Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Régimódiság vs "modern"...

Régimódiság vs "modern" felfogás a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerekünk, de a párommal ezen vitatkoztunk egyet és érdekelne a ti véleményetek is. A minap mesélte, hogy a munkatársa karácsonyra Ipadot vett a 7 éves gyerekének, Galaxy Ace telefonja van meg ilyenek és én ezen eléggé ledöbbentem. 91-ben születtem, sokáig azt se tudtuk, hogy mi az a mobil, mégis egészséges felnőtt lett belőlünk, tehát én azon a véleményen vagyok, hogy egy 7 éves kisgyereknek semmi szüksége ilyen készülékekre (telefon oké, hogy el lehessen érni, de abból sem csúcskategória kell szerintem). A párom viszont azon a véleményen van, hogy de igen, ezek ma már kellenek a gyereknek, a munkatársa is mondta, hogy a kisgyereket az osztálytársai kinézték!!!!! és piszkálták, mert nem volt Ipadja, meg hogy az iskolába is kell, mert már ezt használják tán, hát én ezen le voltam döbbenve. Oké, hogy fejlődik a technika, na de azért szerencsétlen gyerek előbb tollal/ceruzával tanuljon már meg írni, ne egy képernyőt buzerálva...


Ti mit tartotok fontosabbnak? Ez most csak egy példa volt, de felhozhattam volna azt is, hogy ha kinézik a gyereket, mert 15 évesen szűz, akkor hajtsuk be a málnásba a mackót, hogy ne lógjon ki a sorból és ne cseszegessék a többiek?


2014. dec. 30. 23:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
OFF: nekem van okostelefonom, de őszintén szólva tényleg szükségem rá kb havonta 1x van. Van egy rakás hasznosnak tűnő alkalmazás, amit valójában kb sosem fogsz használni. Amire jó, hogy jóval olcsóbb mobilneten keresztül facebookon üzengetni, mint SMS-ben (funfact: az SMS a világ legdrágább távközlési szolgáltatása. Bár bite adatért elkérni akár 1 forintot is vicc). Ja meg ha hosszú útra mész akkor a játékokkal le tudod magad kötni fél órára. Ennyi.
2014. dec. 31. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én is veletek értek egyet, egy kisgyereknek gondoskodásra van szüksége. Sokan szerintem azért adnak a gyerek kezébe ilyen kütyüket, hogy lefoglalják magukat a picik és addig is a szülőnek van ideje magára és a facebookjára. Van egy pár kisgyermekes ismerősöm aki fél óránként ráér posztolni vagy "lájkolni"valamit fb-on.

Na de visszatérve az én 13éves rokonomnak is már van mindene, semminek nem tud örülni csak ha gép előtt van és legalább 8-9 éves kora óta telefon és a számítógép "rabja". Nagy bajok lesznek itt... előre félek mi lesz majd amikor nekem lesznek gyerekeim.

2014. dec. 31. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

MErt már ez a státusz szimólum úgy látszik. Régen a mi időnkben még elég volt egy Lewis farmer, márkás sportcipő, de most már ezek mellé jöhet még egy Iphone is meg még ki tudja mi. Sajnos sok szülő meg is veszi, igaz a gyerek nem használja ki, de mégis megveszik, lehet talán maguk miatt is, mert nekik nem volt meg ami akkor éppen menőnek számított, így a gyerekükön élik ezt újra át. Az a baj, hogy így már nem lesz a gyereknek értékrendje, hiszen már mindent megkap, meg persze jó drága, minek, hogy elhagyja? Leejti..... Persze jó dolog a mobil akár gyereknek is, de valóban nem egy csúcsmobil kell.

Amúgy gyerek függő is ki mennyire befolyásolható, mennyire fogékony ezekre pl 15 évesen szüzességet elveszteni, fontos hogy a szülővel tudjon erről beszélni ha szeretne ne az "okos" barátok oktassák ki, aztán meg akár egy életre elmegy a kedve az egésztől vagy ki tudja milyen nyomot hagy pl nem védekeznek megfelelően.

