Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tükröződnie kellene valahogy...

Tükröződnie kellene valahogy a baba nevében a származásának?

Figyelt kérdés

Vietnámi-magyar baba leendő apukája vagyok, már írtam kérdést, szóval ismerős lehetek.

Félreértés ne essék, nem egy anonim fórum alapján döntünk, de a legjobbat akarjuk a gyerekünknek, ezért minden vélemény számít.

Tehát az biztos, hogy az én vezetéknevemet kapja, így három lehetőség van. Teljesen magyar neve lesz, vietnámi keresztnevet kap, vagy két keresztneve lesz. Ha a saját életetekben kellene erről dönteni, melyiket választanátok és miért?


2015. jan. 5. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy hisz külsőleg úgyis látszódni fog rajta. Olyan nevet adjatok, ami abban az országban jól használható ahol éltek.
2015. jan. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha itt tervezitek hosszútávon a jövőt, akkor magyar keresztneve legyen. Csak mert azt könnyebb lesz majd mindenkinek megjegyeznie.

De második névként kaphat valami vietnámit, persze ha nem lesz így túl hosszú a neve.

2015. jan. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha Magyarországon fogtok élni, akkor magyar keresztnevet adnék neki, mert szerintem a gyerek életét könnyítenétek meg vele. Viszont ha valahol külföldön fogjátok felnevelni, akkor vietnámi keresztnevet, hiszen szép lenne ha az édesanyja származása is tükröződne a nevében.
2015. jan. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A létező leghosszabb vietnámi szó hét szótag, a nevek meg max két szótagból állnak, tehát attól nem kell tartani, hogy két névvel túl hosszú lenne.
2015. jan. 5. 16:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Én egy magyar és egy olyan vietnámi keresztnevet adnék neki, amit könnyen le lehet írni és ki lehet mondani magyarul is. Mondhatjuk, nemzetközit. :)
2015. jan. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vezetéknévtől nagyban függ, mi hangzik vele jól. A lényeg, hogy mindkettőtöknek tetszen - egyeztessetek :)
2015. jan. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
írsz példákat? mert jelen pillanatban nem jut eszembe egy vietnámi név sem :) vagy milyen magyar nevek tetszenek, mi lesz a vezetéknév? mert én a két névre szavaznék ha tényleg lenne olyan vietnámi név ami azért érthető is.
2015. jan. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kötelező természetesen, de ha ti szeretnétek, miért ne?

Mi olyan keresztnevet választottunk, ami Magyarországon anyakönyveztethető, de a férjem hazájában "őshonos". Ha nincs ez az opció, akkor két keresztnevet kapott volna.

A ti esetetekben is jó megoldás lehet, ha találtok olyan vietnámi keresztnevet, ami passzol a te vezetéknevedhez és jól hangzik a másik keresztnévvel.

2015. jan. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem gondolkodtunk még konkrét nevekben, mert megragadtunk az elvnél.

Őszintén megmondom, a vietnámi nevekkel az a gondom, hogy magyar füllel hallva a női nevek nem túl nőiesek. A feleségem pl. Hong. Én inkább Rózsinak hívom őt is már azóta, hogy megismertem. Egyébként a hong szó tényleg rózsát jelent, szóval nem vagyok teljesen elvetemült.

2015. jan. 5. 21:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem legyen Kim - könnyen kiejthető és nagyon nemzetközi hangzású :)
2015. jan. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!