Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » S. O. s. vajon jól döntöttem?

S. O. s. vajon jól döntöttem?

Figyelt kérdés
Évek óta viszonyom van egy nős férfival (oké, lehet miatta k..nak titulálni). Nem volt eddig semmi baj, de most teherbe estem. (spirálom volt amúgy). Az apuka teljes mértékben elzárkózik attól, hogy megtartsam. Én viszont régóta vágyom már babára. így azt mondtam a dokinak, hogy szeretném megtartani. Nem magamhoz láncolni akarom ezzel, tudom, hogy válni sem fog. Nekem jó és (amennyire a mai világban ez lehetséges) biztos munkahelyem van, egyedül is boldogulnék az anyagiakat tekintve. De vajon jól gondolom, hogy működhet? És az apának hogy mondjam meg?
2014. dec. 3. 10:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%

Makd megtudja ha a gyt-ért pereled.


Mivel nem akarja az apa, így majd ne várd el tőle ha rá se néz a gyerekre. Ne várd h agyon támogasson. Ha szeretnéd a babát mérlegeld h egyedül biztos menni fog e.

2014. dec. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó lecke lesz ez apucinak is (és a történetet olvasva pont nem aggódnék érte, hogy vajon mit fog hozzá szólni).


Akárhogy is, ha meg tudod oldani egyedül is, érdemes megtartanod. Csak nem kell utólag az apját szidni neki, amiért nem maradt veletek. Mert nem fog. Az, hogy nem akarod magadhoz láncolni ezzel, nem fog menni. Egy gyerek örökre összeköti a két szülőt, nem tehetsz ellene semmit. Igénye lesz az apjára, a róla szóló történetekre, meg akarja majd ismerni, ha idősebb lesz és feltesz egy rakat kérdést arról, hogy miért nem él veletek. Akkor is légy őszinte!

2014. dec. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%

nem perelheti gyerektartásért, ugyanis nem az apa nevén lesz a gyerek!


Kérdező, jól döntöttél, gratulálok a babához :) énis spirál mellett leggem terhes amugy :}


Off: van már gyereked? Ha nincs, hogyan lehet spirálod?

2014. dec. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
van már 1 5 éves fiam, őt is egyedül nevelem 2 éves kora óta. bár ő tervezett volt (de ez már más kérdés)
2014. dec. 3. 12:01
 5/15 anonim ***** válasza:
Írod, az apuka elzárkózik attól, hogy megtarsd, ezek után már mit akarsz neki megmondani? Tud róla, nem?
2014. dec. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

"nem perelheti gyerektartásért, ugyanis nem az apa nevén lesz a gyerek!"


Tévedések vígjátéka... Anyuka indíthat az apaság megállapítására pert, és ha bebizonyosodik az apaság, akkor a jó édes apukának tartásdíj-fizetése kötelezettsége lesz, függetlenül attól, hogy a gyermeket az édesanya nevére anyakönyvezték. A perköltség és a DNS vizsgálat költsége a vesztes felet terheli.

Emellett a gyermeket megilleti az apja után az örökség is (de minimum a kötelesrész).

Ha szeretnéd, és átgondoltad, tartsd meg, az apával szemben pedig meg kell tenni a megfelelő jogi lépéseket.

2014. dec. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

azt tudja, hogy terhes lettem. azt még nem, hogy a dokinak megmondtam, hogy szeretném megtartani.


a gyt-ért perelni nem fogok, úgy érzem nem fair, ha azt mondja nem akarja, én meg 'rákényszerítem'. de ő se mondja meg nekem, h márpedig nem tarthatom meg..

2014. dec. 3. 13:40
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Nézd, kérdező, a te magánügyed, mit hogyan csinálsz, de én a gyermekemet nem semmizném ki (tartásdíj, örökség).

Jöhet még kutyára dér.

2014. dec. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
a tartásdíj a gyerekedet illeti meg, és ha nem perelsz érte akkor őt fosztod meg ettől.
2014. dec. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
0%

Először is gratulálok, másodszor légy tisztában vele, ez abban az esetben korrekt, ha apukától semmit sem vársz el, ha egyedül vállalod, akkor vállald egyedül, és ne pereskedj évek múlva, hogy "az a gyereknek jár".

Védekzetek, tehát nem terveztétek, a férfi kijelentette, nem akarja. Innentől rajtad áll vagy bukik.

2014. dec. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!