Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babonás kismamák, ti mikor...

Babonás kismamák, ti mikor jelentettétek be a terhességet családnak, barátoknak, munkahelynek?

Figyelt kérdés
Legkésőbbi időpontok érdekelnének...köszi!
2012. márc. 10. 15:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Férjemnek a pozitív teszt napján, legjobb barátnőmnek is, másiknak pedig másnap. Harmadiknak kb. két héttel később.

Nagyszülőknek négy nappal később, ugyanis akkor erősítette meg a nőgyógyász (ekkor voltam 5 hetes)

Tágabb családnak kb. 7 hetes terhesen

FŐnökömnek 10 hetesen (jó viszonyban voltunk)

Többi kollégámnak kb. 14 hetes terhesen

2012. márc. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, még annyit, hogy akartam várni a családdal is 12. hétig, de egyszerűen nem bírtam ki, mi ugyanis nagyon-nagyon szoros kapcsolatban vagyunk anyukámékkal és tesómmal, nem tudtam volna a "hátuk mögött" babát várni :))))
2012. márc. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, írjatok még! Majd elmondom, hogy miért kérdeztem.

Én tavaly szültem és a 8. héten elmondtam a barátnőmnek, tesómnak, szülőknek, kb. 12 hetesen pedig a munkahelyemen és hát onnantól mindenki tudta.

2012. márc. 10. 15:26
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A párom rögtön a teszt leolvasása után tudta meg. Anyukámnak még aznap délután, a nővéremnek másnap, a nagyszüleimnek pedig kb 1 hétre rá.

8. héten jelentkeztem a védőnőnél, az orvos küldött hozzá. AZt mondta ne vesz fel 10 hetesig, mert bármi lehet addig. Már aznap a környék tudta, mert amint kiléptem a tanácsadóból kikürtölte mindenkinek. (Bár én még vártam volna vele)

2012. márc. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Férjemen kívül mindenki a 12. hét után tudta meg. Babona :)
2012. márc. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
1. vagyok, belegondolva azért butaság ez a babona, mert nem fog egyetlen magzatka sem azért elmenni, mert mi hamar elmondtuk :)
2012. márc. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
férjjel együtt teszteltünk, mindenki más a 12. után tudta meg, nem babonából, hanem mert pont jött a karácsony és klassz volt így az időzítés kvázi az ajándék is le volt tudva ..:)
2012. márc. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Párom a pozitív tesztnél megtudta, rajta kívül, még két barátnőm és Párom két barátja tudja. Nemsokára megyek dokihoz 7+5hetesen. Édesanyámmal megbeszéltünk már régebben egy csavis napot és gondoltam, hogy ezt ki fogom használni :). A többi családtag még nem tudom mikor és hogy tudja meg - apukám elég pletykás :) - a munkahelyemen 12. hét körül mondom csak el. Bár bevallom nagyon nehéz ez a titkolózás. Ma is találkoztunk a szüleimmel és jóformán nem is tudtam odafigyelni, hogy mit mondanak, csak az járt a fejemben, hogy vajon sejtenek valamit :)? Néhány napja mondjuk amikor munkába menet vezettem, akkor egy kihalt útszakaszon letekert ablakon át kiáltottam a világba, hogy KISBABÁM LESZ :)! Ez egy kicsit segített :)
2012. márc. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk a férjem tudta meg először és rögtön, amint kiderült, hogy gyermekünk lesz. Pár hét múlva a közvetlen kolléganőm (olyan volt a munkám, hogy muszáj volt elmondanom, hogy segítséget kérhessek). A családi bejelentést mi is karácsonyra időzítettük, akkor 10-11 hetes voltam. Mi is babaonából nem akartuk "elkiabálni" a dolgot! Most második babámat várom. A napokban megyek az első UH-ra. A férjem már tudja természetesen. A csalái bejelentés még várat magára 8-10 hétig biztosan.
2012. márc. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi nektek! Látom nagyjából hasonlókat írtatok.

Azért kérdeztem, mert egy barátnőm (igazából eddig azt hittem hogy a legjobb barátnőm) ma mondta el nekem, hogy 16 hetes terhes. És állítólag mindenki most tudta meg. Azt mondja, hogy babonából nem árulta el senkinek na de ilyen okból a 12. hetet szokták megvárni. Én annak idején rögtön felhívtam amikor kiderült (8. hetesen). Nagyon rosszul esett :-( de szerintem valamit titkol is előlem, nem hiszem el hogy csak babonából nem mondja el.

Ismertek olyat aki szintén ilyen sokáig titkolta legközelebbi ismerősök előtt, és nem volt rá nyomós oka, és még örült is neki? Mert ők nagyon örülnek és már nagyon várták is a babát. Nem értem. Rosszul esik :-(

2012. márc. 10. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!