Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen az, ha a két testvér...

Milyen az, ha a két testvér között akár 5 év korkülönbség is van? Aki várt a második babával, milyen volt? Miért várt vele?

Figyelt kérdés
Jelenleg Gyeden vagyok az 1 éves kislányommal,de nem szeretnék csak azért szülni most,vagy 1-2 éven belül, mert hogy újra vissza kéne mennem dolgozni,bár nem szívesen megyek oda vissza,ahol eddig dolgoztam,szóval most azon vagyok,hogy esetleg más lehetőségek nyíljanak előttem munka téren,bár nagyon nehéz..A másik az, hogy nem érzem azt,hogy itt lenne az ideje a második gyereknek,anyukám még csak 4 év múlva megy nyugdíjba, segítségünk 20-30 km-re van,kutyánk is egyre idősebb lesz,kicsit nehéz ..nem beszélve arról,hogy se a bátyámnak nincs még gyereke,és a környezetemben lévő barátőimnek se,akik 30 felett fognak gyereket vállalni,de persze nem ez a fő ok.Egyébként szeretnénk majd második babát,sok helyen olvasom,hogy ha várok vele,akkor a két gyerek nem tud majd együtt játszani,stb..de a körülményeink valahogy nem igazán engedik,hogy most,vagy 1-2 éven belül jöjjön a második baba. Sajnos a terhességem se volt valami stresszmentes,egy-két családtag elég nehezen fogadta gyermekünk érkezését,és feldúlta a családi életünket..

2014. jan. 22. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, hogy nem megfelelő a pillanat akkor semmiképp se vállald most, főleg ha nincs okotok sietni (pl. nem vagy 40 felett). A kis és nagy korkülönbségre is vannak pozitív és negatív példák is, szóval ezen felesleges agyalni.
2014. jan. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon rossz érzés lenne az,hogy bizonytalanra szülök egy második gyereket..apa dolgozik,de nem függhetek ennyire tőle,hogy ő majd megoldja..Biztos nehéz lesz újra munkát keresni,29 évesen már meg fogják kérdezni,hogy szeretnék-e második gyereket..de talán jobban fogom magam érezni,ha kicsit függetlenebb leszek,és nem itthon várom két picivel akár depressziósan,hogy na anya hol tud elhelyezkedni..
2014. jan. 22. 13:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4 éves. 27 évesen szültem. Mikor született, úgy gondoltuk, hogy 2-3 éven belül jöhet a tesó. De másképp alakultak a dolgok. A házunkat elvitte a bank, nekem nem volt hova visszamenni dolgozni, anyósékhoz kellett költöznünk, először 3man 1, most már 2 szobába. Dolgozom már, de még mindig nem biztos ez a munkahely sem, így biztos nem lesz testvére még a fiúnknak 2-3 évig.

Köztem és a tesóm között kereken 3 év van (2 nap eltéréssel), nem szeretjük egymást, sőt nem is tartjuk a kapcsolatot. Unokaöcséim között kereken 2 év van (8 nap eltéréssel), állandó a harc, dulakodás, veszekedés közöttük, nem jönnek ki, pedig már 10-8 évesek, de sosem volt még egy nyugodt percük sem együtt.

Párom és az öccsei között 6 év van, nagyon jó testvérek, anyósom elmondása szerint sosem volt közöttük vita, veszekedés, sőt a párom irányítgatta, tanítgatta a testvéreit, mert ő volt a büszke "nagytesó". Persze szerintem ezekhez nagyban hozzájárul a szülők nevelése, mit tanítanak nekik egymás szeretetéről, mennyire készítik fel a nagyot a kicsi érkezésére. A kis és a nagy korkülönbségnek is megvannak az előnyei-hátrányai. A mi példánk persze nem irányadó, vannak fordított esetek is, csak a mi példánkat írtam le, hogy nálunk ezek a dolgok hogy alakultak.

2014. jan. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Nálunk éppen 5 év van az gyermekeim között. Amikor az első után letelt a gyes jó volt vissza menni dolgozni a felnőttek közé. Élveztem mind a 3 évet,de a végére már azon kaptam magam, hogy egy normális mondatot nem tudok kinyögni. Mintha az ember agya beszűkülne a 3 évesek szintjére. A barátnőmnek is hasonló tapasztalata volt.

Szóval jó volt nyitni a világ felé újra. Egy kicsit nehéz volt beleszokni az új napirendbe de, egy idő után ment minden.( reggeli felkelés,óvodába menés,időbe odaérjek a munkahelyre stb.) Amikor a második gyermekem megszületett addigra bőven ovis volt az első, délután 3 óráig csak a picivel tudtam lenni és foglalkozni. Az sem volt rossz, hogy amikor az első suliba ment még a másodikkal otthon voltam, tehát tudtam segíteni a tanulásban. Vagy ha kicsit megfürdettem a nagy már segítség nélkül a fürdést intézte. Azt, hogy nem tud majd együtt játszani,nem volt jellemző. Minden korszakban megtalálták a közös játékot. Most veszem észre talán, hogy egy kicsit külön utakat járnak de, igaz a nagyobbik 18 éves a pici pedig 13 éves. Én nem éreztem hátrányát annak, hogy 5 év van köztük, és ez tapasztalatból írom .Ha úgy érzed, hogy nem megfelelő a pillanat akkor semmiképp se vállald most a második babát. Sokkal nagyobb örömet fog okozni ha akkor jön ha majd vágysz rá. Szerintem az a legfontosabb, hogy hogyan neveled őket és fontos ,hogy mindig külön külön is foglalkozzál velük, amikor csak ő van veled ő van a központban.

2014. jan. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

5 éves volt a nevelt kislányom, amikor kistesója született (fiú) . Most 6,5 éves, a pici 20 hónapos, és nagyon szeretik egymást! Tényleg, olyan erős a kapocs köztük, én ezt nem is gondoltam volna. Egész hétvégén minden percet együtt töltenek, és minden nap suli után is. Alig lehet őket este "szétrobbantani"..:-)


Most 27 hkm vagyok, kislányt várok. Nincs kétségem afelől, hogy a lányom imádni fogja ugyanúgy, mint az öccsét. De nagyon remélem a fiam is így lesz vele. Köztük biztosan lesz egy kis féltékenység, mert a kisfiam nagyon anyás, de igyekszem ezt megoldani úgy, h minden ok legyen..:)

2014. jan. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!