Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lakcim változás miatti orvos...

Lakcim változás miatti orvos csere. Muszáj váltanom?

Figyelt kérdés
21hetes terhes vagyok,táppénzen.Az állando lakcimem ,megváltozott kb 1,5-2honapja.Sztk-ba járok ott vettek fel betegállományba.Tegnap közölte az orvos,hogy csak akkor tud tovább táppénzen tartani ha viszek a házi orvostol papirt,hogy ő az orvosom.Kérdésem az lenne,hogy ez tényleg igy van?És ha nem ad a háziorvos papirt akkor lekell mennem abba a kerületbe nö gyogyászhoz ahol be vagyok jelentve?Remélem érthetö a kérdés,ha nem kérdezzetek bele.
2010. aug. 31. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a dokit nem értem, hogy milyen igazolás kell neki. Én 18 éves korom óta ugyanahhoz a nőgyógyászhoz járok, pedig körzetileg már nem hozzá tartozok. Mikor megkérdeztem annó, hogy maradhatok-e nála, vagy változtatnom kell, azt mondta semmi akadálya, nem kellett papír, igazolás, bár ennek már kb. 5 éve.

Én úgy tudom, hogy szabad orvosválasztás van, ami azt jelenti, hogy ahhoz mész akihez akarsz, feltéve, hogy az az orvos fogad. Alap esetben az eredeti orvostól kell a kartonod vagy mit kikérni, de mivel te már eleve ehhez a dokihoz jártál, így ennek nála kell lennie. Ezért nem értem, de lehet, hogy ez valami újdonság. Ha ő vállal továbbra is, akkor nem kell váltanod.

2010. aug. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen én is ugy tudom,hogy szabad orvos választás van.Azt mondta,hogy a körzeti orvostol azért kell igazolás,mert már nem a kerületben lakok és igy nem tarthat táppénzen,csak az adott kerület nögyogyássza.Nem értem én se,söt mi több egyre bonyolultabbnak tünik.
2010. aug. 31. 12:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Én Pesten jártam nőgyógyászhoz,sőt ott is szültem,és a pesti nőgyógyász tartott táppénzen úgy,h még ideiglenes pesti címem sem volt.
2010. aug. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amikor én terhes voltam a következő volt a helyzet.

Egy Pest megyei városban volt a háziorvosom,és az ideiglenes lakcímem,a fővárosban volt az állandó lakcímem.


Táppánzen engem a háziorvos tartott, nem a nőgyógyász,az igazolást a háziorvos adta mindig, amit be kellett vinnem a munkahelyemre.

Ehez a nőgyógyásznak gyakorlatilag semmi köze nem volt.


Jelenleg elköltöztem már Pestről is,egy másik Pest megyei városba. Most ez az egyetlen,és állandó lakcímem, a nőgyógyűszom maradt pesti, a háziorvosom is maradt a régi azon a másik településen. Ennyi. Szabad orvos választás van.

2010. aug. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na akkor ideje lecserélnem a nögyógyászom:)Köszönöm mindenkinek a választ.
2010. aug. 31. 13:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Leírom nekem mit mondott anno a nőgyógyászom.

Én egy közepes, de megyei jogú városhoz tartozó faluban élek. Amikor terhes voltam, az SZTK-ban azt mondták, hogy mivel vidékinek számítok, így a háziorvosom fog táppénzen tartani, a nődoki pedig ad egy papírt, hogy javasolja a táppénzen tartást fenyegető vetélés miatt. A városban élőket a nőgyógyász vette fel és tartotta táppénzen. Hogy ez miért így volt akkor sem értettem.

2010. aug. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én a 13-ban járok nögyógyászhoz sztk-ba.Állando lakcimem a 22-ben van.És mivel szabad orvos választás van ezért nem értem minek kell bonyolitani a dolgot.Bár már volt pár érdekes huzása a dokinak.:(
2010. aug. 31. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!