töpörtyű, akkor leszaladgálom mellette. Addig meg arra figyelek, hogy több ne jöjjön fel.

Amúgy örülök, ha nem esek össze mellette a fáradságtól, kicsit érzékeny lelkű a fiam... :)

2014. okt. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!