Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kicsi gyerek mellett bulizás?

Kicsi gyerek mellett bulizás?

Figyelt kérdés
Barátnőm problémáját írom le, hátha valaki tud segíteni. Barátnőmnek van egy 2 éves kislánya, még együtt élnek az élettársával és annak szüleivel. Viszont a lány nemsoká költözik, külön akar menni a barátjától, hogy miért, azt most nem részletezem. Városon belül maradna, egy albérletben. Viszont anyósék beleszóltak, el akarják venni tőle a gyereket, hogy az apánál maradjon. Okként felhozták hogy eljár bulizni az anyuka. A barátnőm el tudja tartani egyedül is, ha különköltöznek, és imádja a kicsi lányt, szereti, ő a mindene, sose bántaná és mindent megkap. A kérdésem az, hogy valóban elvehetik tőle a gyerekét amiatt, mert bulizni jár, és ki szeretne néha ő is kapcsolódni? EZ akkora bűn? Mert nincs a gyerek kárára, sosincs egyedül hagyva. A másik pedig, hogy nincs már együtt a párjával, csak együtt laknak. Emellett ha ismerkedik másokkal, ezt felróhatja neki a gyámügy? Hangsúlyozom, nincsenek együtt, csak a gyerek miatt laknak még így.
2015. jan. 11. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérje a Bíróságtól a gyermekelhelyezést., Ők minden szempontot figyelembe vesznek. Ha nem állandóan bulizik, nem issza le magát stb., akkor az apának nem sok esélye van.
2015. jan. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Időnként én is elmegyek bulizni, illetve találkozom az egyetemi társaimmal, pedig fél éves múlt a fiam. Addig az apja vigyáz rá. Időnként ő is elmegy ide-oda a munkatársaival, akkor csak én vigyázok a gyerekre. Barátnőmék is eljárnak szórakozni, akkor a keresztszülők vigyáznak a gyerekükre. Ha a gyerek ezt jól viseli, ha a szülő megfelelő módon tud kikapcsolódni a gyerek mellett, tehát nem drogozik, vagy hulla részeg és gyakran stb. akkor nekem eszembe nem jutna erre még mutogatni sem egy gyerekelhelyezési ügyben. Ez nem lehet indok, ha normális módon jár el szórakozni az anya és nem felügyelet nélkül, ellátatlanul hagyjha a gyereket otthon magára.
2015. jan. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%
Szerintem nem baj ha néha kikapcsolódik de ha az exe apjáék pénzesek szerintem el tudják vetetni.
2015. jan. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha időnként elmegy bulizni, az nem gond. Ez nem érdekli a bíróságot és az sem, hogy ismerkedik.

Ha viszont állandóan bulizik (pl. hetente többször) akkor az gond lehet.

2015. jan. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6%
Minek szül az aki nem élte még ki magát? Nagyon imádhatja ha képes másra bízni míg ő bulizgat. Remélem az apa kapja meg a gyereket.
2015. jan. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó, te egy jó nagy féreg lehetsz, ha ilyen lényegtelen információk alapján döntenél a gyerek holléte felől.


Kérdező: Ha az anyuka alkalmanként nincs otthon este (tök mindegy, milyen okból), az nem hat károsan a gyerekre, nem is minősül veszélyeztetésnek, sőt, a kutyát sem érdekli, ha eközben a gyerek felügyelete megfelelően van biztosítva. Az ismerkedés sem bűn, a gyámügyet főleg nem fogja érdekelni. Úgyis lesz környezettanulmány, hívhat mindkét fél tanukat is, ezek alapján fognak dönteni, nem az alapján, hogy a nagyszülőknek nem tetszik, hogy az anyuka néha eljár szórakozni (ami amúgy az élet természetes része, akár van gyereke az embernek, akár nincs, csak nem mindenkinek ugyanaz jelenti a szórakozást). Jut eszembe, apuka sosem jár sehová? Vagy neki szabad? Mert én kötve hiszem, hogy az apuka csak dolgozni jár, és amúgy meg minden szabad percét otthon tölti.

2015. jan. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tisztelt Ötös számú hozzászóló! Gyanítom hogy a férfinemet képviseli, és nem hiszem hogy el tudja képzelni hogy mennyi minden tényező szólhat közbe. Kerüljük a lealacsonyító, nőket alázó hozzászólásokat! Miért ne kapcsolódhatna ki egy huszonéves anya néhanapján? Szomorú hogy sokaknak ilyen elítélő a felfogása. Ennyi erővel fiatal apukákat se lássunk se a kocsmában, se buliban, sehol!
2015. jan. 11. 20:53
 8/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elnéztem a reklám miatt. Szóval a hozzászólásom négyeskének szólt
2015. jan. 11. 20:54
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó!te normálus vagy?miért ne járhatna vki szórakozni csak mert gyereke van????2 éves a gyerek.mondjuk én csecsemőként is mentem kikapcsolódni néha,pedig szoptattam.de azt 3-4 órát kibírta az imádott mamáékkal is.és nem lett lelki sérült sem a gyerek.
2015. jan. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
5.-nek szólt...
2015. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!