Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Legyen-e második baba? Többi...

Legyen-e második baba? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szeretnénk a férjemmel második babát. Most van egy 17 hós lányunk. Az a problémám, hogy ha bevállaljuk, akkor a nagy csak oviba menne, a kicsi majd bölcsibe, ha betölti a második évét.

De ha csak ez az egy gyerek maradna, akkor, ha betölti a 2 évet, beadnám bölcsibe, és 6 órába mennék vissza dolgozni. De két gyerek mellett már muszáj vállalnom a 8 órát az anyagiak miatt...

Akkor viszont kevesebb időm maradna a két gyerekre a munka miatt. De azt sem szeretném, ha egyke lenne és mi is vágyunk egy másodikra.

Nem tudom eldönteni, hogy mi lenne a jobb. Két gyerekkel 8 óra munka vagy csak egy, de ő mindent megkapna: több idő, több anyagi ráfordítás. Nem azt mondom, hogy kettőt nem tudnánk eltartani, de nyilván két gyereknek kevesebb jut ugyanannyiból, mint egynek.

Ti hogy döntenétek?


2015. jan. 9. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a második mellől mész el két éves korában dolgozni, akkor a fizetésed mellett kapod majd a gyest is.
2015. jan. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem te lennél a világon az egyetlen ember aki 8 órában dolgozik 2 gyerek mellett. Gyakorlatilag az emberek 90%-a ezt teszi, mégis el tudják látni mellette még a háztartást, és a gyerekekre is jut idő. (tanulás, fürdetés, vacsoráztatás stb.) Nem tudom, hogy mi van a mai világgal, de azt vettem észre, hogy a mostani anyukák, kismamák, teljesen kiborulnak ha valami plusz jön be az életükbe, és egyszerűen képtelenek megoldani azt. Problémáznak minden apróságon, és tolják az idiótábbnál idiótább elméleteiket amiket a kismama fórumokon más kismamák csinálnak, és az a jó. Ezt látom nővéremen is, tehát nem a levegőbe beszélek.

De bocsi az offért, és visszatérve a kérdéshez, nektek kell eldönteni, hogy belefér-e anyagilag még 1 gyerek, vagy sem. Ha eszedbe jut, hogy nem tudnál biztosítani mindent a második gyereknek, vagy hogy hogyan oldd meg, akkor szerintem inkább felejtsétek el.

2015. jan. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A MINDEN, amit egy gyereknek meg lehet adni, az a testvér. A mi értékrendünkben.

De azért ezt mégis édes kettesben kell eldöntenetek a férjeddel, feleletválasztós és telefonos segítség nélkül :)

2015. jan. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag megtehetitek,vállaljátok be.Nekünk 3 gyerekünk van,a kicsi novemberben ment bölcsibe(2 éves,2 hónapos volt).Heti 3 napot jár,én intézhetem a (magán)céges ügyeimet.És hiszed,vagy nem,nagyon igényelte a gyerek társaságot.Megszokta,hogy egész nap szórakoztatják a nagyobbak(egész nyáron itthon voltak,oviba se vittem a középsőt).Ám szeptemberben ennek u.vége lett,napközben egyedül maradt-vagyis velem-de az már kevés volt Neki.A barátnőmékénél pont ez a szitu(a kicsi másfél éves).Alig bír a kicsivel.Amint hazaér a nagyobb,minden oké.Szóval ne gondold,hogy ezzel rosszat teszel!Nálunk maximálisan pozitív döntésnek bizonyult.Ám ahány ház,annyi szokás.
2015. jan. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

NÉzd lehet hogy most olyan lehetőséged van, hogy a munkahelyed visszavesz 6 órában is, de az sem biztos, hogy több évig tart és akkor lehet csak 8 órásat találsz majd.

Szerintem ne ettől tedd függővé lesz e tesó, mert ez egy mostani jelenlegi pillanat. Nem tudhatod később nem kell-e 8-ba dolgoznod.

Vagy akár a férjed is lehet munkanélküli közben, szóval a mai világban már nincs tuti munkahely, nem lehet eltervezni akár 10-20 évre előre.

Ha szeretnétek vállaljátok be és legfeljebb 8 órás leszel, vagy lehet hoogy a férjed kap egy jobb melőt és elég csak 4 órásnak lenned :D

2015. jan. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!