Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt, hogy kikapott a gyerek,...

Volt, hogy kikapott a gyerek, ha rosszalkodott. El is fenekeltétek vagy csak egy két pofont kapott?

Figyelt kérdés

2014. okt. 15. 22:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
16%
Csak pofon, tiszteletben tartam a gyerek intim szféráját.
2014. okt. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
77%
Soha nem adnék neki pofont.
2014. okt. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
71%
Gyereket megütni=szülőként való megbukás.
2014. okt. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
45%

én nem tudok megalázni egy gyereket


egyszer volt, hogy ok nélkül hisztizett(szerintem ez valami hormonális lehet?) betessékeltem a szobájába, hogy jöjjön, majd ha megnyugodott, egyszercsak nyílt lassan az ajtó, rohantam nagy örömmel, hogy végre jössz, bulizzuunk :) és betettem gyerek zenét a babával a a karomon és vele táncoltunk :)

2014. okt. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
67%

Gyereket bárhogy megütni annyit jelent, hogy elfogyott az összes nevelési eszközöm, vagyis kudarcot vallottam.


Kutyakiképzésben két fogalmat használnak, az egyik a nevelés, amikor jutalomra építve zajlik a tanítás, a másik az idomítás, amikor megverik a kutyát. Ezt csak példaként írtam le, mert van párhuzam szerintem. Kutyánál és gyereknél is hibás megközelítés az idomítást alkalmazni, nekem félelem miatt ne tegye azt, amit kérek, mert az nem eredmény.

2014. okt. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim válasza:
58%
Tönkre ellenzem a verést, de tényleg! De ha a gyereknek már nagyon elmennek otthonról, akkor egy sallert le kell neki húzni! Figyeljétek meg a mai fiatalokat, teljesen elvannak szállva... persze tisztelet a kivételnek, bár azok néha lehet kaptak egy-két pofont, ami szerintem nemárt.
2014. okt. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Az eszköztelen szülő üt. Soha nem ütném meg sehol, pedig hidd el, van, hogy próbára teszi az ember türelmét. Keress más eszközt, ha nem boldogulsz, keress egy gyermekpszichológust, aki ad neked tanácsokat a nehéz helyzetek kezelésére. De SOHA ne üsd meg. Semmi értelme. Már a lányom 1 éves korában is működött a beszélgetés, a magyarázás, a kizökkentés, és a mai napig működik, lassacskán 3 éves. (Másrészt gondolj csak bele - valamire nevelni akarod, azáltal, hogy erőszakosan viselkedsz vele? Szerinted menni fog...?)
2014. okt. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
71%
Fiatal anyuka vagyok... de bizony elcsattant már 1-2 pofon nálunk is. Modern nevelés ide vagy oda... hihetetlen ahová tart a világ.Ennyi szemtelen,neveletlen,idegbajos gyereket én még nem láttam!! Esküszöm. Van ovis gyerekem is,ott is ez van,és van sulis is,ott aztán borzalom ami van. 30 éves vagyok,nem vagyok még öreg.Nem régen voltam én is sulis. Akkor nem volt ennyi problémás gyerek,mert bizony volt normális fegyelem mind otthon,mind az órákon,foglalkozásokon.Most mi van?? Szemrebbenés nélkül visszabeszélnek a tanárnak,de már az óvónéninek is,max büntiből leültethetik őket a székre(mást nem tehetnek,mert anyuka feljelenti őket),ahol nem marad meg a gyerek,és erről szól az egész délelőttje a nevelőknek,hogy a sok neveletlen gyereket próbálják rávenni a normális viselkedésre. Ez mind nekik,mind a normálisabb ,szófogadó gyereknek nehezíti meg a mindennapjait. Nem ütöm én sem őket agyon,de tiszteljenek.Hallottam a minap egy szülőtől,hogy ő inkább baráti kapcsolatot ápol a gyerekkel mint szülőit,mert így milyen nagyon boldog gyerekkora van a kölöknek. Könyörgöm.....a szüleik vagyunk,nem a barátaik! És anyukának is milyen jó érzés lehet,hogy az utca,bolt közepén elküldi a 6 éves gyereke melegebb éghajlatra,mert valamit nem kaphatott meg a polcról. Az enyémek eddig el sem jutnak,mert szabályok vannak,amiket be kell tartaniuk pici koruk óta,fegyelem van,és tisztelet.Én is tisztelem őket,de elvárom,hogy ők is tiszteljenek bennünket! Egy pofontól még nem lesz depis a gyerek,és nem kap lelki sérülést. Azt csapdosnám meg,aki az ilyeneket hirdeti,könyveket ír belőle,és zsibbasztja a ,,jónépet,,. Sokszor elkeseredek,szüljek e ebbe a társadalomba még egy gyereket,kitegyem-e őt is annak,amit átélnek a már meglévők. Heti szinten történik valami a suliba is,már alsó tagozatosokhoz hívják a rendőröket...észveszejtő dolgokat engednek meg maguknak a gyerekek,igazgatónő panaszkodott ma reggel is,hogy egyszerűen nincs a kezükben már semmi,amivel kordába tudnák tartani a gyerekeket.És kik isszák meg a levét? Pl. az én gyerekeim.Akiket csúfol a sok modern nevelésű,és belerúg,és bánt,és fojtogat és sorolhatnám estig.Egy hatalmas pofon hiányzik ezeknek,nem a szép szó,mert az nem segít,ahogy elnézem. Inkább legyen depressziós az én gyerekem,amiért lehetetlenné teszik számára a normális diákéveket,de az nem baj. Az sosem baj.Az a baj,hogy én vagyok a tapló,amiért hozzá merek néha nyúlni,és maradi módon nevelem őket.Lehet hogy brutális vagyok,de az én gyerekem tud viselkedni bárhol,tiszteletbe tartja társait,tanárait,felnőtteket akik körülveszik.Kitűnő tanulók,és büszke vagyok rájuk! Érzelmileg,lelkileg teljesen rendben vannak, a pofonok ellenére is! Kiegyensúlyozottak,és szeretnek itthon lenni,imádjuk egymást.Hihetetlen ugye? :D Gratulálok minden olyan szülőnek,akik miatt ott tart az iskolai rendszer,és közösség ahol! De nem bánkódok. Engem is és a férjemet is megneveltek a szüleink rendesen,amiért nem kesergek,hanem minden egyes dorgálást köszönök,mert tisztességes,becsületes,dolgos,értelmes emberek lettünk. Vitát nem nyitok ez csak a véleményem volt,jól esett leírni,akinek nem inge nem veszi magára.
2014. okt. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

