Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet eldönteni, hogy...

Hogyan lehet eldönteni, hogy hány gyermeket szeretnék?

Figyelt kérdés
Eredetileg 3-4 gyermek volt tervben. Most vagyok 24 éves és van egy 1 éves lányom. Sokat gondolok rá, hogy mikor jöjjön a testvér és hogy hány, mi lenne az ideális. Egyik pillanatban elég az egy gyerek, másik pillanatban viszont sokgyermekes családanya szeretnék lenni. Mikor fog bennem letisztulni pontosan és véglegesen, hogy mennyi volna jó? Hamarosan megyek vissza dolgozni, tehát még 1-2 éven belül nem fog jönni a tesó, viszont jó lenne látni, hogy nagyjából hogyan tervezzem. Az elsőt is optimálisan megterveztük (munka, iskola, egészség, anyagiak szempontjából). Zavar ez a tanácstalanság.
2014. dec. 18. 09:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Rossz helyre tettem fel a kérdést. Kérem. tegyék át a gyerekvállalás, egyebekbe.
2014. dec. 18. 09:48
 2/6 anonim ***** válasza:
Majd a következő után eldöntöd akarsz-e még, aztán így tovább. Nem kell ezen olyan sokat gondolkodni.
2014. dec. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Van egy 5 éves lányom és egy fél éves fiam, lányom 3 éves koráig el sem tudtam képzelni,hogy még egy legyen. Visszamentem én is dolgozni, majd szépen lassan megérett a gondolta. Több biztos nem lesz, egészségügyi okok miatt, két császár, harmadik babát nem biztos hogy már ki tudnék hordani.
2014. dec. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem terveztük meg egyiket sem, hogy mikor és mennyi idő múlva jöjjön. Hárman vannak. Most van az, hogy nagyon sokáig még biztosan nem szeretnék többet. Mostanra van az, hogy nem lágyulok meg egy bababoltban, hanem kb sikítva menekülök kifelé :). Amikor még kicsit fájt a szívem eltenni a kinőtt kis ruhácskákat, akkor jött a második majd igazán váratlanul a harmadik baba. Őt már úgy veszem a kezembe mindig, hogy a lelkem mélyén érzem, hogy talán ő az utolsó picikém. Talán sok év múlva újra vállalkoznék babára, de most így érzek. Nálam így dőlt el.
2014. dec. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
első fiam után tudtam hogy lesz tesó de mikor azt nem tesó másfél év különbségel született,utána viszont ugy éreztem hogy sokáig nem akarok gyereket,5 év után volt hogy lány kéne mert hogy második is fiu lett,igy letem 3 gyerekes és 3. végre lány lett ,most meg biztos vagyok hogy itt a vége enél több nem kell ,se anyagi se idegileg,se korban nem férne bele.és már idegesit a babasírás .
2014. dec. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy másfélévesünk van, jelenleg én sem vágyom másodikra, pedig úgy terveztük. Nem tudom fog-e változni ez az érzés bennem is. Most szeretnék visszamenni emberek közé, dolgozni, engem már most is kiborít a hisztik, sírás, stb.
2014. dec. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!