Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötődő nevelés. Mit jelent...

Kötődő nevelés. Mit jelent pontosan? Te ezt az utat választottad? Ha igen, miért? Ha nem, miért?

Figyelt kérdés
28 hkm
2014. dec. 7. 18:13
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek! És hogy leírtátok a tapasztalataitokat!

Igazatok van, aki azt írta, hogy nem muszáj foggal-körömmel ragaszkodni egy-egy elképzeléshez. A hordozás pl, és az igény szerinti szoptatás szimpatikus nekem, de pl. az együtt alvást nem tudom elképzelni.. valahogy egészségesebbnek tartom, ha külön ágyba szoktatom majd a picit.

Hú, az otthon szüléses sztori pedig szörnyű, amit írtál utolsó... Ilyesmiben nem is gondolkozom, sose kockáztatnám egy percre sem a babám egészségét, jó lesz nekem ott a kórházban a dokimmal.. :)

2014. dec. 8. 13:29
 12/12 Julie S ***** válasza:

Sajnos a "mai vilaghoz" kisebb, de inkabb nagyobb serulesek nelkul adaptalodni lehetetlen. A jelenlegi nyugati, fejlett vilag szokasai egyre jobban tavolodnak attol, ami embernek valo lenne. Persze, ebben elunk, ez tunik normalisnak, de az elet kulonbozo teruletein rengeteg dolog megsem az. A nagy tobbseg nem tanul okologiat, biologiat, pszichologiat, stb, pedig ezek atfogo ismerete neha ki tud zokkenteni a megszokasbol es neha segitenek kivulallokent racsodalkozni a mostani furcsasagainkra. Amit az allatokkal, kornyezetunkkel muvelunk, ugyanazt muveljuk sajat magunkkal, a gyermekeinkkel is. Csak nem akarjuk latni a parhuzamot. A kotodo neveles manapsag alternativ iranyzat, ami probalja visszahozni a "normalist", ami ha barlangban elnenk is az lenne, de ma is az.


Amikor modern nezetek valnak be helyette, ott legtobb esetben ez a szulok hozzaallasa, erzesei miatt tortenhet. Ha valaki nem tud azonosulni az elvekkel, akkor mindig ott a ketseg a hatterben, es a teljesitmenykenyszer. Nem eleg az, hogy kotodoen akarok nevelni, hanem ugy kell ereznem, hogy maskepp keptelen lennek. Nalunk annyira siman megy, hogy akar dorgolhetnem is nap mint nap a ketkedo csaladom orra ala. De ehhez az kellett, hogy alapbol ezt gondoljuk normalisnak a parommal. O nem is tudja, hogy o maga is kotodoen nevel, nem olvasott a temaban semmit es en sem kepeztem ki ilyen teren. Sot en sem azert kezdtem hordozni meg egyutt aludni, meg igeny szerint szoptatni, stb, mert kotodoen akartam nevelni, hanem mert szerintem maskepp nem lehet es en maskepp nem tudnek. Csak utana talalkoztam ezzel a fogalommal, iranyzattal es megallapithattam, hogy en is igy csinalom. Pedig nem vagyok egy osanya tipus, nem is tudnek beilleszkedni abba a kozegbe, amit a legtobb ilyen anyuka alkot.

2014. dec. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!