Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi értelme van a második...

Mi értelme van a második keresztnévnek?

Figyelt kérdés

Nem értem,hogy miért adnak 2 keresztnevet egy gyereknek.Egyik ismerősöm most szült kiírta,hogy megérkeztem a nevem Ádám Péter

A következő kép címe meg Kisfiunk Petike.Ez most csak 1 példa volt,de tényleg nem értem


2014. jún. 14. 15:42
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy hagyománytiszteletből adnak egy nevet, és egy másikat, ami tetszik nekik. A családomban is van olyan ember, akit a rokonság a második keresztnevén szólít, mindenki más viszont az elsőt használja.
2014. jún. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Van ahol a szokás miatt, van ahol azért, mert nem tudnak egy névben kiegyezni a szülők. Értelme nem sok, bár ismerek olyat is aki azért adott két nevet, hogy majd a gyerek választhasson melyiket akarja használni. Az én fiaimnak is két neve van, de nálunk hagyományból.
2014. jún. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
88%
Nem kell mindent kritizálni, lehet nekik így kerek a dolog vagy hagyománytiszteletből adnak több nevet a gyereknek. Spanyolországban pl egy embernek van, hogy 6 neve is van... :)
2014. jún. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Nalunk is hagyomany, a ferjem es az en csaladomban is mindenkinek 2 keresztneve van, nekem ez termeszetes is, semmi furat nem latok benne. Amugy nalunk az is szokas, hogy a keresztszulo keresztnevet kapja masodik keresztnevnek a gyerek (persze ehhez elore, mar a szulesre kell tudni kik lesznek a keresztszulok :) ).
2014. jún. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
Mi 3 indokból adtunk, a második neve az anyukám neve, így lett védőszentje, mert az első neve nem szent név, az első neve igencsak szokatlan, legtöbb ember még nem is hallotta előtte, és ha neki nem tetszene használhatja a másodikat, ami változatosan becézhető is.
2014. jún. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
En anyukamtol 800 kmre lakom. A meglepetes az volt neki hogy az o neve lett a 2. Keresztnev. Nagyon jol esett neki, egyebkent is igy egyeztunk meg a parommal, ez volt a gyerekkori almom, hogy a lanyon anyukam nevet kapja majd.
2014. jún. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem a két keresztnevet, de igazából csak azért szerintem, mert nekem kettő volt - egyébként ügyintézésnél meg sehol, soha nem származott belőle problémám, úgyhogy azt hiszem, csak a néven múlik. Most egy van, és a gyerekemnek is egyet tervezek adni, egyszerűen csak mert nem voltak jó tapasztalataim a kettővel. (Nekem azért volt kettő, mert a szüleim egyet-egyet választottak.)
2014. jún. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A fiamnak azért van kettő, mert az apukája családjában hagyomány, hogy az ő keresztnevet is megkapja a gyerek (generációra visszamenőleg így hívják az összes felmenőjet) :) szerintem ez kedves hagyomány attól függetlenül, hogy így szolitjuk, vagy nem.


De van, akinek egy keresztnevet adnak a szülők, van, akinek kettőt, ezt nem kell kritizálni :) neked nem tetszik, másnak igen. Ez is olyan, mint hogy adsz 1 nevet a babadnak, ezer ember megszól érte, hogy miért pont ezt kellett... De hat az ember olyan nevet (neveket) ad a gyerekeinek, amilyet jónak lat.

2014. jún. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 zabmester ***** válasza:
62%
És mi értelme van ezt a kérdést minden hónapban feltenni? Kérdezték már legalább húszan, használd a keresőt.
2014. jún. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Első neve ádám ezt az apja után kapta de nekem tetszett a Noel név is de nagyon, így megkapta ezt is! Noelnek hívjuk de mégis megmaradt a családi hagyomány hogy az első szülöttek az apjuk teljes nevét viszik tovább! Mellesleg az Ádám is tetszik! 9hónapos fiú anyukája
2014. jún. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!