Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A húgom terhes, rettentően...

A húgom terhes, rettentően felelőtlen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos mi nem a legpéldásabb családban nőttünk fel, mind a ketten menekültünk otthonról..

Én 17 évesen elköltöztem a páromhoz, most 21 éves vagyok, van egy 1 éves kisfiam.

A húgom 18 éves nem rég költözött ide hozzánk (ideiglenesen) ,

felelőtlen módon teherbe esett. Azért akarta a babát, hogy magához láncolja a jelenlegi pasiját.

26 hetes terhes, de szörnyű ahogy viselkedik. Folyamatosan iszik, minden este 1 sör vagy pár pohár bor, naoi 1 doboz cigaretta és néha füvezik is.

Nem fogom el ítélni a húgom, de nagyon aggódok a kisbabáért.

Próbáltam beszélni vele, de nem hat rá. Nem tudom mit tehetnék a babáért. Szívem szerint magamhoz venném azt a kis ártatlan lelket.


2015. jan. 21. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Senki nem vette észre az életmódját? Védőnő doki hol van ilyenkor? Bizony szólnod kell nekik, mert az a baba nagyon beteg lesz.
2015. jan. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
Hát te is teherbe estél 19 évesen, épp csak érettségivel (ha van, semmi munkaviszonnyal a hátad mögött...gáz, amit a húgod csinált, de egyikőtök se jobb. mit tegyél? Semmiképp se oszd neki az eszet, mert milyen alapon. Igazából ő már felnőtt, sokat nem tehetsz.
2015. jan. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem, az orvos nem hinném, hogy észre venne bármit is.

Kedves második, azt mondod gáz...

17 évesen elköltöztem otthonról, mert az állandó ordítást hallgattam és miegymást ami nem tartozik most ide..

17 évesen délelőtt iskolába jártam, délután dolgoztam, mikor hazaértem főztem, takarítottam , minden házimunkát megcsináltam, majd tanultam.

Az érettségim nagyon is jó lett, ennek ellenére. Nem egy eltartott p*csa voltam, hanem igenis csináltam és hajtottam.

A kisfiunkat pedig terveztük egy ideje..

A húgom más történet és most amúgy is róla van szó.

2015. jan. 21. 20:43
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, ne menjen el a füled mellett amit írtam. Szólj a védőnőnek!
2015. jan. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem ment el a fülem mellett. Holnap fel hívom, de mit tudna tenni?
2015. jan. 21. 21:44
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Például jelenti az illetékes szervnek, ők az orvosnak, és befektetik a kórházba, ahol esélye sem lesz megölni szegény kisbabát.
2015. jan. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár így lenne 6-os, de ennél több miatt sem fektetnek be kényszerrel senkit.

A védőnő maximum annyit tehet, hogy elbeszélget vele a következményekről és megpróbálja jó irányba terelni.

2015. jan. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem, mert a magzatnak a 12 hét után vannak jogai.
2015. jan. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szólj a védőnőnek ,mást nem tehetsz egyelőre.
2015. jan. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
amugy valoszinüleg ha igy folytatja akkor koraszülöt lesz a baba minimum .
2015. jan. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!