Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvek és valóság. Mi változott...

Elvek és valóság. Mi változott, miután megszületett a kicsi?

Figyelt kérdés

Tervezzük a babát a párommal, ha minden jól megy (ujjak keresztbe, drukkolás indul), idén már hármasban töltjük a Karácsonyt.


Sokáig gyerekekkel dolgoztam, láttam szülői hibákat, amiket nagyon szeretnék elkerülni. Megvan a magam elképzelése - persze nagy vonalakban- arról, hogyan szeretném nevelni a kicsit majd. Nincs rajtam rózsaszín szemüveg, pontosan tudom, hogy ezek nagy részét majd a hátam mögé hajítom, ha a helyzet és a gyerek érdeke úgy kívánja, de azt azért nehezen hiszem, amit a kisgyerekes anyukák mondanak, hogy MINDEN elvemet elhajíthatom, mert a gyerek lesz az úr. Miért? Legjobb tudomásom szerint a szülő a "főnök", a felnőtt, neki kell(ene) a megfelelő úton terelgetni a gyereket, és nem hagyni, hogy a fejére nőjön.


Hétköznapi dolgokra és elvekre is kíváncsi vagyok. Minden példa és tapasztalat jöhet. Akartad, hogy egy ágyban/szobában legyen veletek a kicsi? Ez változott? Hogyan alakult a napi rutin? Hogy kezeled a hisztiket? (Ez különösen érdekel.) Párodból milyen szülő lett? Sikerült férfi és nő maradnotok, vagy csak anya és apa lettetek? Mik a tapasztalatok? Mire számíthatok?



2015. jan. 10. 13:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem emberfüggő.


Nekem az a tapasztalatom, hogy aki egyébként is erős akaratú, maga irányítja az életét, felelős, felnőtt ember, annak a gyerekneveléssel kapcsolatban is sikerült bevezetnie a napi rutint, szabályokat, alapfeltételeket, amik neki megfelelnek.

Azok, akik a saját életükben is határozatlanabbak, bizonytalanabbak, azok hagyják magukon eluralkodni a gyereket, aztán ráfogják minden ballépésüket: azért alszik velük a gyerek, mert máshogy nem tud (= nem is próbálták máshogy), és így tovább. De az ilyen ember átlátszó, az életében, munkájában is mindig másra fogja a gondokat.


Ha nem az utóbbi típus vagy, akkor szerintem nincs min aggódnod.

2015. jan. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
21%
En 18 eves anyuka vagyok es nem konnyu. Keszulj a legnehezebbre. Mikor megszuletik a pici veled fog aludni mert ugy fogod gondolni hogy kicsi ahoz hogy egyedul aludjon. Majd ha nagyobb lessz nem akar majd csak veled aludni es nagyon nehez leszoktatni. Most lessz 3 eves a fiam es meg mindig fognom kell estenkent a kezet. A hisztirol meg vagy 5 eves koraig nem fogod tudni leszoktatni. Megsertodik es elvonul a sarokba. Raszolsz hogy nem szabad es mar csak azert is csinalja. Ha a boltban akar valamit es te azt mondod neki hogy nem majd kesobb stb. akkor majd elkezd uvoltozni a bolt kellos kozepen es addig nem hagya abba amig nem veszed meg neki amit szeretne. A paroddal meg a kapcsolatotokk nagyon mas lesz. Foleg amig pici a baba. Nem lesz kozos ejszakatok mert ahogy kicsit egyutt lennetek sir a baba hogy ehes,pelust kel cserelni,faj a hasa stb. Ha a parod meg jol viseli a par oras alvast a kakis pelust akkor nem lessz semmi baj. Sok sikert es gratulalok!
2015. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%

Külön ágyban akartam, két hét múlva a gyerek győzött. :)

A napi rutint fél évig a gyerek alakította, kivéve a sétát és a fürdést.

Hisztinél hagytam, hogy kidühöngje magát. Amíg el lehetett terelni a figyelmét, addig az ment.

A párom jó apa lett, nem panaszkodhatok.

Nő és férfi maradtunk, pusztán anyává és apává is váltunk.

Hogy mire számíthatsz? Arra hogy a babák nem olvasták a Nagykönyvet :)

A te babád is teljesen egyedi lesz.

Egy nőnél még két terhesség sem egyforma.

Saját példa: az első lányomat csak a végén volt nehéz hordani, hiztam is.

A második lányomnál hét hetes koromtól úgy a 25. hétig hánytam mint az a bizonyos lakodalmas kutya. Viszont szülés után semmi sem maradt rajtam.

Szóval ezeket csak te tapasztalhatod meg.

Sok sikert

2015. jan. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
64%

Bocsánat, hogy belekotyogok, nekem sincs még gyerekem de hogy lehet, hogy a gyerek győz? Nem tudom elképzelni, hogyha én azt szeretném hogy a gyerek külön szobában legyen, akkor hiába sír eleinte, nem hiszem, hogy ezzel meg lehetne törni. (Tudom a férjnek pihennie kell, mert dolgozik, de erre való a füldugó). A másik a nyilvános hiszti pl. boltban, az nem működik, hogy azonnal kiviszed a boltból, ha nem hagyja abba, megmondod neki, hogy mit csinált rosszul és azt is, hogy most egy hétig nem jöhet veled boltba. És ezt következetesen be is kellene tartani. (Igen ez megnehezíti a bevásárlást, de szerintem a nevelés megéri). Aztán ha egy hét múlva megint hisztizik, akkor ismét egy hét, és nem hiszem el, hogy egy gyerek nem tanulja meg így.


