Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek nagyon...

Van itt olyan, akinek nagyon pici korkülönbséggel (2 éven belül) születtek a gyerekei? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
35 vagyok, és több mint 10 évet vártunk a csodára, aki 4 hónapja megszületett. Szeretnénk még egy babát, amivel nem szeretnénk túl sokat várni, hiszen nem tudhatjuk, mennyi időt kell újra várni. Apa szerint vágjunk bele, de én félek, hogy még korai lenne.
2014. dec. 26. 17:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ilyen téren még nem vagyok tapasztalt,viszont húgom és köztem 3 év van,húgom és öcsém között szintén 3.Nagyon szeretem,mert sokmindent meg tudunk beszélni,a gondolkodásunk között nincs egetrengetően nagy különbség,kiskorunkban tudtunk egymással játszani.Szerintem nem korai,és a gyermek szempontjából is sokkal előnyösebb ha minél kevesebb év van közöttük:) 20/L
2014. dec. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A tesóm és én közöttem kevesebb mint másfél év különbség van. Iskolában 1 osztállyal járt alattam. Nekem jó volt így.
2014. dec. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor már pont jó, amikor az első gyermek már kúszik, elvan magában is egy kicsit, nem kell folyton kézben tartani. Ha már jár (kb. 1,5-2 éves ugye), az még jobb. A gyerekeknek is sokkal jobb a kissebb korkülönbség, mivel ilyenkor természetesnek veszik, hogy van testvérük - ha nagyobb korukban születik, gyakori a féltékenység.


Arra viszont továbbra is figyelni kell, hogy ugyanannyi figyelem jusson mindkét gyermeknek.


4 hónapos gyerek mellett még nem próbálkoznék, először inkább 8-9hónapos korában már.

2014. dec. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első két év lesz nehéz, utána neked is könnyebb, elszórakoztatják egymást.
2014. dec. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Nekem még nincs gyerekem, de a tesóimmal korban nagyon közel vagyunk egymáshoz. Nővérem a legidősebb, nála másfél évvel fiatalabb a bátyám. Bátyám meg köztem van 11 hónap.


Anyu azt mondta, ha elölről kéne kezdenie ugyanígy csinálná. Mi jó testvérek vagyunk és kicsiként is már egész jól elszórakoztattuk egymást, tudtunk együtt játszani.


22/L

2014. dec. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 27ill 20hónap van a 3gyerek között. Vannak előnyei és vannak hátrányai.

De mindent meg lehet oldani! 2gyerekkel még simán elbírsz akkor is, ha kicsi a korkülönbség.

Én belevágnék a helyedben, főleg ha az első is sokára jött össze.

2014. dec. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Belevágnék a helyedben.

3 gyerekem van 22-23hónap különbséggel, nem gáz. Ugyanennyi nehézség akkor is lett volna, ha mondjuk 3-4 év különbség van köztük. Minden kornak megvan a maga nehézsége.

2014. dec. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szűk 22 hónap lesz köztük. Így is terveztük. Viszont 17 hónapos korában kezdtem azt érezni, hogy vállalható lett volna a másfél év is. Saját tapasztalat így még nincs, de biztos mindent meg lehet oldani, valahogy az ikresek is túlélik. :)
2014. dec. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 20 hónap van köztük. 2 hetes a kicsi. Hát bele kell még rázódni. De szerencsére féltékenykedés nincs :)
2014. dec. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 21 hónap van a gyerekek között. Az eleje nehéz, de bele lehet jönni. A fiam 13 hónapos volt, amikor teherbe estem a hugival. A legforróbb nyáron voltam az első trimeszterben, hát... Voltak nagyon nehéz hetek, gyötörtek a terhességi rosszullétek, nagyon nehezen viseltem a forróságot. Én várnék egy pár hónapot a helyetekben. Nem évekről beszélek, de ha most összejön, a gyerkőcöd még csak 13 hónapos lesz, amikor megszületik a tesó. Addig még ki kell hordanod egy újabb terhességet úgy, hogy egy alig féléves babával még tényleg rengeteg feladat van. Egy 1 évessel is, de azok már más jellegűek. Az én fiam félévesen még csak ringatva aludt el. 8-10 hósan még éjjel 2x szopizott, sokat hordoztam stb. Neked kell annyira ismerned a babád, hogy effektíve milyen fizikai megterhelést jelent, mennyit tudsz pihenni mellette. Az én fiam, amint elindult, meg sem állt, azóta is olyan, mint a szélvész, de már nem kell ringatnom, nem igazán kívánkozik kézbe, jókat alszik éjjel, szval úgy érzem, pont ideális volt az idő egy újabb terhességre és aztán egy kis jövevény érkezésére.
2014. dec. 27. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!