Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik igazán szép, csinos nő...

Akik igazán szép, csinos nő nem félti az alakját a gyerekvállalástól?

Figyelt kérdés
Mert azért ez a gyerek vállalás elég komplex dolog. Sohasem lehet tudni hogy lehet a nőnek egy olyan gyereke aki nem szereti, züllött lesz, sőt még az egészségi állapota is ott van.Sokszor a szülés után évekkel derül ki hogy a baba beteg. Ilyen nagy kockázatokkal miért vállal be egy szép,tökéletes nő gyereket? Nem provokatív kérdés tényleg érdekel.
2015. jan. 26. 12:22
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Ácsi...nehogy már az legyen az életem célja és csúcsa hogy babát vállalok. Ez egy nő életébe nehéz időszak. Gyönyörű, varázslatos de nehéz. Nem hiszem, hogy arra lettünk teremtve, hogy szüljünk. Mi a helyzet azokkal akik úgy döntenek nem szeretnének gyermeket? Akár mert egyedülállók akár mert a párjával így döntöttek. Lépjünk túl az asszonynak a gyerek mellett meg a konyhába a helye dologból. És egy férfinek mi a beteljesülése? Miért teremtetett ha a nő a szülésnek!? Nem hagynám ki semmi pénzért az anyaság és a bababárás örömét de ne legyen elvárás...ne ez legyen életem fő célja mert az ilyen nők a gyerekek kirepülése után csúnyán hoppon maradnak...
2015. jan. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
46%

"Nem hiszem, hogy arra lettünk teremtve, hogy szüljünk"


Hanem mire? Arra, hogy magunk kreálta, mondvacsinált "hasznos" munkában előre lépjünk? Ugyanmár! Az élet értelme a gyermekeink szemében van, és nem abban, ami a többi dekorációs elem az élet játékában. Semmi sem lehet ilyen fontos. Semmi.

2015. jan. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Valóban a gyerekek.a.legfontosabbak..nyilván. De az életem értelme? Nem..az nem. Az ilyen szülőkön tapasztalom hogy nem tudják elengedni a "gyereket" nem tudják elfogadni, hogy ő is ugyan olyan felnőtté érett amilyenek mi voltunk annó. Görcsösség-túlzott ragaszkodás-saját személyiség elvesztése valahol út közben... nem azért vállalok gyermeket mert boldog AKAROK lenni...hanem mert az életem azon hosszú szakaszában a gyermek tesz boldoggá. De nem kizárólagosan és csakis.
2015. jan. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Hogy mire lettünk teremtve?? szeretném hinni hogy boldogságra..és mindenki találja meg ott ahol szeretné. A gyerek az életünk csupán 20 évét tölti ki aktívan. Ezek szerint a hátralévő években funkciónkat vesztjük??
2015. jan. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
mert fontosabb neki gyerek mint a teste ,ha neked fontos a tested akkor ne szülj gyereket ,és tökéletes nő nincs szépség meg mindenkinél más .a szépnőböl is lehet csunya nő öregkorára .
2015. jan. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Olvasgattam a válaszokat, hogy mi az élet értelme. Mondjuk inkább így, hogy azért az élet értelme a gyerekvállalás, szülővé vállás, mert mindent amiben hiszek, mindent amit értéknek gondolok, mindent ami boldoggá tesz, tovább szeretném adni a saját gyerekeimnek is, ez az értékek továbbadása a cél és adja az élet értelmét.

Most vonatkoztassunk el attól, ki miben hisz. Én egy filmben hallottam a következőt, nem tudom szó szerint idézni, de valahogy így hangzott:

A gyerekeink nem a saját tulajdonunk, nem a miénk. Csak kölcsönbe kaptuk őket a Jóistentől, ránk bízta őket, hogy óvjuk, terelgessük, felkészítsük őket a saját útjukra, amelyet majd egyedül járnak.

Van akinek az az élete célja, hogy jól érezze magát, amíg csak teheti. Ám tegye. Ebbe az életcélba nem fér bele az áldozatvállalás.

Aki szülővé válik, áldozatot vállal. Megváltozik az alakja, kevesebb lesz a szabadideje, több a problémája. Boldogabb lesz, de ez a boldogság nem felhőtlen, rögös úton jár, néha örül, néha sír, szenved, küzd, fárad. Ilyen szülőnek lenni.

2015. jan. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező, igyekszem a kérdésedre válaszolni.

Szerintem az még nincs kész a gyerekvállalásra, akiben a csinosság utáni vágyat nem győzi le a gyermek utáni vágy.


Engem a környezetem szépnek mond, és én is ki vagyok békülve a tükörképemmel, bár a modell alkattól messze van az 58 kilóm a 168 centimhez. Viszont rendszeresen sportolok, és figyelek az étkezésemre. 10 évvel ezelőtt sütiket ettem, és nem mozogtam, és bár fiatalabb voltam, most jobban nézek ki mint akkor, az alakom is sokkal arányosabb, szóval sok mindent tehet azért az ember, hogy a teste rendben legyen.


