Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti honnan, kitől tanultátok...

Ti honnan, kitől tanultátok meg, hogy mit és hogyan kell csinálni egy kisbabával?

Figyelt kérdés

Nagyobbacska gyerekekre sokat vigyáztam, másfél-2 éves kortól nincs bajom, de addig fogalmam sincs, hogy pl mennyi tápszert kell adni, vagy hányszor kell szoptatni, mikortól milyen kajákat lehet adni, mit nem szabad adni, stb.

Ti ezket honnan tanultátok meg?

Nem Magyarországon élünk, itt nincs védőnő, aki hazajön és ad tanácsokat.


2014. dec. 20. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Én egyrészt a védőnőtől. Ő sok mindenben segített. Ő hozott például hozzátáplálási táblázatot is.

Én ebbe teljesen megbíztam.

Aztán sok minden csak úgy jött magától és ugye a közösség.

Azért itt is lehet jó tanácsokat találni.

Miután megszületett a kislányom, egyre többet járunk játszóházba, vagy megismerkedtem más anyukákkal és megosztjuk tapasztalatainkat.

De amint írtad, hogy nálatok nincs védőnő.. hát én az enyémnek sokat köszönhetek. Abszolút bármikor hívható, segítő.

2014. dec. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én sokmindent megnéztem a neten, pl. videókat, hogy hogyan kell fürdetni, pelenkázni. A szoptatás valahogy ment magától, de annak is előre utána olvasgattam, hogy pl. úgy kell a szájába tenni, hogy az egész bimbó a szájában legyen, ne csak a vége, szoptatási testhelyzetek, fejés, stb.

Tápszerrel nincs tapasztalatom, de annak a dobozán rajta van az adagolás.

A hozzátáplálásról is kb. mindent a netről olvastam el, de ha szoptatsz, akkor 6 hónapig még ráérsz annak utána nézni.

2014. dec. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igazából érzésből! De tényleg!

Nyilván alap dolgokat, hogy mennyi tápszer kell, mit kell csinálni,ha lázas stb. a dokitól kérdeztem. De én nem olvasgattam nagyon könyveket.

A hozzátáplálást nálunk a doki mondta,hogy kezdjük el, mivel tápszeres volt, és beállt a kakija, hiába próbáltunk több fajtát. Az meg is oldotta. De utána már tényleg érzésre adtam neki a kaját is.

2014. dec. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sok jó tanácsot kaptam (néha már többet is a kelletnél) anyukámtól, anyósomtól, apukám is mondott jókat, a védőnőtől, a dokitól. Rengeteget böngésztem a netet. Ha valamiben nem voltam biztos, akkor itt tettem fel kérdést. Az előzővel pedig nagyon egyetértek, hogy az anyai megérzések. Sokszor összekevartak a tanácsokkal és nem a saját anyai megérzéseimre figyeltem. Aztán mindig rájöttem, hogy az volt a jó megoldás, amit én gondoltam, csak elbizonytalanítottak. A neten szinte minden megtalálsz, ha valamiben bizonytalan vagy. Ne izgulj, csak hallgass a megérzéseidre.
2014. dec. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az alapokat a csecsemosoktol a korhazba (szoptatas higienia) aztan a vedono segitett csomo mindenben meg adott magazinokat amiket elolvastam, konyvet a koszmorol, betegsegekrok de az intenetrol van a legtobb infom.
2014. dec. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én anyukámtól tanultam az elején a legtöbbet, a kórházban még azt se nagyon mutatták meg, hogy kell megfogni egy kisbabát a szoptatáshoz. A védőnő is sok jó tanácsot adott. Az első néhány hét után már mertem az ösztöneimre hallgatni.
2014. dec. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy nőttem fel hogy mindig volt a családban baba, kisgyerekek. Láttam mindent, magától értetődően tudtam melyik korban milyenek,fogni, fürdetni stb. Rengetegszer öltöztettem, etetettem más babáit az enyém előtt, semmi különösebb kérdésem nemvolt vagy olyan dolog,amiről legalább fogalmam ne lett volna.
2014. dec. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

8 éves voltam amikor megszületett a húgom, gyakorlatilag én neveltem fel. amikor a sajátjaim születtek, minden régi dolog előtört bennem, pedig nagyon féltem, mit fogok kezdeni a kicsi babákkal, de ment.

amiben meg esetleg mégis bizonytalan voltam ,annak utánanéztem a neten, és/vagy megkérdeztem a gyerekorvost ( a védőnőnk egy vaskalapos őskövület volt, nulla empátiával...).

2014. dec. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!