Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez mi lehet?...

Szerintetek ez mi lehet? Másik gyerek anyjával való kapcsolat kérdés.

Figyelt kérdés
Adott két család. Mi és ők. Összejárunk. Ott is 3 gyerek, nálunk is. Állandóan úgy beszél, mintha ők lennének az atyaúristen,mintha nekünk nem is lenne gyerekünk. Ha a gond az mindig az övéké lenne a legnagyobb, de az öröm is. Konkrétan már miránk nem is kíváncsi (az anya ilyen, az apa átlagos, vele jó beszélni). Nemrég a lánykám kórházban feküdt tüdőgyulladással infúziózták. Felhívott és elkezdett panaszkodni, hogy a fiának megint folyik az orra, elege van stb. Mintha az ő gondja létezne csak. Teljesen máshogy neveljük a gyerekeinket, ebbe persze nem szólok bele, ez egyéni gond. De idegesítő, ha azon panaszkodik, hogy a suliban állandóan kapja a magatartásból a ketteseket , de otthon a tv elé van a gyerek bevágva. Olyan filmeket néz a másodikos gyerek, hogy csak lesek, nem szólok nyilván, de valahol idegesít, hogy miért csodálkozik, hogy a gyerek nem tudja megkülönböztetni a valóságot a mesevilágtól, amit a tv-ből számítógépből ismer. De mindegy, ez sem az én dolgom. Csak említettem pár példát. Most ott tartunk, ha beszélünk utcán vagy ha eljönnek végig gyomoridegem van, szabályosan görcsöl a gyomrom. Annyi baja-gondja-panasza van, hogy már képtelen vagyok megemészteni. Rossznak is érzem magam ettől az a baj, de úgy érzem nekem is megvan a magam baja. Sokáig úgy voltam meghallgatom, átsiklok felette, de nem sikerül. Már ott tartok, hogy remegek belülről ha vele beszélek. Délután itt voltak nálunk, este nem tudtam vacsorázni idegességembe.
2014. ápr. 16. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a kerdes? Egoista, azt hiszi körülötte forog a világ, meg kell szakítani vele a kapcsolatot. Ennyi.
2014. ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kérdés:nem vagyok normális, hogy ilyen idegi tüneteket okoz nálam?

Meg kellene szakítani, de ő ebből nem érez semmit. Legalább 10 éve összejárunk, a férje és a férjem barátok. Nehéz lesz megszakítani.

2014. ápr. 16. 11:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbáld minimálisra csökkenteni velük a kapcsolattartást. Ha erőlteti a találkozásokat, akkor pedig nincs mese, finoman mond el neki a problémádat. Ha egy hullámhosszon vagytok, akkor elgondolkodik és változtat. Ha nem, akkor úgyis megsértődik, de hidd el, nem kár. A 3 gyerek mellé tuti nem hiányzik egy ilyen energiavámpír.
2014. ápr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy neked semmi pozitívat ez a nő nem ad, csak rosszat, rosszul érzed magad tőlük, úgyhogy egy megoldás van: le kell szépen építeni.

Én is ismerek ilyen anyukákat, de hamar rövidre zárom a barátkozást.

Egyértelmű, hogy annyira ellentétes nézeteket vallotok, hogy ha nem akarod, hogy egy életen át végigkísérjen egy ilyen ember, aki ennyire rossz érzéseket vált ki belőled, akkor rázd le.

2014. ápr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3as vagyok. A pasik egyébként lazábban fogják fel ezeket a dolgokat. Lehet, hogy nekik kéne erről beszélni. Attól hogy ők barátok, nem törvényszerű idillt erőltetni a két család közt.
2014. ápr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az nem normális, hogy anyaként, felnőttként egy másik felnőtt embertől ilyen szorongás jön rád.

Ennyire ne engedd, hogy hasson rád a negatívuma!


Ismerek én is néhány ehhez hasonló panaszkodó, "energiavámpír" anyát.


Nekem tudod mi jött be?


Egy darabig hallgatom, hagy lovalja bele magát az "übermensch" dumájába és amikor egy kis levegőt vesz, akkor mosolyogva, ártatlanul megszólalok ilyeneket:


- Ne haragudj, most már mennem kell. Te kipanaszkodtad magad, ránk úgysem vagy kíváncsi, az ebéd/gyerek/bevásárlás/munka meg vár rám, úgyhogy minden jót. Legközelebb nem bánom, ha legalább egy udvarias "és ti?" kérdéskére azért marad időd. Szép napot :)


- Hűha, örülök, hogy akkor nálunk nem áll ilyen rosszul a helyzet. Nem is tartalak fel, van gondod elég. Egyébként mi jól vagyunk, bár megint elfelejtetted megkérdezni :)


- Köszi, hogy elpanaszkodtad a napodat/gyerekedet/életedet akkor már nem is fárasztalak a nagy orrfolyós gondban azzal, hogy az én lányom kórházban fekszik. Kösz, hogy kérdezted. Megyek is meglátogatom, elmesélem neki, hogy Pistikének folyik az orra :)


Nem ér ennyit ez az egész.

Egyébként miért lenne ő különb, mnt te?

Azért csinálja veled, mert érzi, tudja, hogy megteheti veled. Ha kiosztani nem is tudod (nem is kell, nem elegáns és nem is kell ilyen szintre süllyedni)- használd az iróniát vagy ne tölts vele sok időt.


Fel a fejjel.

2014. ápr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Hát az a legkülönösebb, hogy felnőtt fejjel képes vagyok ilyenen fennakadni. Nem szabadna. De sokszor azt érzem beszippant. Mások vagyunk. Konkrétan én nem szeretem tálcán kínálni az életünket és órákig mással megvitatni. Ő olyan szinten képes beszippantani, hogy azt veszem észre, amíg itt vannak, csak az ő dolgait boncolgatjuk. Aztán meg oda az energiám. Rettentő jó szó rá az energiavámpír, teljesen így van. De az is szégyen, hogy engem így magával ránt, szóval magamra haragszom.

Egyszer már mondtam neki, hogy oké nekem dolgom van, ismételten nem kérdeztél annyit, hogy vagyunk. Ekkor pár napig megkérdezte, erőt vett magán. De a legelső megfogható dologba belekapaszkodott és onnan már róla szól újra, kb. két mondatot kaptam én. :)Az utolsó válaszoló tanácsait megfogadom, frappáns lerázó mondatok, köszi:)

2014. ápr. 16. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!