Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vajon jól döntöttem? Nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon jól döntöttem? Nem tudom mit tegyek.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ott kezdem, hogy 6 éve élünk rosszul, 4 éve külön szobában.Féltékenykedéssel kezdődött. Uralni akar, eldugta a kulcsaimat, elvette a kocsit ne tudjak menni vele. Kisajátította, eldugja a pénzét. ". éve lombgereblyét dobott utánam, megalázz szavakkal. Többek közt nyomoréknak hív. Leskelődik, hallgatózik. Gyermekeim kérték váljak el. Az anyagi biztonságuk miatta vele maradtam, de már nem bírom. Beadtam a válást. Most szépen beszél, persze anyagiakban nem segít, nem kérdi meg a gyerekek mit esznek. A kicsi van tőle 13 éves. A nagy az első házasságomból. A nagyobbik azt mondta ha meggondolom magam Ő hagy el engem.Vágyom a nyugalomra, de félek a megélhetőségünktől. Próbálkozom, dolgozom. De kevés a megélhetésünkhöz. Viszont már az állandó kötekedésektől rosszul lettem és sírok, szédülök.Egy hete a szüleimhez mentünk el aludni, most hazajöttünk mert este dolgozik. Sms-t és más dolgokat is találtam ami gyanút ébresztet bennem. Azóta töröl mindent a telefonjából. A munkámhoz kell a kocsi, nem tudtam dolgozni,így vettem egy használt autót. Ajánlotta vegyek fel kölcsönt, vagy kérjek kölcsön autót vagy éppen vitessem el magam mással.... Állandóan kétségek gyötörnek. Köszönöm a válaszokat előre is. Szeretném más szemével is látni a dolgot, hogy jól döntöttem-e. Vagy válasszam a rossz házasságot és a gyerekek biztonságát.

#mit tegyek!
2013. dec. 12. 16:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Már megbocsáss de ha eldugja a pénzét akkor mennyiben is járul hozzá az anyagi biztonságotokhoz? Mert ahogy a leírásodból látom most is a te pénzedből tartod el a gyerekeket, ő maximum csak hátráltat. Ha lehet, költözz a szüleidhez minél gyorsabban.
2013. dec. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Jó kis zűrös család vagytok ti...
2013. dec. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
mi az, hogy elvette a kocsit???? ilyen nincs, simán fel lehetne jelenteni lopásért, kulcsot meg lehet csináltatni másikat...
2013. dec. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Erősnek kell lenned és a gyerekek érdekét nézni. A nélkülözéssel lehet mit kezdeni, de a megalázással, igazságtalansággal nem. Hidd el, a 13 éves gyereked nem véletlenül "zsarol", egyszerűen ilyen közegben nem lehet élni! Ez egy segélykiálltás a részéről. Nagyon komolyan írd össze kikre-mire számíthatsz (pl nagyszülőknél szállás stb) és ha szűkösen is, de kijönnétek belőle, lépj!
2013. dec. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Elnézést, rosszul fogalmaztam. A fizetését nagy nehezen ide adja. Vagy ide adja, aztán visszaveszi. Vagy ledobja a földre, hogy itt van. Illetve az étkezési utalványt ideadja, és azt mondja, azt osszam be. Legutóbb már nem adta ide. Viszont a mellékes jövedelméből nem segít. Eldugja tőlünk.
2013. dec. 12. 16:59
 6/18 intrepid ***** válasza:
64%
"Vettél egy használt autót" Akkor nem lehetsz olyan rosszul eleresztve, kicsit majd többet kell dolgoznod, jobban kell nézned az árcédulát, de majd elboldogultok.
2013. dec. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Mégis milyen "gyerekek biztonságáról" beszélsz, ha még ők is azt kérik, hogy válj el? A gyerekeknek elsősorban érzelmi biztonság kell. Az anyagiak meg úgyis mindig megoldódnak, az ember sokszor nem is hinné, amíg nem kerül szembe vele.
2013. dec. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Azt mondja, hogy az az Ő autója. Persze most, hogy muszáj voltam venni már nem jár vele állandóan. És most kedveskedik, esélyt adtam már neki 27x, eddig számoltam. És most, hogy próbál rendes lenni, de az is igaz előjön belőle az uralkodási vágy, elbizonytalanodtam.Szinte belém sulykolja, hogy hülyeséget csinálok.
2013. dec. 12. 17:03
 9/18 A kérdező kommentje:
Az autót családi segítséggel vettem, hogy tudjak dolgozni.Vissza kell majd fizetnem az árát.
2013. dec. 12. 17:04
 10/18 anonim ***** válasza:
97%

Tipikus hülye nő vagy, aki hagyja hogy kihasználják, szórakozzanak vele. Elég átlátszóak a hazugságaid, magadat csapod be! Az első lépés az egészséges, normális élethez, hogy beismered, hogy NINCS RÁ SZÜKSÉGED, hogy magadat vered át azzal, hogy a pénze kellett - hiszen magad is írod, hogy oda se adta, vagy csak nagy nehezen, aztán meg visszaveszi - tehát semmiféle anyagi biztonságotokhoz nem járul hozzá.


Azért van rá neked szükséged, azért ingadozol most is, mert egy gyenge, érzelmileg instabil, FÜGGŐ ember vagy. Függsz tőle, függsz a kapcsolatotoktól, félsz lépni. ÖNZŐ vagy, mert tisztán látod, hogy a gyermekeid szenvednek, de te a saját magányodtól való félelmedet előbbre helyezted ennél évekig.


Fejezd be a hazudozást, és ismerd el, hogy egy olyan "partner" aki veszekszik, megaláz, fizikai bántalmazásra tesz kísérletet, ellehetetleníti az életeket NEM járul hozzá a gyerekek semminemű biztonságához!


És hogy a kérdést megválaszoljam: IGEN, JÓL DÖNTÖTTÉL!! A lehető legjobban!

2013. dec. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!