Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van akinek nem tudatosan lett...

Van akinek nem tudatosan lett nagy korkülönbség a gyerekei között?

Figyelt kérdés
Míg kicsi volt a fiam, gondolni sem tudtam másik babára, később az anyagiak szóltak közbe. Most mikor már minden adott lenne, a természet szól közbe. Kb. hat hónapja próbálkozunk, és sajnos azóta 2 vetélésem volt ( a 2. műtéti bef.). Most 3 hónapot várnunk kell a köv. próbálkozásig. A fiam februárban már 5 éves lesz. Lehet túlaggódom, de félek, hogy a korkülönbség miatt nem fognak annyira kötődni egymáshoz, mintha kisebb lenne a korkülönbség.
2014. dec. 5. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk majdnem 10 év van köztük, imádják egymást! :)
2014. dec. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk pedig a hugommal 17 év korkülönbség van,öcsémmel 3 év. De a hugommal jobban kötődünk egymáshoz a nagy korkülönbség ellenére.:)
2014. dec. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Férjem két lánya között 22 év a korkülönbség.
2014. dec. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
két gyerek között 11 év...nagyon szeretik egymást
2014. dec. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk több, mint hét év lesz, ha végre összejön a kistesó (március óta próbálkozunk). A fiamat elég fiatalon, 20 évesen szültem, és utána sokáig egyedül neveltem. Így technikailag is lehetetlen lett volna, hogy kis korkülönbséggel testvére legyen. Azóta persze már van párom, aki sajátjaként neveli, de nyilván nem kezdtünk el azonnal a tesón dolgozni, ahogy összekerültünk :) Na meg ott volt az is, hogy a fiam mellett elkezdtem tanulni, és az egyetem alatt nem akartam szülni, mert azért jó lett volna, ha a kicsivel is gyed-re tudok menni, és nem csak gyes-re. Utána elmentem dolgozni főállásban, de akkor is várni kellett ugye, a gyed miatt. Hát most tartunk ott, hogy már jöhet a kistestvér, csak most meg valamiért nagyon nem akar megérkezni, de azért bízom benne, hogy ez a hónap végre sikeres lesz. Viszont már megbeszéltük, hogy azért igazából három gyereket szeretnénk, na ott majd nem lesz nagy korkülönbség :)

Én nem félek attól, hogy a testvérek nem fognak kötődni egymáshoz. Nyilván más lesz a viszonyuk, mint ahol csak 1-2 év van a két gyerek között, de a fiam pl. tipikusan az a gyerek, aki nagyon szereti a kicsiket istápolgatni, terelgetni, amolyan született nagytestvér :) Meg amúgy az ismeretségi körömben sok olyan testvérpár van, akik között 5-10 év van, és nagyon szeretik egymást. Nem a korkülönbségen múlik.

2014. dec. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


A drágáim között 10,5 év van. Tulajdonképpen 9 éve próbálkoztunk. Most a pici 6 hónapos és imádják egymást! Bár ugye egy 11 éves fiú gyermeket nem köt le a csörgő de eljátszik vele mert tetszik neki, hogy kacag a kisöcsi.

Nem terveztük ezt a nagy korkülönbséget de így jött össze! A lényeg, hogy szeretik egymást és a nagy félti a kicsit! :)

2014. dec. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!