Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki hogy tud 3 gyerek mellett...

Ki hogy tud 3 gyerek mellett rendet tartani a lakásban?

Figyelt kérdés
Itthon vagy 3 gyerekkel de egyenlőre nem tudok rendet tartani a lakásban. Valakinek van valamilyen praktikája erre a megoldásra?
2014. dec. 3. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Én 2-vel sem tudok, állandóan úszik a lakás. Amint összerámolok az egyik szobába, már borul valami a konyhában vagy mehetek a nappaliba pakolni. Engem is érdekelne, mert én gyűlölöm a kuplerájt, de már belefáradtam az állandó pakolgatásba.
2014. dec. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom, hány évesek a gyerekeid, de csak az működik, ha mindenkinek megvan a maga feladata és te következetesen számon kéred rajtuk. Mondjuk a négyéves leszedi a szárítóról a ruhát, a zoknikat összepárosítja,a fiókba rakja, a 6 éves elpakolja esténként a játékokat, stb. Mi hárman voltunk tesók, minket pici korunk óta így szokattak, a lényeg, h a ruháknak, játékoknak mindig fix helyük legyen, h meg tudják szokni, minek hol a helye, mit hol kell keresni és hová kell visszatenni, ha holnap is meg szeretné találni ugyanott. Cipővel nem lépünk a lakásba, ha valaki kiönt valamit, azonnal fel kell törölnie, akkor is, ha csak 2,5 éves. Igen, először nem lesz tökéletes, de a lényeg, h alakíts ki szokásokat és a kiadott munkát soha ne végezd el helyettük, csak segíts nekik. Ez így nehéznek hangzik, sok anyuka fel is adja, mert nincs idő, ő hamarabb befejezi egyedül, stb...meg is lehet nézni a tízéves kiskamasz gyereket, aki egy szalmaszálat nem tesz keresztbe, még a mikróban sem képes megmelegíteni a kajáját.
2014. dec. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is utálom a kupit de nemtudom a megoldást sajnos.
2014. dec. 3. 10:31
 4/10 anonim ***** válasza:
29%

Én tudok, bár a két nagyom már ovis, fél 4-re jönnek haza....

Míg a pici alszik én elpakolgatok, kiteregetek, mindig megcsinálok ezt-azt...pl múltkor a konyha szekrényt töröltem le, ma a gardróbot rakom rendbe, holnap az ablakok közét törlöm ki.....

mindig kis lépésben haladok hogy 1-1.5 óra házimunka-és legalább egy fél óra pihi maradjon nekem is....

szép rend van, bár a szabadidőm kevesebb de sajna én csak rendbe érzem jól magam....170 nm a ház uh sok munka van vele amúgy....ha a nagyok nem lennének ovisok, sokkal nehezebb lenne...

2014. dec. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Van egy 1 évesen akinek most az a móka ha szétdobál minden van egy 3 éves aki ovis beszoktatás alatt van és van egy 12 évesem aki épp a dackorszakát éli. Néha besegít de nem mindig.
2014. dec. 3. 10:41
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Nagyjából rendet tudok tartani... bár a legkisebbel folyamtos a verseny, hogy ő pakol-e szét előbb, vagy én össze. Viszont a takarítással el voltam úszva, mindig idegesített, hogy mi hogy néz ki, így jár hozzánk egy takarítónő, egy nyugdíjas nénike, aki hetente 1x alaposan kitakarít. Ittvan fél napot 2500ft-ért.

Ez havi 10000ft, ennyi belefér. Megcsinálja a nagytakarítást én meg hétközben porszívózok, felmosok, és így végülis nem úszik a ház állandóan. Emelett persze a mosás-teregetés-vasalás,ruhapakolást is és a főzést is én csinálom- úgy érezem, nem férne bele már több, meg a ház is nagy- de ezzel a megoldással végülis jól néz ki a ház is, én sem vagyok állandóan ráfeszülve a témára, szóval nálunk ez vált be.

2014. dec. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nekem 2 gyerekem van 4éves és 5 hónapos bár a nagy már oviba jár,de mégsem elég sosem az időm,hogy normálisan rendbe tudjam tenni a lakást.Mire végig érek a lakáson kezdhetem előröl és még ott a főzés mosás,kicsivel foglalkozni...stb...Magamra már nem is jut időm.
2014. dec. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Legyen tisztaság, ami a lényeg, ami persze gyakori takarítgatással jár, de 3 gyerek mellett tartós rend nem igen lehet.:)
2014. dec. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Erre én már én is kezdek rájönni,hogy tartós rend míg ilyen kicsik nem is lesz!:-)
2014. dec. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

12 évesnek illene már elpakolnia maga után (ezalatt értem h pl. a konyhában is eltenni a tányért, poharat maga után, ha csinált egy szendvicset, vagy a ruháit nem a földre ledobni hanem betenni a szennyeskosárba stb...) és a szobáját önállóan rendben tartani.

Én amúgy alvásidőben teszek mindig teljesen rendet, meg este miután elaludtak. Ha elmarad a napi 2x-i rendrakás akkor nagyon nehéz behozni, túl felgyülemlik. Nekem ez ad erőt, hha nem csinálom meg, holnap még rosszabb lesz:)

2014. dec. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!