A striák és anarancsbőr egy része alkati tulajdonság, de enyhíteni azokon is lehet megfelelő táplálkozással és folyadékbevitellel. Őszintén szólva számomra nagyon eltörpülneka testemmel kapcsolatos változások, ha arra gondolok, hogy cserébe lesz egy kisbabám. Számomra ez egy mélyebb szintről jön, mint amit a racionális gondolkodással meg lehetne magyarázni.


A testi változások egy részén sporttal, táplálkozással, esetleg plasztikai sebésszel lehet segíteni (bár ez utóbbit nem tervezem). Őszintén, mi ez ahhoz képest, hogy lesz egy gyereked? A felesleget a szülés/szoptatás után is le lehet dolgozni, és ha ehhez évek munkája kell, akkor évek munkája kell.


Akinek ez nem éri meg, annak a helyében még nem vállalnék gyereket.

2015. jan. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy, kérdező? Csak mert érdekelne, hogy megérted-e azt,hogy a női szépség csak egyetlen tulajdonság, amely értékessé tehet valakit (de nem biztos, hogy azzá is teszi, pl. ha az illető gonosz, önző,esetleg köztörvényes bűnöző).

A szépség pedig elmúlik az évekkel, és egyszer a "szép, tökéletes nő" ott áll a tükörrel szemben, és ugyanolyan ráncokat, lógó melleket lát, mint egy vele egyidős édesanya. És akkor rájön, hogy elvesztegette az értékes éveit, mert életet adhatott volna,de nem tette. Sok nőt ismertem, aki így járt, és nem azért haltak meg vesztesen, mert nem volt, aki öregkorukra támogassa őket (a gyerekszülésnek nem ez a célja). Hanem azért, mert kimaradt a szeretet az életükből, amit a gyermekük adhatott volna nekik, ha megszületik valaha is. A gyermeki szeretetet nem pótolja SEMMI (sem a szülő, sem a társ szeretete). Még egy sérült, beteg gyerek is rengeteg szeretetet, örömöt képes adni a szüleinek.

És miért van a köztudatban az, hogy aki szül az megcsúnyul tőle és "elveszti" az alakját? Ezt nem értem. Klasszikus szépség soha nem voltam, de kimondottan csinos, sportos, izmos alakom volt (van). A terhesség alatt "híztam" ugyan tíz kilót (ami normális), de a szülés után minden visszaállt az eredeti formájára, és nem lettek csíkjaim, lógó bőröm. Nem sajnáltam a melleimet sem, pedig igénybe voltak véve a két évig tartó anyatej- gyártástól.

Persze, kicsit mindenki izgul, hogy változik majd meg a terhesség után, ez tény. De nekem elsődleges volt, hogy milyen lesz a kis emberke, akit világra hozok, és ez olyan boldoggá tett,hogy azt sem bántam volna ha esetleg rajtam marad az összes terhesség alatt felszedett kiló. (igaz, biztos tettem vlna ellene előbb-utóbb).


Nézd meg pl.Medveczky Ilonát, aki a test-fétisben élt és öregedett meg gyerek nélkül. Vajon cserélnél-e vele? Én inkább leszek majd egyszer rácos, molett anyóka sok unokával magam körül, mint egy hozzá hasonló valaki!


Ide illik Antoine de Saint Exupéry elcsépeltnek tűnő idézete, de nagyon-nagyon igaz: "Tessék, itt a titkom. Nagyon egyszerű: jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan."


Kérdező! Ha felnősz, majd megérted, amit itt olyan sokan leírtunk.

2015. febr. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez a válasz nagyon szép és szívből jövő!!!
2015. febr. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

"És miért van a köztudatban az, hogy aki szül az megcsúnyul tőle és "elveszti" az alakját? Ezt nem értem."


Bocsánat, kiragadott mondatodra reagálnék. Úgy látom, hogy ahol, akinél közösségi szinten teljes prioritást kap az anyaság témája, ott elég nagy közös halmaz van a magukat elhagyókkal.

Ez alatt inkább azt értem, hogy akinek egyetlen önmegvalósítási út az anyaság, azoknál jellemző, hogy annyira beszűkülnek rá, hogy se a gyermektémákon kívül felnőtt kapcsolatok, se a jó értelemben vett karrier, se a külső színvonalának a fenntartása nem marad meg a fontossági sorrend első néhány helyén. Ilyenkor egyfajta önigazolás indul el, hogy "én már anya vagyok, egyedül erre kell energiát fordítanom, minden más erősen háttérbe szorul".


Kiemelem, hogy nem azt értem ezalatt, hogy nem fontos a gyerek, hanem azt a gondolkodásmódot értem így, amikor kizárólag a gyerek a fontos. Ilyenkor van a "kettő helyett eszek", stb, tehát a kiegyensúlyozott táplálkozás háttérbe szorul, a testedzéssel együtt.


A bőr változásait nem sorolnám ide, az a genetikai lottón dől el.

Azzal én is kénytelen voltam megbarátkozni, hogy alacsony vagyok, előrefelé nőtt a hasam, ezért a köldököm körül enyhén löttyedt/ráncos maradt a bőr, hiába nincs alatta zsírréteg.

2015. febr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!