Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lelkiismeret-furdalásom van,...

Lelkiismeret-furdalásom van, mert a 6,5 évesnek több mindent hoz a Mikulás, mint a 2,5 évesnek? És ahogy elnézegettem, a karácsonyi ajándékoknál is ez a helyzet.

Figyelt kérdés

Persze darabszámra értem. Mindig igyekeztünk ugyanannyit ajándékozni, de most nem sikerült.

Hülye vagyok?


2014. dec. 5. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindketten, vagy a kicsi legalábbis, a saját ajándékával lesz elfoglalva. Nem azt fogja nézni, hogy a másik mennyit kapott.
2014. dec. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is pont ezen filózok ma, csak a karácsonyi ajándékok miatt. Nálunk 9 és 6 évesek a gyerekek. A nagy több apróbb dolgot fog kapni, a kicsi 2 értékesebbet. Az áruk összeszámolva ugyanannyi, de darabra a nagyobb többet kap. Tartok attól, hogy a kicsi még nem érti meg a különbséget, lehet hogy reklamálni is fog miatta, de felkészülök egy beszélgetésre, és elmondom neki, hogy nem feltétlenül a mennyiség számít. Remélem nem lesz gond ebből. Nálatok a kicsi szerintem még túl kicsi ahhoz, hogy emiatt reklamáljon!
2014. dec. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Nekünk értékben nem kapnak egyformàn. Az egyik 3,5 éves, a kicsi 3 hónapos. A nagy my little pony készletet kap, könyvet, babát, kirakót, ruhákat. Ez kb. 25.000 Ft. A kicsinek kb. 8000 Ft értékben vettem csörgőket, étkészletet meg egy Fisher-Price tanuló majmot. Tudom, hogy még ez is sok neki, mert kicsi még, mégis furdal a lelkiismeret. Szerintem ne érezzük ezért rosszul magunkat, az a lényeg, hogy egyformán szeressük őket és egyformán kapjanak figyelmet, törődést.
2014. dec. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én arra figyelek mindig, hogy ugyanannyit kapjanak a gyerekek. Darabszámra. Számolni tudnak, a pénz értékét viszont még (szerencsére) nem ismerik.

6, 3 és 1 éveseim vannak.

2014. dec. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az értéket én se nézem, és eddig mindig ugyanannyit kaptak darabra.

Hát majd most kiderül. :)

Köszi a válaszokat.

2014. dec. 5. 14:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg a nagy értékű dolgokat nem tudod több részletbe csomagolni?
2014. dec. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A Mikuláson túl vagyunk.

Még a nagynak volt baja, hogy nem kapott ő is olyat, mint a kicsi. :)

Kár volt aggódnom. :)

Gondolom, a kari ugyanilyen lesz.

2014. dec. 5. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!