Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ülésmagasító: hogy szabályos?...

Ülésmagasító: hogy szabályos? (részletesen lent)

Figyelt kérdés
A legtöbb ülésmagasítót 15 kg-tól ajánlják, viszont én olyat is hallottam, hogy 130 cm-nél kisebb gyereknél nem szabályos a használata. Most akkor melyik igaz, a 15 kg vagy a 130 centi? Van olyan gyerek aki 15 kilósan eléri a 130 centit?
2015. jan. 14. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nem, nincs olyan gyerek szerintem :)

ezeket az üléseket nem Mo-on gyártják. itt a magyar kresz van érvényben, ami konkrétan kimondja, hogy 130cm-nél magasabb gyereket gyerekülésbe kell szállítani, 130cm felett pedig használható csak ülésmagasító.


egyébként meg a gyereked biztonsága az első, nem a számok. a gyerekednek meg nem biztonságos az ülésmagasító :)

2015. jan. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem sem tűnik annyira biztonságosnak, és nem is tervezek venni, csak érdekelt, mert a legtöbb bababoltban úgy árulják, hogy 15-36 kg a kategória. Szerintem feltüntethetnék hogy 130 cm alatt nem szabályos, persze értem, hogy ők eladni szeretnének, de akkor is.
2015. jan. 14. 13:49
 3/5 anonim ***** válasza:
A cm a lényeg, nem a kg. Az én gyerekem 5 éves, 21kg, de még csak 112cm. Ő még messze van az ülésmagasító használatától, pedig már rég megvan a 15kg.
2015. jan. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ige, én is úgy tudom, hogy 130 centisnek meg kell lennie a gyereknek (tehát valóban nem csak a kor és a súly van megadva).
2015. jan. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A szabályok szerint 130 centi alatti gyermeket biztonsági rendszerben kell szállítani(ami nem más,mint a gyerekülés).
2015. jan. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!