Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány hónapos korában hordott...

Hány hónapos korában hordott a gyerkőcöd ekkora ruhákat? 62-68 74-80

Figyelt kérdés
Tudom béna kérdés, de első babámat várom és nem csak az első 1-2 hónapra szeretnék neki bevásárolni, viszont lövésem sincs, hogy ekkora ruhákat mennyi idős babák hordanak.
2010. febr. 4. 11:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az átlag újszülöttre az 50-56-os ruhák jók. Nekem 50 cm-es volt a fiam amikor megszületett (194cm az apukája) és az 56-os ruhában majd elveszett. Ő elég extrém mértékben nőtt, így a 62-es ruhákra 2 hós korában tértünk át, majd 3,5-4 hós kora körül volt rá jó a 68-as. A 74-80-as ruhákat 9-13 hós kora között hordta. Most 15 hós és 86-92-es ruhákat hord. De a fiam ezzel elég nagynak számít, mert a legtöbb gyerek 2 éves kora körül nő meg akkorára, hogy a 92-es méret jó legyen neki.
2010. febr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62-est fél évesen, 68-ast 9-10 hónaposan. Most 17 hónapos, vannak 74-es és 80-as ruhái is, pedig már 82 cm. Ehhez tudni érdemes, hogy 2950 g-mal és 48 cm-rel született. De a nagyok is először bőven belefértek az 56-os ruhácskákba. Ezt nem lehet előre megmondani, hogy a tiéd mikor fog ekkorákat hordani, mert ez attól is függ, mekkora súllyal, hány centivel fog születni, utána hogyan fog nőni. Szóval erre ne adj. Az első hetekben elég lesz, ha 56-os méretű ruhákkal készülsz, ha kisebb lesz a baba, még azok is lógni fognak rajta.
2010. febr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 1 éves. Változó, attól függ, hol vásárolod, milyen gyártó. 68-74-es ruhákat hord. 8220g és 76 cm. A H&M-es ruhák általában jóval nagyobbak. Nem érdemes előre bevásárolni, de egy-egy body, akár rövid, akár hosszúujjú, kisnadrág biztos, hogy minden időben használható, nagy bakot nem lősz vele. Pulóvereket, kabátokat, sapkát, overált nem érdemes ennyire előre vásárolni. Tényleg nem tudhatod, mikor lesz akkora, hogy belenőjön.
2010. febr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ne nagyon vásárolj szerintem se előre be, mert teljesen más ruhák kellenek nyárra és télre, szóval nem lehetsz teljesen biztos benne, hogy akkor nő bele az adott ruhába a csemete, amikorra te szeretnéd. Én se gondoltam rá, hogy ilyen ütemben fog nőni a gyerek, de mint láthatod a második hozzászólónak köszönhetően, elég nagy eltérés van a gyerekek között.
2010. febr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát igen, most még elég bonyolultnak tűnik a dolog, mert július elején szülök, ha minden jól megy. Tehát kellenek nyári, őszi, és majd téli ruhák is. A nyári és őszi ruhákat mindenképp meg szeretném majd venni június közepéig.
2010. febr. 4. 11:42
 6/14 anonim ***** válasza:
én nem vennék még őszi ruhákat sem,hanem csak indulónak egy pár darabot mindenből.én 56-os ruhákat nem is vettem,mert azt mondták,nagy baba lesz.erre megszületett 50 cm-rel.mehettem venni neki ruhát,amit aztán ki is nőtt 2 hét alatt.most 9 és fél hetes,lassan áttérünk a 68-asra.de az előttem szólónak igaza van,mert van olyan 68-as,ami jó és van olyan,ami nagyon nagy.
2010. febr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem béna kérdés. :) Nagyon változó! Lényegében ha azt vesszük, itt senki véleményére nem szabad adni (sajnos, pedig segíteni szeretnénk, de ahány baba, annyi féle fejlődés). Pl. az én fiam 62-es ruhát 6 hetesen hordott, 68-asat 8 hetesen, 74-eset hordunk most, 11 hetesen! Körülöttem azt mondogatták mindig: "Inkább nagyobb legyen, mint kisebb!" Na, a lényeg, hogy most hord a te picid "x" méretű ruhát, fizukor menj el és vegyél kb. 4-5 darab "eggyel nagyobbat". Aztán ha már látod, hogy kezdi azt is kinőni, megint elmész vásárolni eggyel nagyobbat. Én így csinálom. :)
2010. febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem béna a kérdés :)

Én tudtam, hogy nagy baba várható, ezért 56-osnál kisebb ruhával nem készültünk, de 60 centisen született a Kincsem, így azok közül csak néhány jó, amik olyan szabásúak, vagy jobban nyúlnak. Leginkább 62-eset kellett ráadnom születésétől kezdve, de 68-as is van, ami már 2 hetesen jó volt.

2010. febr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hofgy hány centivel születik.

Fiam 57, lányom 56 centivel, mind akttő nay súllyal (4,4 ill 4 kiló)

A kicsi (lány) 11 hónapos 74-80-as ruhákat hord, fiam 1 évesen 80-86-ost hordott (megnéztem a babkönyvében), most 10 évesen 152-158-est veszek neki:-))

Születésük után egyikre sem volt jó a nagyon kicsi méret, úgyhogy nagyon sokat vásárolni sem érdemes.

Ja és a newborn pelenkát sem tuduk használni.

2010. febr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Nagy valószínűséggel csak egy nyári kezdőcsomagot állítok majd össze neki. Azért várom még tapasztalataitokat.
2010. febr. 4. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!