nálunk mindennapos volt a verés ás úgy, hogy nem voltunk rosszak, csak gyerekek!


miért kellett lepontozni, amiért én nem bántom a gyerekem??

2014. okt. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
71%

Kedves utolsó válaszoló! :)


Engem, és a férjem soha az életben nem ütöttek meg a szüleink. Mindketten - azt gondolom - nagyon nagy dolgokat értünk el, és mindketten büszkék vagyunk arra, hogy barátainknak IS nevezhetjük őket.


Hiába ventillálsz - az általános tapasztalat sokkal inkább az (és az nem csak az empíria, hanem a kutatások is ezt mutatják), hogy az agresszió, az autoriter szülői magatartás ezerszer inkább predesztinálja a gyermeket az általad vázolt szétesettségre.


Jó ha utánajársz: a gyermekbántalmazások (amelyekről statisztika készül, tehát az elcsattanó egy-két pofon ebben nincs benn) soha nem voltak jelen a világban ennyire masszívan, mint amennyire most - és ezután tedd hozzá azt, amit látsz az iskolákban.


Nincs olyan, hogy modern nevelés, mert ebbe a kalapba te sok dolgot húzol, amelyek nem függenek össze egymással, eleve az alapkövetkeztetés is téves, amely szerint ezzel a nevelési móddal lehet gyerek és szülő között tiszteletet építeni.


Nekünk (és ezer más szülőnek is) baromi jól sikerül gyereket nevelnünk ilyen módszerek nélkül. Az én lányomnak pl. a csodájára járnak, és maximálisan biztos vagyok abban, hogy a mi nevelésünk szörnyű modern nevelésként aposztrofálnád. Én pszichológus vagy, a férjem bár nem pszichológus, de orvosként is egymilliószor találkozik naponta ennek a "csak egy-két pofon csattan" elvnek a hatásaival. Nem vezet sehová.


Tégy, ahogyan jónak látsz, de hadd kérjem ki magamnak, hogy azt gondold, az én gyerekem züllött lesz, csak mert rászánom magam az adott esetben nehezebb -de mindenképp hosszabb- útra, és a tiszteletet nem megfélemlítéssel harcolom ki.


A gyermekem engem igazol (és a nemzetközi szakirodalom is).

2014. okt. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!