Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor adnád először közösségbe...

Mikor adnád először közösségbe a gyereked, ha nem kellene dolgoznod?

Figyelt kérdés

A napokban gondolkodtunk férjemmel, hogy ha az ovi nem lenne kötelező 3éves kortól ősztől, és nem kellene dolgoznom, akkor mi addig várnánk az ovival, míg elég érettnek nem látnánk rá a lányunkat. Egyenlőre abszolút nem érdeklik a kortársai, és meglehetősen introvertált kislány.

Ha nem számítana a pénz stb.akkor ti hogy döntenétek?



2015. jan. 27. 08:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
3 evesen de ennek csak az az oka, hogy nemetorszagban elunk, es 3 evesen ideje lesz majd elkezdenie kozossegben nemetet tanulni.
2015. jan. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Fiam a héten lesz 3 éves, de mivel pelusos, most nem mehet oviba, majd csak szeptemberben. Bevallom nem is bánom.
2015. jan. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Gyerek termeszetetol fugg. A nagy lanyomnak kifejezetten jot tett, o megpusztul itt bent, iszonyat energia van benne amit le kell vezetni.

En viszont anno egy csondes, visszahuzodo gyerek voltam, be probaltak dobni oviba es teljesen tonkretettek egy eletre a lelkivilagomat. Igaz kivettek 1 ev utan de az az 1 ev annyira megviselt, hogy még 14 evesen sem mertem egyedul boltba menni vasarolni. Nagyon nehezen, pszichologusok es tamogato baratok segitsege kellett ahhoz, hogy elheto eletet eljek. Bar nem hazudok, mai napig bepanikolok neha es pl. nem merem felvenni a telefont ha ismeretlen hiv, de nagyon ritka.

Ezt nektek kell eldonteni, van akinek nagyon nem tesz jot, van akinek meg kell.

2015. jan. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Ha annyira nehezen barátkozik, akkor először kikérném a szakember véleményét. Nálunk az ovis csoportba van egy kislány, aki pszichologushoz járt, ill. nevelési tanácsadóba, mert annyira halk szavú, nehezen barátkozó, félénk volt. Most nagycsoportos korára jutott el odáig, hogy már nem csak egy gyerekkel játszik, hanem keresi más társaságát.

Én a te helyedben, ha a szakember is beleegyezik próbálnám délelőttre bevinni az oviba, hogy szokja a társaságot, ha lehetőség van rá, keresni egy olyan csoportot, ahol a nevelők társak ebben, nem erőltetik, de nem is hagyják rá a dolgot. Minél később kezditek, annál nehezebb lenne neki, annál kevesebb ideje lenne belerázódni. (Bár mivel kötelező, ezen nem kell gondolkodni.)

2015. jan. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez teljesen gyerekfüggő szerintem. Az én kislányomnak már 2,5 évesen jó lett volna az ovi mert "kevés" voltam neki, de csak 3 évesen ment. Nagyon jót tett neki, lekötik az energiáit, jól érzi magát! A másik kislányomat valószínűleg el fogják utasítani 3 évesen (helyhiány miatt, januári kezdés nincs), de miatta nem aggódom, sokkal nyugisabb, könnyebben leköthető egyedül is. Jól érezné magát ő is közösségben, de jól érzi magát itthon. Nem úgy, mint a nagyobb.


Ha úgy látnám jobb neki itthon, akkor itthon tartanám. :) De ez fordítva is igaz, többet nem tartanám itthon egyik gyerekemet sem, csak mert "3 évesen dejónekihaitthonvan". Mert látom, hogy nem...

2015. jan. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Kb. 1,5 évesen heti 1-2 napra, aikor már önállóan tud enni és járni. Előtte játszóházakba jártunk, kell neki a gyerektársaság, állandóan figyeli őket és utánozza, megy hozzájuk, építi a kis szociális fejlődését.

Szerintem ha a gyerek olyan típus (ezt az anyának reálisan kell megítélnie), akkor jót tesz neki a gyerek társaság (és sokszor kifejezetten rossz, ha sok felnőtt veszi körbe, korabeli pedig nem.)

2015. jan. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én akkor adnám amikor úgy látom érdekli a közösség. amúgy így is tettem. Bölcsis, mert itthon már nem tudtam vele úgy ellenni, a gyerekeket szereti, nem is volt gond a beszoktatással. Így ha nem kéne a pénz akkor is járatnám valahová, lehet nem állami bölcsibe, de akkor is menne akár családi napközibe ahol a saját korosztályával van. Az enyém igényelte már és szívesen megy.
2015. jan. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nem számítana a pénz, akkor négyévesen Waldorf oviba adnám...

De hát sajnos számít.

2015. jan. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Gyerektől függ.

A fiammal simán ellenék itthon 4-5 éves koráig, nem hiányozna neki az egész napos gyerektársaság. A napi 1-2 játszótér és itthoni festés, rajzolás, játék kielégítené.

A lányom kezdetektől nagyon szeretett gyerekekkel lenni, hamar lettek barátai akikkel jártunk egymáshoz. Neki már kellett az ovi 3 évesen; korábban is jó lett volna neki, de a magánbölcsi nagyon drága, az államiról pedig sok rosszat hallottam itt.

2015. jan. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
1,5-2 évesen, az előbbi akkor ha szomjazza a gyerektàrsasàgot, de nem egésznapra, 2 éves kor utàn nem tartanàm itthon, magam miatt sem,meg azért sem, mert a 2 éveseknek nagyon is jó a gyerekközösség.
2015. jan. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!