Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Belefognál ilyen helyzetben a...

Belefognál ilyen helyzetben a gyerekvállalásba?

Figyelt kérdés
Hét éve vagyok együtt a párommal, de az elmúlt időben bizonytalan a kapcsolatunk. Sokat veszekszünk és azon gondolkozom, hogy elköltözöm. Mindketten vágyunk már babára, de szerettem volna, ha előtte összeházasodunk, ő viszont nem akar, azt mondta túl nagy elköteleződés. Egy gyerek szerintem még nagyobb. De ha úgy alakulna, felnevelném egyedül is, szüleim segítségére is számíthatnék, meg van 4 millió forint megtakarításom is. Vállaljak így babát? Vagy önző dolog, ha lehet, hogy apa nélkül kell felnőnie?
2014. dec. 10. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek egyetlen kapcsolatot sem ment meg. Az pedig, hogy te felnevelnéd egyedül szép dolog, de biztos, hogy az a legjobb a gyereknek, ha eszköznek használod, és legfeljebb egyedül neveled fel, ha nem jön be? Mi lesz az ő igényeivel? Nem érdemel meg egy normális családot?
2014. dec. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Így biztos, hogy nem! Leírtad, hogyan álltok, számomra ez nem éppen ideális.
2014. dec. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Andi80018 ***** válasza:
100%
Hát ez elég kusza. Nem értem, miért nem fontos az neked, hogy normálisan legyetek azzal az emberrel, aki apja lesz a gyerekednek. Az nagyon rossz, ha egy gyereknek nincsenek ott a szülei, vagy csak az egyik mindig. Amit tenni akarsz, az felelőtlenség. Ha nem érzitek a kapcsolatot, akkor ki kell lépni belőle, nem babára gondolni. Ha nem egyet akartok akkor nem kell gyerek, semmi.
2014. dec. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen helyzetben nem vállalnám be, ha már az elköltözésen gondolkodsz, akkor semmiképp. Inkább olyan emberrel vállalnék, akivel teljesen egy hullámhosszon vagyunk, és a házasság sem "túl nagy elköteleződés" neki.Szerintem jobb a babának is, ha teljes családban nő fel. Persze semmire sincs garancia :) És ez a te döntésed kell, hogy legyen.
2014. dec. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyetertek az 1-essel.
2014. dec. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden rossz szándék nélkül mondom, hogy Családra vágyj, ne csak egy babára. :)

A megtakarítas nem minden. Az érzelmi része hol marad számodra és a gyermeked számára?

Annak a gyermeknek apa is kell, aki Neked a társad is, mert Te nő is vagy, aki a gyermekének az anyja is!

Megteheted, hogy nem fosztod meg magadat és a családodat az "együtt" örömétől.

Én biztos inkább egy másik társra vágynék a helyedben, akivel nem ilyen megközelítés miatt kell meggondolni egy babát. :)

2014. dec. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!