Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen helyzetben nem tudnál...

Milyen helyzetben nem tudnál örülni felnőtt nokent a terhessegnek?

Figyelt kérdés
Ha váratlanul védekezés mellett terhesek lennetek. Milyen anyagi helyzet, meglévő gyerekek száma, vagy más egyéni élethelyzet után dontened el hogy meg tudod tartani a gyereket? Mennyire helyezned előtérbe a már megszuletett gyereked helyzetét pl. hogy nekik meg tudod adni anyagilag ami szükséges?
2015. jan. 11. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Jelenleg nem örülnék egy terhességnek!Védekezünk is rendesen.Van már egy 2 évesünk,most megyek vissza dolgozni. Nagyon nem szeretnénk most még babát,majd 3-4 év múlva.

Sok volt ez az itthon töltött idő,vágyom kicsit vissza a felnőtt társadalomba.

Minden más helyzet adott,csak én nem vagyok felkészülve egy újabb babára.

27/N

2015. jan. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van egy örökmozgó 3 évesem és egy ölbebaba 4 hónaposom. Nem szeretnénk több gyereket, így már szerintem egy terhességet sem tartanék meg.
2015. jan. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez nekem most egy nehéz kérdés, mert jelenleg nagyon szeretnék teherbe esni, már majdnem egy éve próbálkozunk, szóval most nehezen képzelek el olyan helyzetet, amikor azt mondanám, hogy nem örülnék neki.

De mondjuk ha én is, és a párom is munka nélkül maradna egyszerre, akkor az egy nehéz helyzet lenne.

2015. jan. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Más kérdés, hogy mikor nem örülnék neki meg más, hogy mikor vetetném el.


Nem örülnék neki, ha rossz az anyagi helyzetünk, ha tudnám hogy a már meglévő gyerek(ek) rovására megy egy újabb testvér, ha egyébként nem akarok gyereket, vagy épp nem vagyok felkészülve rá, ha rossz a kapcsolatom a párommal, vagy ha már van amúgy is 2-3 gyerekem, esetleg a lakhatásunk rendezetlen (szülőknél lakunk vagy kicsi lakásban, albérletben).


De ezek közül csak a kilátástalan anyagi helyzet lenne ok az abortuszra (pl ha mindketten munkanélküliek vagyunk, hónapról hónapra élünk, el vagyunk adósodva). Többi esetben megtartanám és próbálnék változtatni a körülményeken.

2015. jan. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ol most nem örülnék, sőt... 7 év bezártság és rabszolgaság után alig várom hogy elmehessek a fodrászhoz mert ugy néz ki a hajam mint a föld alatt lévő embereknek!!!!

De ha terhes lennék nem vetetném el, csak húzódna még 3 évet a fodrász...

2015. jan. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én ha terhes lennék, szomorúan, nagy lelkiismeret furdalással, de biztosan tudva, hogy jól döntök, elvetetném a babát.

Anyagilag simán beleférne még 1 baba, helyünk is lenne neki, de semmilyen helyzetben nem vállalnék még 1 terhességet/szülést. 3 gyermekem van, mindegyikük császárral született, és volt 1 komoly műtétem is, mindez 5 éven belül. A terhességeim és a császárok egyre rosszabbak lettek, a legkisebb gyermekem ráadásul korababa. 3 gyermeket terveztünk, ez teljesítve, én soha többet!!! Az életem és a gyermekeim nekem többet érnek, ezért védekezünk rendesen, de a biztonság kedvéért pár hónapon belül elköttetem magam.

2015. jan. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most biztos nem örülnék. Van már kettő 3és fél és egy évesek. Lakáshitel kevés fizetés anyagi gondok épp hogy kijövünk. Szóval nagyon nem örülnék neki.
2015. jan. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha mindkettonk munkanelkuli lenne, ha egyedul maradnek vele vagy ha masokkal egyutt kellene laknom (legyen akar szulo, anyos, vagy vadidegen, vagy ha tul kicsi lenne a lakas pl 1 szobas.

Na ha ilyen helyzetben lennek nagyon nagyon nem orulnek neki! Mar van 2 gyerekem, most vagyunk rajta a harmadikon, remelem sosem kerulok a fent említett helyzetek egyikebe sem.

2015. jan. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!