Lehet, hogy teljesen hibás módszerek ezek, nem olvastam tengernyi gyereknevelési könyvet, mert nem tervezünk mostanában gyereket, DE engem így neveltek, az unokaöcsémen meg látom, hogy mire vezet az engedékenység.

2015. jan. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
64%

4.: ahogy írtam, gyenge emberek...


Biztos láttad már te magad is, hogy a 2.-hoz hasonló anyukák hogyan "nevelnek". Ha sír, üvölt a gyerek a boltban, akkor előbb magyaráz neki, aztán kiabál, aztán nem szól hozzá inkább, a gyerek meg had üvöltsön. De ki nem vinné. Nem mondaná neki, hogy akkor hazamegyünk. Otthon nem hagyná...neeem, csak veszekszik vele.

2015. jan. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
81%

Én elég sokmindenben kitartottam amit már várandósan eldöntöttem.

11 hónapos most mindig a kiságyában alszik első naptól kezdve. Sok baba azért köt ki a szülői ágyban mert lusták hozzá kellni és ott visszaaltatni, így odaveszik és meg van oldva.

Sztem az a lényeg h a saját kisbabádhoz alkalmaszkodj vmilyen szinten persze, ha egyedül nyugtalan odaveszed magadhoz, ha kell cumi neki nyugtatásra akkor adsz és nem ellenkezel mert az nem kell. Sztem ezt mind ki kell tapasztalni, hagyni is h a baba "irányítson" de azért nem is. Meg kell találni az aranyközéputat. Hisztivel meg nem foglalkozom, akkor hamar megnyugszik.

Párom nagyszerű apa, mindent megcsinált és meg is csinál most is akár a gyerek vagy háztartás körül kell vmi.

2015. jan. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
44%
En pl a gyereknek akartam cumit adni,kiköpte.nem kellett tenni.kiságy kontra velunk alvás? Mivel egy ejjel 10szer felébredt,odaraktam magunk mellé.2 évesen saját ágyat kapott.este mese,puszi,s alszik.10perc alatt.gyereknevelés következtetés elven alapul.tudod h mit rontottam el szüleid te kijavitod.meg pl kaptunk babakocsit de ha nem tetszik nem fogon ordittatni benne a gyereket.nem viseltem jol h beszoltak hogy megszokja majd...lehet egy het két het...nem.inkabb hordozom.pesten konnyebb közlekedni kocsi nelkul.de más emberek,más elvekkel,más gyereknevelési példákkal a hatunk mögött vagyunk.anyum pl azt mondtak neki félévesen valasszon el,mert sokáig,sokat szopiztam.ő egy evig szoptatott.
2015. jan. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Várom a további tapasztalatokat. (Mindenkinek menta zöld kéz.)


És például ha nagyon hisztizik (valljuk be, bele tudják lovalni magukat, és tényleg hiszti, nincs baja, csak akaratos,), a pohár víz/zuhany alá küldés nagyon drasztikus megoldásnak számít manapság?


Mert engem például nem vertek el soha, anyai pofont talán ha háromszor kaptam egész életemben, de nem is hisztiztem (állítólag).


Viszont a gyerekek, akikkel dolgoztam, vagy akikre most vigyázok... hűűűű.... Durván manipulatívak, simán hisztiznek, ha valamit akár csak játékból nem adsz oda, pedig a játék lényege éppen ez... szóval nagyon el lett cseszerintve náluk valami, és ez nagyon nem szimpatikus viselkedés. Persze őket én nem nevelhetem, hiszen nem vagyok a szülő, és nem is vagyok annyi időt velük, de ezeket a hibákat szeretném elkerülni.

2015. jan. 10. 14:39
 9/31 anonim ***** válasza:
66%

Csak rajtad múlik. Ha szopás után azonnal beteszed az ágyába, akkor megszokja, hogy ott aludjon. Ha leszoktatod az éjszakai evésről 2 hónapos korára, akkor nem kér enni éjjel. Ha felébred, és nem ugrassz azonnal hozzá, akkor vissza alszik. Éjjel, ha nagyon sír, akkor sötétben megnyugtatod, nem veszed ki az ágyából, legfeljebb inni kap, akkor nem kell minden éjszakkádat álmatlanul töltened.

Nappal sem kell azonnal etetni, ha sír. Legalább 2 óra hossza szünetet kell tartani. Egy kis sírástól nem lesz baja egy babának sem. Ha sír, az okát kell megkeresni, nem etetni. Lehet, hogy szomjas, fázik,melege van, fáj a hasa. Ezen nem segít, ha eteted.

Mindegyik gyerekemnél másfél-két hónapos korára kialakult a neki megfelelő napirend. Nyugodtan elmehettem 2 evés közt vásárolni stb.

A hisztit pedig soha nem vettem figyelembe.

2015. jan. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
63%
Csak egy példa a hisztire: a lányom 7 hónaposan már felállt a kiságyában. Rájött, hogy ki tudja dobni a maciját az ágyából. Amikor kiesett, elkezdett sírni. Visszaadtam neki, és mondtam, hogy ne dobd ki. Természetesen még nem értette a nemet, és újra kidobta. Kétszer visszaadtam, de harmadszor már nem. Erélyesen szóltam rá, hogy nem kapod vissza. Otthagytam, és hagytam hisztizni. Amikor rájött, hogy nem hat meg, abbahagyta.
2015. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!