Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két évest érdemes elkezdeni...

Két évest érdemes elkezdeni "úszni tanítani"? Hogyan zajlik egy ilyen oktatás? Van értelme?

Figyelt kérdés
A babaúszásról korábban részben lebeszéltek, részben nem is tudtuk volna megoldani. Most nyáron viszont láttuk, hogy mennyire élvezi a vízben a mozgást, ő is próbált beugrani az úszógumijával a vízbe, nagyon jól érezte magát. Ezért gondoltuk, hogy rendszeresen elvinnénk uszodába. Érdemes úszótanfolyamra menni vagy gyerekmedencébe menni vele csak játszani? Mit lehet elérni egy ilyen kis gyerekkel, érdemes fizetni egy tanfolyamért, vagy ott sem csinálnak többet, mint amit mondjuk a szülők szoktak vele a medencében (pl. kézben viszik)?
2014. aug. 27. 02:15
 1/8 anonim ***** válasza:
2 èvesen vízhez szoktatás van. Nem rossz dolog, többet èr, mintha csak ti sètálgattok vele a vízben.
2014. aug. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Konkrétan úgy van, ahogy az első írja. Felénk a szoros értelemben vett oktatás 3 éves kortól van(innentől még értelme is van) vagy ha elérte a 100cm magasságot. Idén mi nem tanultunk meg úszni, hiába töltötte be a 3.évét, 94 cm... :(
2014. aug. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vízhez szoktató foglalkozást mi is csak 105 cm-től (hogy kiérjen a feje a vízből) és 3 éves kortól találtunk. Egyébként jó dolog, sok érdekes játékot kitalálnak nekik, mindenféle labdákkal, karikákkal, úszógumikkal, amivel észrevétlenül megtanulják az alapokat: felfeküdni a vízre, levegőt venni lebukás előtt...
2014. aug. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100 cm-től meg 3 évtől?? Ez valami új dolog lehet!! Amikor én tanultam éppen hogy 3 voltam, de picike mint egy törpe..nem ért le a lábam de mondenki csak vízipocoknak hívot mert mindegy volt hogy mekkora a víz én úsztam lubickoltam. Miért kellene a gyereknek akkor vízben úszni ahol kilátszik a feje? Rengeteg is merősöm van aki nézi, kérdezi hogy itt meg ott hány méter a víz merthogy ő tud ám úszni nade 4-5 méter mély vízbe nem megy bele mert fél... Mert ezt nevelték bele úszótanfolyamon. Hülyeség!! Hadd ússzon a gyaerek ahogy akar..a technikát megtanulja majd ha akarja.
2014. aug. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

enyém is nagyon szereti a vizet. van medencénk, így a vízhez szoktatás nálunk megoldva :)

2 évesen már karúszóval nekifutasból ugrált a vízbe, 3 évesen elkezdtem tanítgatni úszni. akkor el is akartam vinni tanfolyamra, de mivel nyáron még nem töltötte be a 3.-at, nem vették fel. aztán úgy döntöttünk, hogy nem télen kezdjük el, hisz ovis lett, épp elég volt neki.

következő nyáron, vagyis most, beírattam úszásra, 1 hét alatt megtanult úszni.

ráadásul nem is a rendes úszást tanították neki mint a többieknek hanem versenyúszást, picit másabb, mert nagy jövőt jósolnak neki.

rengeteget úszott egész nyáron, nagyon ügyes, víz alatt, víz felett, gyors és mellúszás megy neki, a hátúszás nem igazán, azt csak elméletben tudja, mert elsüllyed a 3. karhúzásnál :D

jövőhéten kezdi a rendes edzést, télen már mehet versenyre ha szeretne :)


szóval az a tapasztalatom, hogy 2 évesen még nincs úszás és nincs is értelme. ha elmentek uszodába, és jókat pancsoltok, az bőven elég. az úszás már nem pancsolás, ott szabályokat kell követni, egy 2 évesnek az még nehéz :)


egyébként nem viszik őket kézben :) karikát vagy lapot kapnak és konkrétan vagy a lábtempót vagy a kéztempót csinálják. nálunk a 2. óra az volt, hogy a mély vízbe kellett beleugraniuk eszköz nélkül és ugye kijönni :)

2014. aug. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Persze, hogy meg lehet tanulni hamarabb is "úszni" meg mélyebb vízben is (én a Tiszában tanultam meg 3 évesen), de más egy tanfolyam, ahol 5-8 gyerek jut egy felnőttre és adott a medence mélysége.
2014. aug. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindegyik kivétel nélkül nagyon hasznos volt! Azt hiszem, itt is számít a gyerekek egyedi fejlettsége és alkalmassága, a három év azért egységesen vízválasztónak :-) tűnik, úgyhogy én is ezt célzom majd meg. A 6-os válaszoló kisgyerekének sok sikert kívánok, remélem, majd szurkolhatunk neki az olimpián! :-) Viszont sajnálom, hogy még van olyan hely, ahol mély vízbe bedobással is tanítanak. Gyerekkorom egyik legkegyetlenebb élménye volt (nem volt sok, mondjuk egy csonttöréses baleset még), máig emlékszem arra, hogy mit láttam és éreztem, amikor bedobtak a mély vízbe, látom a hosszú botot a vízen keresztül amit nagy sokára (legalábbis nekem úgy tűnt) benyújtott az edző.. Borzalmas élmény volt. Ezt a módszert a gyerekemen nem fogom hagyni, hogy átélje. Elképzelhető, hogy egyes felnőttek ezért félnek a mély víztől. Sokáig én is csak a medence szélén mertem úszni és anyukám volt az, aki a jó technikára végül megtanított, mint pl. hogyan tudok a vízben megállni, ha mások mellém úsznak vagy egész egyszerűen elfáradok.
2014. aug. 28. 00:11
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az ötös válaszolóra gondoltam természetesen.
2014. aug. 28. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!