Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondanál édesanyádnak, ha...

Mit mondanál édesanyádnak, ha nem akarod megmondani, ki a gyerek apja? És ami fonosabb: mit mondjak majd a lányomnak, amíg kicsi?

Figyelt kérdés

Igen, megestem, de nem kérek kioktatást.

Százszor átgondoltam, és el tudom tartani; továbbá már a 4. hónapban vagyok, el se vetethetem. Saját albérletem van, 16 éves korom óta dolgozom iskola mellett, amíg otthon éltem, félretettem a pénzt (anyukám nem kért belőle semmit). Az egyetemen halasztanom kell, de ez már más kérdés.

Tegnap skype-oltunk, elmondtam, hogy terhes vagyok, örült neki, azt mondta, menjek haza, ha vége a vizsgaidőszaknak, és hogy igazán bejelenthettem volna karácsony előtt is, ezért nem kellett volna egyedül töltenem az ünnepeket (az idén úgy alakult, hogy Bp-n maradtam). Viszont nincs párkapcsolatom már egy ideje, ha hazamegyek, nyilván érdekelni fogja, ki ejtett teherbe. Egy idősebb férfivel jártam össze kb. hetente, szexeltünk (védekeztünk is, de úgy látszik, kiszakadt), de semmi érzelem nem volt benne, tudja, hogy gyereke lesz, jövő héten egyezünk meg a tartásáról, de ő nem akarja látni. Ezt a "dugócimbora" dolgot nem tudom, hogy mondjam meg anyukámnak, szerintem azt hiszi, hogy összejöttem valakivel.

A másik: a kisgyereknek mit mondanátok a helyemben, hol az apja, miért nem él velünk, és miért nem láthatja?

Légyszi tényleg normális válaszokat írjatok, tudom, hogy hülye voltam, hogy ÍGY estem teherbe, de nincs vége az életemnek, inkább felnevelem eleinte nehézkesen, mint hogy eldobjam magamtól...

22/L


2015. jan. 2. 17:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell mondani, hogy dugócimbi. Mondd, hogy volt egy kapcsolatod, akivel jóban voltál, de nem illettetek össze, kiderült, hogy terhes vagy a szakítás után. Apuka tudja, segíteni fog, de a gyerekkel nem akarja tartani a kapcsolatot. Anyukádra szerintem ez tartozik, az anyagi részét meg elmondod neki, hogy el fogod tudni tartani a picit.

A gyerek már más kérdés. Mondd neki, hogy az ő apukája..... na hallod, megfogtál. Kíváncsi leszek mások véleményére. Már csak azért is, mert ha később nagyobb lesz, úgyis kell valamit mondani, nem hazudhatsz. De mondjuk erre van még időd :)

2015. jan. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem anyukádnak mondj annyit, már mindegy, mert nem akarja látni a gyereket, pedig védekeztetek. Te elvetetni nem akarod, már nem is tudod, az apjának meg nem kell. Azt, hogy volt-e érzelem, nem feltétlen kell kimondani, csak nem kérdez rá.


A gyerek nehezebb dolog. Hazudni nem érdemes semmiképp. Magadtól szerintem ne beszélj a dologról, ha kérdezi, hol az apja (a ki az kérdés jóval később esedékes), talán a legegyszerűbb válasz a messze. Esetleg az apa másik nőt szeret, nem engem, ezért nincs velünk. Kissé ferdít az igazságon, de nem hazugság. Sok sikert a gyerekhez!

20L

2015. jan. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
6%

saját albérlet...

Az milyen???

2015. jan. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a gyereknek valami olyasmit lehet mondani, hogy laza volt a kapcsolat, vagy valami ilyesmi, és apuka máshol folytatja az életét.

arra mindenképpen figyelj, hogy a gyerek ne úgy érezze, hogy miatta történt a szakítás.

a gyerekek sokszor éreznek ok nélkül bűntudatot, és ez fontos, hogy erre figyelj.

Anyukádnak nem kell tudnia a részleteket annyira, csak amit az első írt. vagy hogy nem volt olyan komoly a kapcsolat, és már szakítottatok.

a felnőtt emberek szüleire nem tartoznak részletek, én úgy gondolom.

2015. jan. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A saját albérlet az, amikor nincs vele más lakó, csak egyedül bérel egy lakást.
2015. jan. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
33%
A lánynak azt mondanám, hogy apa nem lehet velünk, mert másnak van szüksége rá. :)
2015. jan. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A szüleidnek mondhatod hogy az apukával nem akartok egymástól semmit, és nem szeretnéd társadul. Viszont gondoskodni fog a kicsiről.

A gyereknek viszont ne hazudj! Inkább mondj keveset az igazságból, de ne hazudj neki. Amíg kicsike nem is fog várni nagy magyarázatokat, hiszen neki az lesz a természetes amiben élni fog.

Mivel csak 22 éves vagy simán el tudom képzelni hogy lesz társad mire érdeklődni kezd az apja iránt és őt fogja elfogadni apukájának. Viszont ha rákérdez inkább kevés infót mondj neki, de igazat.

2015. jan. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
8%

Attól, hogy egyedül van, az nem saját, az még valaki másé, aki bármikor mondhatja, hogy bocsi, lakás elad, viszlát...

egyedül élni meg sajátban élni egészen más.

Nem lepődnék meg, ha ez a kérdés is hamar eltűnne, mert kb annyira igaz, mint a biblia.

2015. jan. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
ahogy a többiek írták anyukádnak nem kell ennyire részletesen beszámolni a kapcsolatodról... a gyerek... húgom volt ilyen helyzetben... igazából anyu sose hazudott neki, tudta a nevét, hogy mit dolgozik, hogy megnősült, de igazából 10 éves kora körül kezdte igazán érdekelni a dolog, na akkor én (10 évvel vagyok idősebb nála) bementem az apja boltjába megmondtam neki ki vagyok és hogy a húgom látni szeretné mit szólna hozzá... azonnal belement a találkozóba :) 20 év telt el azóta... a mai napig nagyon jó a kapcsolatuk, húgom még pár testvérrel is gazdagabb lett, nem csak egy apával :) - szóval nem lehet tudni mit hoz a jövő... ne hazudj majd neki, mert az igazság bármikor kiderülhet, és te lennél a rossz...
2015. jan. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Valószínűleg ez lesz, hogy már szétmentünk, stb., csak anyukám meg akarja majd ismerni, "el akar vele beszélgetni",mert hát a gyerekem apja, de majd beletörődik (remélem).

A kicsi miatt aggódom, de olvastam itt is és más fórumon is apa nélkül felnövők beszámolóit és nem feltétlenül sérülnek miatta.

A saját albérlet alatt azt értem, hogy egyedül lakom, szóval a pici miatt nem kell újat keresni (nincs a főbérlőnek problémája a gondolattal, hogy gyerek lesz a lakásban, a szomszédok meg törődjenek bele, másnak is van babája).

2015. jan. 2. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!