Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mikorra tervezte a 3 dik...

Ki mikorra tervezte a 3 dik gyermeket? második után visszamnet dolgozni? hány év korkülönbség van? milyen családi adkokedvezménnyle jár a 3 dik baba

Figyelt kérdés
2014. nov. 29. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
A "3 dik" gyereket a második utánra tervezzük :D Én az első után mentem vissza dolgozni, mivel az első két gyerek között 8 év különbség van, viszont a második és a harmadik között már nem tervezek visszamenni, közöttük kisebb korkülönbséget szeretnénk.
2014. nov. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nálunk 1,5 hét múlva érkezik a 3. gyerkőc. 28 hónap lesz a középső és a kicsi között. Papíron dolgozom. A nagyok után felhalmozódott szabikat veszem ki. Így rendes fizut kapok + GYes-t a kisebb után.


A terhesség betöltött 91. napjától jogosultak vagytok a 3 gyermekes családi adókedvezményre, ami gyerkőcönként 33e Ft. Meg is lehet osztani, illetve idéntől ha nincs annyi adótok a járulékból is igénybe vehető.

Ha megszületik a pici a családi 16e/gyerek, 7 nap/év pótszabi jár a szülőknek fejenként 3 gyerkőc után, lehet pályázni földgáztámogatásra, ha a feltételeknek megfeleltek.

Sok helyen van nagycsaládos kedvezmény.

2014. nov. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én jó sokára terveztem 6,5 év van 2.gyerekem és 3. gyerekem közt ,én visszamentem dolgozni.
2014. nov. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem mentem vissza dolgozni, mi sorba terveztük a gyerekeket. Dolgoztam a születésük előtt épp eleget. 31 évesen szültem az elsőt, 36 a harmadikat. Félúton van közöttük a középső.

A kedvezményeket már leírták.

2014. nov. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi fél évvel ezelőtt kezdtünk el a 3-dik bébin próbálkozni,de sajnos nem jött össze így most hogy 2 éves lett a második gyerkőcöm így visszamegyek dolgozni,és majd pár év múlva újra próbáljuk.
2014. nov. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi egymàs utàn kis korkülömbsèggel terveztük ôket . A nagy ès a közèpsô közöt 26 hònap van , a kicsik 23 hónappal kèsôbb születtek. Ha elôre tudtam volna , hogy hàrasikrek lesznek vàrtunk volna mèg 2-3 èvet. Most ittvagyunk 5 kicsi gyerekkel ( 4 ès fèl , 2 èvesek ès 3 hònaposak). Nagyon nehèz velük egyedül ( külföld) , de imàdom ôket.
2014. nov. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó- nemsemmi- gratulálok!! Kemény lehet 3újszülöttel és összesen 5gyerekkel. Le a kalappal.

Nekünk is 3van kis korkülönbséggel. 32évesen szültem az első, 36 a harmadikat féluton a középsőt. Jövö ősszel megyek vissza doglozni, összesen majd kerek 8év után. Kicsit izgulok. :))

2014. dec. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!