Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a változás apasági nyilatko...

Mi a változás apasági nyilatkozattal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Teljesen elvesztettem a fonalat, valaki írja meg, mi változott! Ha jan. elején csináltattunk apasági nyilatkozatot, az meddig érvényes? Kell-e bejegyzett élettársi nyilatkozat? Azt hallottam, hogy anélkül nem kapunk anyakönyvi kivonatot. A magyarország.hu-n azt találtam csak, h ha van élettársi nyilatkozat akkor nem kell apasági. És egyik ismerősömnek azt mondták, hogy ha tavalyi az apasági, az elég, de ha idén készült, akkor kell hozzá valami + nyilatkozat. Ez micsoda? Ez lehet az élettársi nyilatkozat? Lassan itt a szülés ideje, nem akarok kicsúszni az időből, ha mégis kell menni vmilyen hivatalba.Itt még nem találtam erre konkrét választ:(
2010. febr. 4. 12:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Annyi a változás, hogy elismeri a törvény apának a bejegyzett élettársat is, nemcsak a férjet. Ez azt jelenti, hogy apasági nyilatkozta akkor lesz érvényes, ha igazoljátok, hogy nem élsz sem házasságban, sem élettársi kapcsolatban. Ha élettársi kapcsolatban élsz, az apasági nem fogadható el, mert automatikusan a bejegyzett élettársad lesz a kicsi apja. Ha élettársak vagytok, akkor erről kell egy igazolás, hogy apuka nevére kerüljön a gyerkőc, ha házasok vagytok, házassági akvi kivonat kell, ha sem házasok nem vagytok, sem élettársak, akkor kell az apasági. Remélem érthető voltam:)
2010. febr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én jövőhéten megyek a közjegyzőhöz, mert a párom se nem a házastársam, sem pedig bejegyzett élettársam. Ezért még plusszban kell a közjegyzőtől egy papír, hogy bejegyzett élettársam sincs. Ugyanis az anyakönyvi hivatalnak nincs hozzáférése ahhoz az adatbázishoz, ami a bejegyzett élettársi viszonyt tartja nyilván.

Már megint az "okosok" előbb hoztak egy törvényt, és csak utána kezdték el kidolgozni a hátterét. A közjegyző szerint év végére lesz kész, addig meg fizethetek 2200 Ft-ot ezért a papírért... elég bunkóság, de ez van. Hívj fel egy közeli közjegyzőt és beszélj meg vele egy időpontot. Ha van még kérdésed, ők nagyon jól el tudják mondani. De ha a párod nem a férjed és nem a bejegyzett élettársad, akkor kell ez a papír. Azt nem tudom, hogy a tavalyi vagy idei papír hogy van, de inkább szerezd be, minthogy ha kell, akkor ne legyen!

2010. febr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!