2014. dec. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
6 évesnek nincs szüksége semilyen telefonra mert a szülök hozák viszik.
2014. dec. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
66%
7 évesnek miért kell egyáltalán telefon? Reggel hozzák, délután viszik, miért kéne neki telefon? Ipadet sem értem. Egy ekkora gyereknek játék kell nem telefon és ipad.
2014. dec. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Julie S ***** válasza:
Amikor en 7 eves voltam, meg vonalas telefonunk se volt. En szeretem a kutyuket, mert sok hasznukat veszem, de persze tudnek elni nelkuluk is, csak pl tanulni korulmenyesebb lenne. Aki meg megteheti, hat vegyen a 7 eves gyerekenek tabletet. Bar szuksege biztosan nincs ra. Es ha nem a kutyujeivel tolti az egesz napjat, hanem jatszik es mozog eleget a szabad levegon a barataival, akkor nem baj, hogy ilyesmiket is kap. Mas esetben mar nem olyan jo dolog.
2014. dec. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én vagyok "túl" modern (bár máskor meg pont nem ezt mondják rám), de az én gyerekem, aki most elsős, megtanul ceruzával írni, viszont egyáltalán nem bánom, hogy a "képernyőt buzerálva" gyakorolja az írást. Karácsonyra kapott tabletet (nem iPad-et, azt enyhén szólva túlzásnak érezném). Korábban gyakori hibája volt, hogy nem a megfelelően írta le a betűket, nem abban a sorrendben rajzolta meg az elemeket, ahogy kellett, pedig gyakoroltam vele rengeteget. Most, hogy tableten gyakorol (ahol az alkalmazás csak akkor fogadja el jónak, ha a megfelelő sorrendben írja le), láthatóan sokat fejlődött már egy hét alatt. De ugyanez igaz a számokra is, az egyest és a hetest nagyon sokszor írta fordítva, pedig azt is gyakoroltuk papíron, ceruzával. Mióta tableten gyakorolja, sokkal kevesebbszer írja fordítva. Pedagógus nagyszülő is megerősítette, hogy jó neki, ha először az ujjával, nagyban gyakorolja az írásukat, és utána, amikor a mozdulat útja már száz százalékosan megvan neki, akkor csinálja kisebben, papíron.

Ha ez valakit zavar, hát zavarja nyugodtan, én viszont örülök, ha jobban megy valami a gyereknek, ami eddig gondot okozott. Nem azt mondom, hogy ez az egyetlen és üdvözítő módja a gyakorlásnak, de mivel ártani nem árt neki, számomra ez is egy lehetséges alternatíva.


Szerencsére kinézést nem tapasztaltam az iskolában, igaz, ez nem magániskola, meg nem elitiskola, bár megyei szinten a jobb sulik közé tartozik, általános iskola és nyolcosztályos gimnázium egyben, sokan szeretnék ide járatni a gyerekeiket, mert jónevű suli, de nem kimondottan az a hely, ahova csak gazdag gyerekek járnának. Fogalmam sincs, hogy hány gyereknek van az elsősök közül tabletje, a gyerek szerint nem soknak, én nem tudom. De úgysem vihetik be magukkal, hiszen az iskola nem tud érte felelősséget vállalni. Nem is engedném, hogy bevigye, láttam már párszor, hogy miket művelnek, főleg egymás cuccaival, mert persze a sajátjára mindegyik vigyáz, csak a másokéval történnek a balesetek mindig. Szóval jó helyen van az a tablet itthon.

Telefonja nincs az én gyerekemnek, mert minek, úgyis mi visszük-hozzuk, nincs felnőtt felügyelet nélkül soha egyelőre, akkor meg minek? Pont azért kapott tabletet, mert játszani az is tökéletes, sőt, jobb is, viszont telefonálni nem tud róla. Majd ha már egyedül közlekedik, lesz telefonja is.

2015. jan. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Miért adnak egy kisgyereknek telefont?

-Mert nem akarják, hogy kinézzék, kiutálják.

-Mert a kisgyerek azért nyafog.

-Mert a mai világban természetes dolog már az okostelefon.


Csak kérdés mennyi a káros hatása. Ha nem neki való tartalmakhoz jut, ha nincs rendes gyerekkora, nem játszik semmi mással/nem tanul stb.

Pedig hasznos dolgokra is lehetne használni. Mondjuk olyan programokkal engedni játszani ami az angol/egyéb tudását fejleszti.


Ismerek számos gyereket akinek a telefon/gép az élete és számos olyan felnőttet is.


Amikor gyerek voltam nem volt gépünk, telefonunk sem. Olvastam, játszottunk, vagy más gyerekekkel játszottunk a szabadban, és 26 éves vagyok. 5.-es voltam, amikor kaptam egy nyomógombost. 9.-ben lett egy picike okostelefonon, meg egy tablet is, olvasásra, filmnézésre használtam, olykor a tanuláshoz is jól jött.


Manapság is inkább tanulni szeretnék a neten vagy hasznos dolgokra használni. Pl: Segítségével tanultam meg főzni, teljesítettem vizsgákat, olvasni, eladni dolgokat, pénzt keresni, filmezni stb.


A véleményem az, hogy haszontalanságra használja sok felnőtt/gyerek és ez a baj. A gyerek azt a mintát látja a szülőtől. A gyerekeknek már saját játszótársaik, hobbijaik sincsenek.

2023. márc. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!