Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szomszéd néni mesélte, hogy...

A szomszéd néni mesélte, hogy lekváros kenyeret adott a 4 hónapos unokájának, mert "annyira nézte" ahogy ették (csak egy falatot). Ti szólnátok a szülőknek?

Figyelt kérdés
Azt mondta nem mondta a menyének mert úgy sem engedné... A babának láthatólag nincs baja.. de mi van ha legközelebb valami olyat ad neki amitől lesz? Mit csinálnátok? Inkább ne avatkozzak bele vagy szóljak?
2015. jan. 15. 16:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ne szólj bele. Ha nem lett a gyereknek baja tőle, márpedig nem lett, mert annak már következményei lennének , akkor minek utólag szítani a feszültséget? Inkább a nagyinak magyarázd el, hogy nem szabad a piciknek ilyesmit adni, mert betegek lehetnek tőle. Aztán vagy hallgat rád, vagy nem.

Ha bemószerolod az öreglányt a menyénél, akkor 1. csak rontod a kettőjük közti viszonyt, 2. lehet, hogy soha többet nem engedi a nagyihoz a gyereket, 3. anyuka elbeszélget a nagyival arról, hogy mit ehet és mit nem a gyerek, amit a nagyi a későbbiekben is vagy betart, vagy nem.

2015. jan. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
63%
8-as: És ha tápszeres?
2015. jan. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
48%
Jó, bocsi, lehet tápszeres is, nem csak anyatejes, de a tápszer sem lekváros kenyér..
2015. jan. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
46%

Én szólnék, mert legközelebb megfullad a baba (ennyi idősen egy falat kenyér ehhez bőven elég), aztán a temetésén lehet gondolkozni, hogy ki mennyire érzi magát felelősnek.


Ez a neszóljunkbele dolog pont olyan, mint a családon belüli erőszak. Ott is mindenki magát félti, aki meg bajban van, nem kap külső segítséget.

2015. jan. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
77%

A glutént 4 hónaposan már be lehet vezetni, a lekvár nem tudom milyen volt, de nem hinném, hogy káros lenne. Egyszeri alkalomtól nem lesz semmi baja. Persze a cukorra valóban semmi szükség, de ennyi cukortól semmi nem lesz. Mondjuk szerintem nagyobb kérés milyen lekvár volt, mert lehet van olyan gyümölcs ami allergén pl eper. Inkább ez lenne a gond.

Ne avatkozz bele, nem árt ezzel a gyereknek.

2015. jan. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
49%

utolsó vagyok, bocsi most nézem 4 hónapos, elvileg szilárd kaját akkor kéne adni amikor már ül.....

Lehet egy morzsa volt, a lekvár meg végülis pürlés.

2015. jan. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem inkább a szomszéd néninek szóljál, hogy a mai kutatások alapján ez az étel káros ilyen pici babának. Szerintem semmi rosszat nem akart, de régen más idők jártak, akkoriban sokkal több ételt adtak kisbabáknak. Lehet, hogy nem is tud róla, mit lehet, és mit nem, hiszen ő már régen szült, honnan tudná, hogy azóta ezek az ételek "tiltó listára" kerültek. Én pl. nem tudtam szoptatni, férjem nagymamája pedig a legnagyobb kedvességgel ajánlotta a fél tea- fél juhtej kombinációt, mert ő régen azt adott a gyerekeinek, mikor elment a teje. Ő sem azért ajánlotta, mert felelőtlen lenne, de régen ez volt. Tőlem hallott először tápszerről.
2015. jan. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
83%
Én szólnék!És a "kedves" néni tisztában van azzal,hogy rosszat csinált.Idézem:"azt mondta nem mondta a menyének,mert úgysem engedné".Még jó,basszus!Nem vagyok maradi,se ősanya,3 gyerekem van,de egyiknek se adtam 4 hónaposan lekváros kenyeret!Basszus!
2015. jan. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
79%

Igen, utolsó, ez a leggázabb, hogy nagyi nagyon is tisztában van, ha menye nem engedné., tehát tudja, h nem szabad! Egyáltalán nem az az ártatlan nénike, aki 60 éve szült és már nem emlékszik mindenre, de csupa jóakarat! Nem, ő azért adott lekváros kenyeret, mert ő majd megmutatja, h nem lesz tőle semmi baja és a menye csak feleslegesen aggodalmaskodik, fontoskodik!


Én megemlíteném, az anyukának valami olyan szövegkörnyezetben, h jaj de kis ügyes a babád, a mamája mondta, h már a lekváros kenyeret is eszi.

2015. jan. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Igen, nekem is inkább az jött le, amit az utolsó válaszoló ír, bár nyilván nem akar ártani az unokájának.

A baba anyukáját ismerem, mert a nagyobb gyereke az én kisfiam ovis társa, és laktak is itt a mamánál egy ideig a szomszédban, jóban vagyok vele, ha nem is vagyunk barátnők, de szoktunk beszélgetni. A néninek egyébként mondtam, hogy ezt nem szabad. Erre azt mondta, hogy mi mai fiatalok mindent túlaggódunk.

2015. jan. 15. 20:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!